Čtyři přátelé (Emilio Estevez, Cuba Gooding Jr., Stephen Dorff a Jeremy Piven) se jedné tiché noci rozhodnou odjet na zápas v boxu a strávit ji příjemně ve městě. Nevinná oslava se však změní v boj o přežití po špatném odbočení z rušné silnice. Musí podstoupit zkoušku svého přátelství a odvahy. Stanou se svědky brutálního řádění gangu, který nerozlišuje rasu ani barvu pleti. Psychopatický vrah (Denis Leary) zde hraje se svou obětí krutou hru kočky s myší. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

]V[()Rt

Veškerý čas, který ušetříte nesledováním tohohle filmu investujte do shánění a poslechu dnes již legendárního soundtracku, na kterém se spojilo nespojitelné a od té doby to drží pohromadě. Poděkujete mi. ()

kokofek

Film,který ničím nezaujme.Druhý den už nevím o čem byl a až ho budou dávat příště a já se náhodou budu dívat,tak si zcela jistě nevzpomenu, ža jsem ho již viděla. ()

Cor-Angar

Když jsem viděl to pro mě velice zajímavé seskupení herců, tak jsem dal filmu šanci, ale přece jen jsem zase tolik něčekal. No...a Rozsudek noci docela překvapil:) Opravdu mě to bavilo, prakticky hned od začátku, a pak jak film postupoval, ta atmosféra byla parádní. Hlavní parta se mi líbila (mladý Stephen Dorff a taky Cuba Gooding Jr.), ale nejvíc Denis Leary, jehož záporák byl výborný. Konec je přece jen trochu slabší (asi není úplně lehký nezklouznout k tuctovému závěru), ale stále docela slušný a celkově si film 4* určitě zaslouží. ()

pirate

Zajímavý, napínavý a trochu i akční. Večer mi krásně uběhl, až mě to bylo docela líto. Čekal jsem o hodně horší podívanou. ()

Baroque

Jeden z najnapínavejších filmov, čo som kedy videl na tému kto z koho. Keď sme ho pozerali, sotva sme dýchali. Výkony vynikajúce, Denis Leary ako vždy famózne (skôr som fandil jeho postave, ako tým stredostavovským buznám). Ten, kto označuje tento film za priemerný, by asi mal byť v kožu tých, čo takýmito štvrťami prešli. Osobne som pár takýchto výletov totiž zažil tiež. Ľahko sa opovrhuje a spochybňuje realita, keď je len na filmovom plátne. Opravdu to nie je žiadna funky nálada. Skvelo stvárnené naširoko roztvorené nôžky kadiť, kde si funguje jedna vrstva v pohodičke, netušiac, že ​​niečo tiež môže vôbec existovať, a druhá je rada, keď sa dožije stredného veku. Život tam venku je totiž bojové pole. Mňa osobne sa OST veľmi nelíbil. Príde mi práveže skôr pózerský. Ale tento film by mal patriť jednoznačne medzi elitu. Minimálne čo sa akčnej produkcie týka. 85% ()

Zabriskie

Thriller, od kterého jsem nic zvláštního nečekal, a o to příjemnější bylo moje zjištění, že se jedná o zajímavý a napínavý film. Celý příběh se odehrává v jakémsi ghettu, ale spíše to vypadá jako město duchů – všude nic než prázdné špinavé ulice a opuštěné domy. V tomto působivém prostředí prchá parta čtyř kamarádů z lepší čtvrti před místním gangem, který je chce jako nepohodlné svědky vraždy odstranit. Pronásledování je natočeno poutavě a bez slabších míst, jednu akci střídá další. ()

dehonest

Keď som prvý krát videl tento film, išiel som si poobhrýzať nechty do krvi. A stále mi to niečo hovorí. Pretože tu sa niečo deje. Tu sa mladé pušky na čele s Emiliom Estevezom nepreháňajú v prérii, ale tmavými ulicami ghetta, kde sa ich cieľavedomo snaží dolapiť šarmantne cynický a krutý Denis Leary s jeho sebavedomými nohsledmi. Tu nehrá country, ale orthodoxný hip-hop a cena života tu má dávku cracku, heráku, alebo balíka špinavých, krvavých bankoviek ""je na nich krev"... "ta je tam vždycky"). Stephen Hopkins dokázal vynikajúco vystihnúť atmosféru toho, čo nikto nechce vidieť. Časti miest, kde žije odpad ľudstva, ochotný zapredať sa komukoľvek za čokoľvek. Stiesňujúcu atmosféru, ktorá vás bude zdvíhať z toho, v čom budete lofniť. Prebudí vo vás sympatie k chalanom, ktorí sú na úteku pred mizernými bezcitnými lovcami, pred ktorými sú iba objektmi k odstráneniu, ale spoznáte i osoby, v ktorých sa skrýva toľko sebectva, že sú schopné práve toto priateľstvo zradiť. Ak pri tomto filme strávite tú hodinku a trištvrte, verte, že nepríde nazmar a na cenu ľudského života sa budete pozerať aj trocha inak. ()

andy60

První shlédnutí mě bavilo, při druhém však vyplulo na povrch pár nelogičností (v závěru už zůstal jen jeden záporák, který pronásleduje tři kamarády, nemělo by to být naopak?) Navíc celá ta parta grázlů nepůsobí dostatečně výhružně a děj je vlastně monotonní - celý film je jen o pronásledování, které je úmístěno do různých lokací, ale bohužel není ničím překvapivým obohaceno. ()