Slimáci

Slugs: The Movie

Horor

Španělsko / USA, 1988, 92 min

• tron

„Dole v kanáloch sú zmutované slimáky, musíme tam hodiť bombu.“ Toto je veta, ktorú nech zahráte s akokoľvek kamennou tvárou, stále na nej bude niečo podozrivé. SLIMÁKOV som ako dieťa nevidel, takže vo mne s odstupom desaťročí od vzniku nevyvolávajú žiadnu svojrázne hrejivú nostalgickú spomienku. Prvý raz som ich videl až v roku 2011, keď už som dávno nebol tínedžer. Pamätám si však aspoň na knižku, ktorú som ako malý čítal a bola riadne nechutná (v pamäti mi najviac uviazla pasáž so sexuálnou trojkou, na čo dieťa len tak nezabudne). Samotný film... čakal som väčšie béčko. A keď si pospomínam na všetky tie vraždiace osy, včely, mravce, medvede, slony, mačky a ja neviem, čo všetko ešte, musím uznať, že po technickej stránke si film dodnes udržuje pred divákom nepríjemný rešpekt (dnes by to boli tony počítačových efektov, vtedy ozajstné slimáky). Dokonca i po hereckej stránke mi to pripadalo tak, že niekomu záleží na postavách, čo je v slimačom horore dosť nečakané (rovnako prekvapivo seriózna hudba). A nepoznám iný film, v ktorom by bol detailný záber na hryzúceho slimáka.(27.5.2011)

• hippyman

kult nekult, tohle je fakt maximálně toxický odpad! [1. PFF Čakovická Be(´)čka](28.9.2009)

Šílená ptákovina. Film, který kdysi znal snad každý (spolu s Aligátorem, Piraňou a dalšími béčky taková ta klasická sračkovitá kultovka), ale dneska je naopak docela zapomenutý. Jako devadesátiminutová exkurze do hororové minulosti je to ok, ale upřímně řečeno... zaplať pánbůh, že jsou osmdesátá léta dávno pryč.(14.6.2009)

Hladový, zubatý slimáci si na nás chtějí smlsnout, dokážeme je zastavit? Já prostě miluju osmdesátky, to je moje dětství a nejmilejší období. Tvůrci se pěkně rozšoupli, což jim dovoloval solidní rozpočet, takže nešetřili krví, mrtvolami, dokonce si zaplatili Královský symfonický orchestr. Tenhle film nemá chybu, navíc ten kouzelný dvouhlasný dabing, kterému kraluje Pavel Nový na všech borcách.(2.5.2010)

Legenda mezi béčkovými zvířecími horory. I když hororové, stejně jako věština hororů, to pochopitelně není...(7.2.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Shauna Hutsona. (Hans.)