Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

honajz

Jedno z nejmizernějších DVD roku. Z obalu se nikde nedozvíte, že zde hraje Karel Roden s Robertem De Niro, a i provedení DVD je tristní. Když vezme disk do ruky někdo neznalý, nemá jak zjistit, že tenhle film patří k jedněm z nejlepších zahraničních hereckých počinů Karla Rodena. Absolutně nechápu marketing distribuční firmy, která měla v ruce mocnou zbraň pro prodej a absolutně ji nepoužila. Ale možná dobře, protože ten disk za to nestojí. Nejprve však k filmu. Režisér John Herzfeld nám představuje příběh ze současné zmedializované Ameriky, kde je dnes slavnější darebák a vrah, než poctiví lidé. Kteří mimochodem nedojdou zastání ani u soudu. A tak není divu, že frustrace stoupá a jak policie, tak hasiči se snaží dva imigranty (jednoho Čecha a jednoho Rusa) potrestat a dostat nejprve k soudu a posléze, když soud selže, zkusit jiné možnosti... Snímek sice nastiňuje hodně zajímavé a dnes poněkud profláklé téma, herecké výkony jsou na vysoké úrovni, dojde k jednomu naprosto nečekanému zvratu, avšak délka snímku celé poselství zabíjí, stejně tak některé nedůvěryhodné (a z hlediska filmu zbytečné) situace. Pokud jde o disk, nabídne jen statické menu, žádné bonusy, v upozornění pravopisné chyby (minimálně u slov Česká a Slovenská republika - v textu jsou s velkým "r") i chyby v podtitulcích u filmu (Vvražda). Přitom všechna světová vydání mají docela hodně bonusů, rovněž nechápu, proč aspoň jeden nezavítal na počeštěný disk. Mizerný to disk mezi námi. ()

eraserhead666

Tak tohle je film, ve kterém jsem porpvé viděl Veru Farmigu... Ty její oči... Film, v němž prostý český herec sejme profíky z júesej, v jednom případě doslova. Roden v dosud pořád asi nejlepší své zahraniční roli. Už kvůli němu stojí za to dívat se na film v původním znění. Když si s Taktarovem povídají on česky a Oleg rusky, je to fakt sranda. De Niro prostě standard, nevím proč, ale Burnsovi jsem se musel smát, prostě když byl na place, měl jsem na tváři takový potměšilý až škodolibý úsměv, nevím, je to jedna z jeho nejlepších rolí, co jsem viděl. Theron a Cattrall potěšily i přes to málo času, který dostaly. Možná je ten film trochu dlouhý, ale je fajn. ()

Mgb21

Každý si prožije svých 15 minut slávy, ale Karel Roden si zabral celých 120 minut. Jeho výkon je opravdu skvělý. ()

Bauer

Ze začátku sem si říkal co to to je za blbost ale pak se z toho stal nadprůměrný thriller.Dále chválím Karla Rodena , který se své role zhostil naprosto dokonale.Ale je to spíš za 3,5*. ()

MáŠa

Hodnotil bych průměrně, ale pak se z toho vyvinulo něco, co mi dějově připadalo jako úplná debilotina, takže toto budiž moje demonstrativní NE ! ()

BoPo

Priemerné krimi, v ktorom však na seba celú pozornosť strháva Roden a tým pádom pre naše končini zaujímavý film. ()

BigDeal

Keď som pozeral tento film, vôbec som nevedel s čím mám dočinenia. O to viac som bol nemilo prekvapený, keď som zistil, že na csfd má len 64%. Neviem, v čom by mala byť chyba pri tomto snímku, pretože ja som si ho užil. Na jednej strane násilné a nepredvídateľné chovanie Rodenovej postavy, na druhej strane vtipkovanie dvojice Burns- De Niro. Pripúšťam, že sa mi nepáčilo príliš skoré rozdelenie tejto dvojky, no napriek tomu ide IMHO o nadpriemerný, svižný thriller bez hluchých miest a veľmi uspokojujúcim vyriešením situácie. ()

Terva

Vy jste Čech a vy Rus. Odkud se znáte ? Z Prahy. CITÁT - Poslouchej. Nemáš posílat dopis se zpáteční adresou, když se schováváš............ Miluji Ameriku, nikdo nezodpovídá za to, co dělá. Karel Roden v jedné ze svých psycho rolí. CITÁT - Perfektní, mám to !!....... Rodenův Ruský kolega je taky šílenec, ale do filmování. Má to také své následky. Určitě to bylo, přinejmenším, zajímavé pro Karla Rodena, plivat do tváře Roberta De Nira, ikdyž nezůstane jen při tom. Plivaj totiž oba a ještě něco víc. CITÁT - Já zabiju někoho slavnýho !!!.......... Tragédie ve filmu nesmí chybět. CITÁT - Já nejsem vrah, já jsem režisér....... Zajímavé a poučné. Celkem v klidu se to dá sledovat až do samotného konce. ()

