Příběh o přátelství, lásce a slávě je vyprávěním o čtyřiadvacetiletém Kristofferovi, který se živí instalováním billboardů. Poklidný život bezstarostného mladíka se však změní v okamžiku, kdy se jeho přítelkyně Elisabeth rozhodne, že spíš než po jeho boku by se jí dařilo s vlastním šéfem, a opustí ho. Kristofferovi se jeho malý, bezpečný svět rázem rozpadne na kusy. Začne si připadat jako beznadějný outsider. Jednoho dne se ovšem jeho videodeníky náhodou dostanou do ruky televizního producenta stanice TV2, který má na starosti i populární show Karsten Tonight. O několik týdnů později je už Kristofferův život veřejným tajemstvím: televizní diváci se ovšem baví nejen jeho každodenními drobnými příhodami, ale i osudy jeho přátel - jeho nejlepšího přítele Geira a počítačového designéra Stiga Ingeho Kristofferova budoucnost najednou vypadá růžově - všichni se o něj zajímají a usilují o jeho přízeň. Hvězda televizního byznysu má ovšem jeden velký problém: kamarádi se od něj začínají odvracet. Ví, že je musí získat za každou cenu zpátky - ale jak? (oficiální text distributora)

Kamca_

Další ze skvělých norských filmů. Komediální drama ze života. To je přesně něco pro mě. Herci sympaťáci, námět se zajímavou zápletkou a výborné zpracování. Tohle všechno dostanete u tohoto snímku. Víc takových filmů ... Určitě jsem to neviděla naposledy. 95%. ()

Beast

Skvělá a hrozně milá komedie s trochu sentimentálním závěrem, ale proč ne. Rozhodně stojí za to vidět. ()

Turiec

Spočiatku som si začínal myslieť, že pôjde o ďalší Jackass, ale podaný v menej nechutnej obálke a s dejom. Z Buddyho sa však vykľul veľmi príjemný film o mladých a nielen pre mladých. Autorom sa podarilo vytvoriť dobrý príbeh o láske a priateľoch, ktorí chápu navzájom svoje malé aj veľké muchy. Pre pomoc kamošovi urobia čokoľvek. Snímka aj vďaka hereckým výkonom a skvelej hudbe pôsobí veľmi príjemne a povedome. Zanecháva dobrý pocit, akoby to bolo o všetkých naozajstných priateľoch, či aspoň o takých akých by každý chcel mať. ()

Pan Filuta

7/10 Jsou filmy dobré, špatné, vyloženě špatné, geniální a potom musím zavést novou škatulku a to filmy, které mají od každého trochu. Teď tedy jen záleží, co u vás převáží. Víte, tady tak často zmiňovaná sentimentalita má taky něco do sebe. Ale ubrat ji a nepřekombinovat tak strašně děj, mohlo to být ještě lepší. ()

slunicko2

Nenápadný film o všedních věcech. 1) Základním rysem snímku je neokázalá nenápadnost. Nenápadní sympatičtí herci (zejména 28letý představitel Kristoffera Nicolai Cleve Broch s pěknou postavou a rovněž 28letý charismatický představitel otce malého chlapce Aksel Hennie), neokázale vedení 37letým režisérem Mortenem Tyldumem zpřítomňují všední příběh v nenápadném okolí stanice metra Tøyen center v Oslu. 2) Bohužel spolu s nenápadností jde i určitá nevýraznost. Nesměji se ani nepláču, k postavám jsem získal vztah asi jako k sousedům v domě - jde to s nimi, ale raději se od nich držím dál. Ačkoli považuji film za docela dobrý, znovu si ho asi nepustím. ()

Damiel

Postavy ve filmu působí přirozeně a mladé publikum se s hrdiny může identifikovat, protože často mívá podobné problémy, které Kristoffer a jeho přátelé řeší. Výborný herecký výkon podává například Anders Baasmo Kristiansen v roli Stiga Ingeho, který trpí dobře uvěřitelným panickým strachem vzdálit se od svého domu, také neustálé Kristofferovo váhání mezi Elisabeth a Henriettou jistě kdekdo zažil. Hnidopich snad může konstatovat, že jen ten závěr je až moc happy. Jenže to už beztak s blížícím se koncem tušíte, a pokud by to dopadlo jinak, většina diváků by byla zřejmě zklamaná. ()

kombajn

Milá komedie "o ničem", jenom o normálním životě. Takovej milej film o kamarádech. Moc jsem od toho nečekal, ale dal bych klidně 5*, kdybych předtím neviděl Pád nebes. Relativně často jsem se smál nahlas a celý film se usmíval. Všechny ty věci které se tam dějí jsou vám tak důvěrně známé... Z toho filmu jsem měl zatím nejlepší pocit ohledně převedení reálného světa na filmové plátno. ()

Jonash87

Rozhodně zajímavý a nevšední počin. Závěr sice trochu kýčovitý, ale přesto film zaujal. Nevím, jak na tom norská kinematografii je, ale za tohle dávám palec nahoru. 75 % ()

Martin741

Filmy o obycajnych ludoch ma nezaujimaju. Jo, jo, kazdy clovek tu ma zmysel zivota, a kazdy ma pravo na zivot, ale mna zaujima hlavne vseobecny prehlad a ten vytvaraju prezidenti, premieri, krali, vlady a politika. Takze nudna norska kravina o hovne. 20 % ()

laik_60

Kurňa, keď já mám slabosť pre takéto chlapčenské romantiky. K tomu sympatickí neokukaní herci (a herečka), sem tam dobré pesničky, skrátka ... je na čo kukať. :) ()

C0r0ner

Fajn příběh, ale nic víc. Tyldum je skvělý režisér, o tom už jsem se přesvědčil několikrát, ale tenhle scénář byl takový jakoby normální a civilní, takže si po skončení člověk sice odnese hezký zážitek z filmu, ale zpětně si nedokáže vybavit nic zajímavého, co se dělo. Na jedno podívání to ale byl optimální materiál. 70% ()

BUD-SFIS

Moc velmi dobry mix zabavne komedie a dramatu. Moc dobre zpracovany namet, jestli ma kariera prednost pred kamarady a muzu se jim ublizovat i kdyz to tak nemyslite hlavne nechcete, pak najedou se v tom vezete a uz nejde zastavit rozjety vlak. Otrepane tema ale jak uz jsem psal bravurne ztvarnene a propracovane. ()

zette

Konec dobry, vsechno dobre. V dobe vzniku bych film asi ocenil vice, presto se mi to libilo. Sympaticke postavy, pekna atmosfera, hezke holky... ()

dr.fish

Příběh je jednoduchý stejně jako celý tenhle film. Kdyby nešlo o film ze severské produkce, ale americké, asi by bylo složité se ztotožnit s hrdiny. Tady jsou ale hrdinové stejní jako u nás v Čechách, mají stejné problémy a žijí obdobné životy. I my v Čechách někdy musíme volit mezi přáteli a kariérou, dvěmi ženami nebo mezi svými osobními cíli a neočekávanými následky činů z minula. Přijetí osobní zodpovědnosti za sebe i za své okolí, tradiční hodnoty jako je přátelství a láska, to je oč tu běží. Je tu možná spousta klišé, kterým se na Severu říká mainstream, ale u nás v Čechách, kde frčí spíš zámořský styl emocí, tyto klišé fungují skvěle. Film mne strhl a stal jsem se nadšeným fanouškem Kristofera a jeho party, a nevadil mi závěrečný happy end, který v případě mnha příběhů znechutí. Skvělá zábava, mnoho k zamyšlení, užil jsem si to. Jak lepič plakátů ke štěstí přišel... ()

AdaMM

možná dost záleží, jakou máte náladu, když jdete na tenhle oddychový film. trocha pohádkovosti je podle mě na místě - magická moc televize (která hraje jako další herec) prostě podobné věci umožňuje. a některé situace jsou docela dobře okouknuté ze života, chvílemi se s postavami filmu můžete úplně ztotožnit. a jejich fórky nemají chybu :) výborná zábava, která potěší a rozesměje - nic víc. ale to je přeci docela dost, ne? (mimochodem, oficiální text distributora je asi o jiném filmu? kristoffer není žádný outsider, spíš sympatický flákač ;) ()

tom88

Ani na druhý krát ma film príliš nedostal a ostávam pri priemernom hodnotení. Na komédiu málo vtipné, na drámu málo vážne a na romantický film zase málo romantické. Je to úprimné, kľudné, polovážne aj polovtipné, ale nezanecháva žiadne výraznejšie pocity a to je škoda, pretože to bolo dosť dobre rozohrané. Treba priznať, že po režisérskej stránke je to fajn filmárčina a herci sa tiež posnažili. Nóri sa celkom vytiahli a film stojí za pozornosť. Mne osobne stále niečo chýba. 65% ()

bubun

Přes poněkud patetický nádech a určitou dávku schematismu jde pořád o velmi nekonvenční "romantickou komedii", která baví a dokáže vtáhnout do děje. Silné čtyři. ()