Slimáci

• Filipíny

• Austrálie

Horor

Španělsko / USA, 1988, 92 min

Šílená ptákovina. Film, který kdysi znal snad každý (spolu s Aligátorem, Piraňou a dalšími béčky taková ta klasická sračkovitá kultovka), ale dneska je naopak docela zapomenutý. Jako devadesátiminutová exkurze do hororové minulosti je to ok, ale upřímně řečeno... zaplať pánbůh, že jsou osmdesátá léta dávno pryč.(14.6.2009)

• tron

„Dole v kanáloch sú zmutované slimáky, musíme tam hodiť bombu.“ Toto je veta, ktorú nech zahráte s akokoľvek kamennou tvárou, stále na nej bude niečo podozrivé. SLIMÁKOV som ako dieťa nevidel, takže vo mne s odstupom desaťročí od vzniku nevyvolávajú žiadnu svojrázne hrejivú nostalgickú spomienku. Prvý raz som ich videl až v roku 2011, keď už som dávno nebol tínedžer. Pamätám si však aspoň na knižku, ktorú som ako malý čítal a bola riadne nechutná (v pamäti mi najviac uviazla pasáž so sexuálnou trojkou, na čo dieťa len tak nezabudne). Samotný film... čakal som väčšie béčko. A keď si pospomínam na všetky tie vraždiace osy, včely, mravce, medvede, slony, mačky a ja neviem, čo všetko ešte, musím uznať, že po technickej stránke si film dodnes udržuje pred divákom nepríjemný rešpekt (dnes by to boli tony počítačových efektov, vtedy ozajstné slimáky). Dokonca i po hereckej stránke mi to pripadalo tak, že niekomu záleží na postavách, čo je v slimačom horore dosť nečakané (rovnako prekvapivo seriózna hudba). A nepoznám iný film, v ktorom by bol detailný záber na hryzúceho slimáka.(27.5.2011)

Tohle je kult mezi zvířecími B horůrky!Pro fanoušky je to naprostá povinnost.(7.5.2008)

No paaani! Tak tohle je pro filmoveho fajnsmekra, ktery z celeho srdce miluje a uctiva stupidni beckove filmy, opravdova lahudka. Horrorem se tahle 'adaptace' nazyvat neda ani s nadsazkou a mirou alkoholu v krvi. Neco tak neuveritelne absurdniho si musi zamilovat kazdy /az na Kirke (:/. Gumuvi slimaci se zoubkama a spousta hloupych a nelogickych scen mohou mit za nasledek jen jedine - usmev od ucha k uchu a spoooustu nadseni z FILMOVEHO zazitku, ktery ma dlouhodoby ucinek. Miluju ten film a nemam rada nikoho, kdo se na nej byt jen krive podiva..(25.9.2004)

Slizcí slimáci útočí, čistě průměrný horor a určitě lepší než film "Slimák". Závěr malinko nereálný, i tak koukatelné. ( Hodnocení: 5/10 )(21.4.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)