Teletubbies

• Velká Británie Teletubbies

Fingon

Pro prťata *****, pro mně... mnohem, mnohem míň. Ale nedovedete si představit, jak na tom ulítavaly mé spolužačky v době, kdy už mohly legálně chlastat... ()

AGAMENON odpad!

Když jsem to uviděl, tak jsem jen nevěřícně koukal, co to je za kravinu. Podruhý sem už měl chuť čapnout plamenomet a jít něco orožnit. ()

Zodd odpad!

Jednou jsem měl za to, že to děcka aspoň naučí počítat do 4, občas do 5. Ovšem po letech se to i s velkou rezervou jsem nevěřil, že jde o stejný pořad. Parodie v Tele Tele působí výjimečně trefně. Ale co, existují kvalitní díla jako Sesame Street... ()

CaptainNor odpad!

Autor tohoto úchylného projektu a realizační tým, jenž zplodil tyto odporné zrůdičky, nechť je uzamčen v nevelké místnosti bez oken a držen po celý měsíc o chlebu a vodě. Ve všech rozích budiž nuceni sledovat na velkoplošných obrazovkách 24 hodin denně svoje zvrácené dílo. Autor samotný nechť je dále v kacířské čepici pohnán na mučidla a torturou III. stupně přinucen odvolat svoje učení o blahodárnosti projektu na duševní rozvoj předškolních dětí. ()

PetrPan

Pro ty úplně nejmenší caparty kolem 2 let je Teletubbies skvělou zábavou a tvůrci dobře rozuměli tomuhle dětskému světu, opakování motivů, barvy, hudba a jednoduchost dělá z tohohle mnohými "dospělými" zatracovaného seriálu pro děti téměř geniální televizní dílo... Jenže ...děti to baví, ale pasivní vysedávání před televizí jim rozhodně nedá to, co aktivní pohyb venku a vnímání reálné skutečnosti. Pro líné rodiče je to však dobrá volba :( Přesto, že bych Teletubbies nejraději poslal do prdele, tak odpadové hodnocení si rozhodně nezaslouží, při střízlivém dávkování děti může nevinně pobavit ()

silentname

Budem sa snažiť byť objektívny voči tomuto detskému seriálu. Sú veci, ktoré musím hneď od začiatku skritizovať. Ako fakt, že každá epizóda má minimálne tretinu materiálu donekonečna recyklovanú. Sú to tie isté scénky znovu a znovu a znovu. Okrem toho je celkom otravné, že tvorcovia mohli využiť minimálne ešte 5 minút nového materiálu, keby sa nerozhodli prehrávať videá od detí dvakrát za sebou. Neviem načo tam potrebujú dávať reprízu toho čo sme pred chvíľkou videli. Možno by som sa na to díval inak keby som mal 3 roky, no bohužiaľ nemám. Možno príde deťom fascinujúce pozerať to isté video dvakrát. Alebo možno sa z toho môžu niečo naučiť. Neviem. Nedokážem sa cítiť to mentality cieľovej skupiny. Ale platí, že je to pre mňa problém. Postavičky vedia byť občas trošku otravné. No tam si viem predstaviť, že by to deťom vadiť nemuselo. Koniec koncov, všetci sme ako deti pozerali svoje blbosti, ktorým dospelí nemuseli rozumieť. A keď som niektoré epizódy pozeral, tak vnútorne mi dali dojem, že v tých dobrodružstvách často nie sú zlé myšlienky. Malí môžu dokázať veci, ktoré ani najväčší nedokážu, je potreba cítiť lásku, treba sa hrať bezpečne, veľa dobrého škodí ... a podobne. Takže v tomto si myslím, že tvorcovia to nechytili úplne nesprávne. Jediné čo je fakt problém je to, že "Teletubbies" je tak infantilná záležitosť, že pre rodičov, ktorí budú so svojimi deťmi pri telke sledovať program môžu z toho byť celkom frustrovaní. A potom ešte tá kopa zvukových efektov, ktoré po chvíli lezú na nervy. Čo ma na sérii bavilo? Baby-face slniečko. Neviem prečo. Ale tá predstava je celkom zlatá. Prostredie je celkom okey, Noo-Noo ako živý sloní vysávač je podľa mňa tiež vtipný. A ako som povedal, lekcie pre deti sú tu neni najhoršie. Na niektoré veci sme asi príliš starí. Ale na druhú stranu si hovorím, že keby som mal 3-4 roky, možno by som to hodnotil inak. Ale nemám. Hodnotenie: C- ()

Crocuta odpad!

Zhovadilost působící na nejmenší diváky s patrným záměrem vyrobit z nich stejná dementní individua, jakými jsou bezpochyby její tvůrci. ()

Flego odpad!

To, čo som som náhodne zbadal na televíznej obrazovke na mňa zapôsobilo strašným dojmom. Najprv som chcel dať zlomyselnú päťku ( za to, že som od smiechu skoro spadol na zem ), ale rozum zvíťazil. ()

HellFire odpad!

Pro male deti urcite modla, ale pri pohledu na ne a to neustale opakovani hlasek me chytaji zachvaty. Jen nevim, jestli se mam smat nebo brecet. ()