Slimáci

Horor

Španělsko / USA, 1988, 92 min

Juan Piquer Simón

Juan Piquer Simón

Slizký kotol plný nechutných čiernych slimákov, krvi, slušných efektov, naivných dialógov, otrasných hereckých výkonov a hlavne bezchybnej béčkovej zábavy. (6/10)(28.5.2010)

Pendrekoví slimáci s tlamičkou nabroušenejch zoubků, obhospodařující nejen rozkvétající zahrádky připomínajíc, tak trochu bodrého strýčka Pompa svou zapáleností pro likvidaci veškeré vegetace včetně živočišné bílkoviny(té obzvlášť). Skvostnej béčkovej horůrek pro požitkáře říše škůdcovské. :-)(21.12.2009)

Jeden ze zapomenutých skvostů porevolučního videa (spolu se Scorched Heat jej tuším vydala dnes již zaniklá společnost D-Alvin video). Příjemně pohodová atmosféra 80. let je umocněna nádherně naivníma trikama a nějakou tou kapkou krve. Škoda, ze autoři nedosáhli knižní brutality, ale i tak některé scény stoji za zapamatováni. Opravdu skvělý kus pro labužníky!(26.9.2004)

Hladový, zubatý slimáci si na nás chtějí smlsnout, dokážeme je zastavit? Já prostě miluju osmdesátky, to je moje dětství a nejmilejší období. Tvůrci se pěkně rozšoupli, což jim dovoloval solidní rozpočet, takže nešetřili krví, mrtvolami, dokonce si zaplatili Královský symfonický orchestr. Tenhle film nemá chybu, navíc ten kouzelný dvouhlasný dabing, kterému kraluje Pavel Nový na všech borcách.(2.5.2010)

• WANDRWALL

Slimáci, žijí-li pohromadě, a nemají-li jídlo, tak požírají jeden druhého, až zůstává jen hromada skořápek a jeden, vítězný slimák. Ten žije nejdéle, ale nakonec taky po něm zbude jen ulita. Už to je horor jako řemen, ale scenárista a režisér chtěl od slimáků víc. Místo, aby si pochutnávali na nich lidé, tak si na lidech pochutnávají slimáci a divák aby se na to díval? Jelikož hlavní díl práce na filmu odvedli Španělé, tak v tom nevidím nic jiného, než vměšování se do Francouzů, kteří baští slimáky nejvíce ze všech národů na Zemi.(13.9.2010)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)