JohnCZ

Obsahuje spoilery. Tak trochu vážná krimi s vyšinutým Rodenem, tak trochu totální prdel dělající si šoufky z médií. Škoda, že film neskončil o pár minut dřív, zhruba v momentě, kdy Edward Burns zahodí odznak. Film by si zasloužil o mnoho údernější konec, obyčejný happy end mu škodí. Jinak ale Roden kraluje a dvojka De Niro/Burns mu zdatně sekundují. Ve finále dobré, ale asi lehko zapomenutelné. ()

svik

za 4 .... scénář: celkem průměrný až slabý nevychytané někiteré z těch povedenějších scén, režie: zajímavá , ale po chvýli celkem běžná, herci: věliké zklamání padlo nyní na Rodena - moc se mi nelíbil . V CELKU NA MNE FILM DOJEM NEUDĚLAL. ()

corpsy

Tuctový thriller, ktorý si však väčšina pozrie(la) aj tak len zo zvedavosti kvôli Karelovi Rodenovi ako sa zhostil svojej prvej hollywoodskej úlohy ( nepočítam céčkové bludy Lloyd A. Simandla ) ()

Tryskomyš

Sešli se zde 2 z mých nejoblíbenějších herců Vera Farmiga a Robert De Niro. Škoda jen, že děj není trošku zajímavější. 69%. ()

Turiec

Karel Roden ako zákerný zabijak, ktorého pri vraždách kolega stále natáča videokamerou. Pásku chcú predať za drahé doláre a na súde dokázať, že sú blázni, v blázinci dokázať, že sú zdraví, a keďže v USA nemôžu byť dvakrát súdení za ten istý zločin... Film tak trochu ukazuje aj chorú americkú spoločnosť a východoeurópanov ako gaunerov - zabijakov, prinajlepšom prostitútky. Karel Roden, fajčiaci Mars-ky vystupuje ako Čech paradoxne pod menom Slovák a občas prehodí aj vetu - dve po česky. Vo filme možno zaregistrovať aj Slovenku s "typicky" slovenským menom Daphne Handlová. Okrem veľmi divnej, stále poskakujúcej, kamery divokých farebných efektov a poriadnej dávky násilia, ktoré priamo neukazujú, môžme vidieť aj odpornosť novinárov, ktorým o pravdu vôbec nejde. Ide im o senzácie za každú cenu (a nielen tým americkým). Karel Roden sa opäť predstavil v zápornej role a pravdepodobne je už v Hollywoode zaškatuľkovaný, takže môže očakávať len ďalšie a ďalšie "bezcharakterné" úlohy. ()

Korbitch

Čekal jsem lepší jízdu. Roden v hlavní roli mě nalákal na jinak průměrný film, kde vás ještě příšerně s..e ten špatně nadabovanej rusák. Nebýt Rodena, tak 3 hvězdy asi teda fakt těžko. ()

Wysch

Tenhle film je Karel Roden, který také znamená tu jednu hvězdičku navíc, než si film zaslouží. Celkem zajímavý nápad byl utopen v celkové nevýraznosti, z níž vyčnívá právě Roden. Je jen škoda, že tahle hollywoodská role byla pro něj ze světa na druhé straně velké louže ta nejlepší. Roden má totiž navíc, než na průměrný snímek, který sám nahoru nevytáhne. ()

Paxxx.cz

Karel Roden bezpochyb patří mezi českou hereckou špičku a já mu jeho úspěch moc přeju. Ve své první Hollywoodské roli podal dobrý výkon, ale celkově jde pouze o průměrný a možná trochu zbytečně dlouhý film, který byl na druhou stranu kvalitně herecky obsazený. ()

kobejn

Ještě dnes si pamatuju, jak sem byl v šoku, když sem na tom v roce 01 byl v kině a viděl sem zabít De Nira a ještě takhle! Sice zabili jen jeho postavu, ale stejně, to se často nevidí, aby někdo takhle zabil - v tý době mýho nejoblíbenějšího herce. Narozdíl od všech, Roden mi přišel, že hraje strašně, příšerně špatně, blbě, že je to zkrátka do tý doby jeho nejhorší výkon, co kdy kde předvedl. Nudná, béčkově ubohá, mizerná role, kterou zahrál přesně tak blbě, jak je třeba takovou roli zahrát. Dnes, po 14 letech, zrovna to dávaj na nově, a koukám na to, mi to příde už všechno jedno. Film je to naprosto trapnej, nejtrapnější ze všeho je ta postava toho ruskýho pitomce s videokamerou, taková trapárna, jak se to snaží "něco vypovídat". Rádoby pokus o nějakou satiru. A je to jen nekonečně děsná pruda. Roden je neustále zpocenej a furt někoho kuchá a řeže, fakt jen pateticky trapný béčko, který se omylem místo videa dostalo do kin a tím začla trapná americká kariéra našeho vynikajícího herce. Na druhou stranu, vyzkoušel si kariéru v americe, budiž mu to přáno.Každopádně to nic nemění na tom, že tendle film je neskutečně otravnej a nejotravnější tam je ta dvojka kreténů z východu, je to trapný a debilní klišé, typicky americky pošahaná vize světa. ()