poster

Jean od Floretty

 • Francie

  Jean de Florette

 • SK název

  Jean od Floretty

Drama

Francie / Švýcarsko / Itálie, 1986, 120 min

Režie:

Claude Berri

Předloha:

Marcel Pagnol (kniha)

Scénář:

Gérard Brach

Kamera:

Bruno Nuytten
 • Orlau32
  ****

  Výborný psychologický snímek. Těším se na 2.díl. To netřeba více komentovat, musí se vidět.(26.8.2008)

 • troufalka
  *****

  První část filmové balady zasazené od předhůří Alp. Kdo film neviděl a nechce znát obsah, ať dál nečte. :o) Odvíjí se zde doslova hra na život a na smrt. Ugolin zvaný Kohoutek je prosťáček, který se nadchne pro pěstování karafiátů, nemá ale na svém pozemku dost vody. Jeho strýc je ochoten zakoupit vedlejší pozemky s pramenem, leč narazí na neochotu u majitele. Při potyčce ho smrtelně zraní. Pozemek dostává synovec, hrbatý syn Floretty se kterou se César dřv znal. Oba dva začnou splétat ďábelský plán, jak sousedovi dopomoci k neúrodě s nadějí, že se odstěhuje a pozemek jim prodá. To se nakonec stane, když Hrbáč za dramatických okolností umírá. Malá Manon je svědkem, jak Ugolín s Césarem obnovují zasypaný pramen. Více v komentáři u filmu Manon od pramene.(29.12.2014)

 • Chrustyn
  ***

  Krásné exteriéry, výborní herci, zajímavé postavy ale neskutečně pomalé a zdlouhavé vyprávění, které více sedí psané, než filmové podobě. Dokážu si to představit a stránkách knihy ale pro film se tenhle příběh nehodí.(10.11.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace