poster

Jean od Floretty

 • Francie

  Jean de Florette

 • slovenský

  Jean od Floretty

Drama

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1986, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  *****

  Živá voda od Marcela Pagnola patří k mým velmi oblíbeným knihám. Tento film je adaptací její první části a musím říct, že se skvěle povedla. Perfektně vybraní herci hráli své postavy tak, že zapadaly do představy, jíž si čtenář udělá při čtení knihy. Stejně tak vybrané lokality navozovaly atmosféru městečka Bastides v knize. Claude Berri odvedl velmi dobrou práci a mě nezbývá než říct: Merci beaucoup!(10.1.2012)

 • Crocuta
  ****

  Výborného Depardieua v titulní roli zastiňují jeho protihráči - D. Auteuil coby v jádru dobrácký a omezený sedlák, který jde ovšem za svým cílem doslova přes mrtvoly a zejména Y. Montand, jemuž postava protřelého a všemi mastmi mazaného Césara dokonale sedí. "Jean od Floretty" je nadmíru reálným příběhem, který ilustruje fakt, že naivní a bezelstný člověk (byť vybavený moderním vzděláním) nemá šanci proti bezohlednému a chamtivému protivníkovi, který dokáže využít detailní znalosti místních poměrů i lidské povahy.(28.8.2008)

 • Marek1991
  *****

  V jednoduchosti je niekedy krása a to podľa mňa platí aj o tomto filme spolu s filmom Manon od prameňa. Tragédia, ktorá súvisí s bežnými ľudskými životmi, s povahami ľudí. Je to príbeh z pekného prostredia, nenáročný a jemne emočný zážitok.(28.2.2014)

 • nascendi
  ***

  Musím sa priznať, že ma tento film o zatajenej vode nejako zvlášť nezaujal. Napriek hereckým výkonom, kamere, výprave a všetkému ďalšiemu o čom sa tu píše. Príbeh príliš jednoduchý a okrem toho nemám rád, keď sa niekto za niečím pachtí aj keď je všetko proti nemu. To sa mu potom buď nepodarí a je z toho smutná nuda alebo podarí a je z toho Hollywood. Ale otrocké vláčenie vody a zúfalá túžba po daždi ma dostali. Boli až živočíšne. Pomaly som sa za dážď modlil spoločne s Depardieuom.(7.9.2009)

 • kitano
  *****

  Strhujúca dráma o zdrcujúcich následkoch ľudskej neprajnosti. Zákerný strýko Cesar a energický dobrák Jean vytvárajú až komicky absurdné situácie, vrcholiace však veľkou tragédiou. Ľudská zloba je nevyspytateľná. Nádherná réžia, soundtrack a herecké výkony v čele s Gérardom Depardieu. (10/10)(19.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace