Příběh o přátelství, lásce a slávě je vyprávěním o čtyřiadvacetiletém Kristofferovi, který se živí instalováním billboardů. Poklidný život bezstarostného mladíka se však změní v okamžiku, kdy se jeho přítelkyně Elisabeth rozhodne, že spíš než po jeho boku by se jí dařilo s vlastním šéfem, a opustí ho. Kristofferovi se jeho malý, bezpečný svět rázem rozpadne na kusy. Začne si připadat jako beznadějný outsider. Jednoho dne se ovšem jeho videodeníky náhodou dostanou do ruky televizního producenta stanice TV2, který má na starosti i populární show Karsten Tonight. O několik týdnů později je už Kristofferův život veřejným tajemstvím: televizní diváci se ovšem baví nejen jeho každodenními drobnými příhodami, ale i osudy jeho přátel - jeho nejlepšího přítele Geira a počítačového designéra Stiga Ingeho Kristofferova budoucnost najednou vypadá růžově - všichni se o něj zajímají a usilují o jeho přízeň. Hvězda televizního byznysu má ovšem jeden velký problém: kamarádi se od něj začínají odvracet. Ví, že je musí získat za každou cenu zpátky - ale jak? (oficiální text distributora)

Koumi

Ačkoli se to z mého hodnocení nemusí zdát, Kámoš není vyloženě špatný film. Možná je průhledný, ale to bych mu odpustil. To, co mne ovšem na Kámoši mrzí je plytkost. Naprosto ploché charaktery, jejichž vnitřní komplexnost se vytrácí někde ve třetí minutě po jejich objevení. Scénář našroubovaný tak kodrcavým způsobem, že by to drncalo i v tanku. Naproti to mu má ovšem krásnou "malou" atmosféru, příjemné herecké výkony a nadprůměrného Aksela Hennieho. Jenže právě kvůli neduhům to celé působí jako tak nějak divně poskládané a bez nápadu. A to u skandinávského filmu zamrzí o to víc, protože to pak působí, jako strašně klišoidní kaňka v sešitě plném vynikajících filmů ze severu. ()

Lipi21

90% REŽIE / Morten Tyldum: ***** KAMERA / John Andreas Andersen: *** SCÉNÁŘ / Lars Gutmestad: ***** HERCI: ***** (skvělí a sympatičtí Brosch, Hennie, Kristiansen a krásná Pia Tjelta a Janne Formoe) HUDBA / Lars Lillo-Stenberg: *** ()

cogi

Zahřeje u srdíčka ... příjemný film, sto minut uteklo jako voda a už frčely závěrečné titulky, každopádně vypadá jako nenáročný film, ale zahrnuje základní otázky života .. láska, přátelství apod. ... i o tom jak peníze a business dokážou změnit člověka. Doporučuju hlavně lidem, kteří si potřebují zlepšit náladu a odpočínout si a dojít na jiné myšlenky. ()

sledge

4.5* kazdy film ktory vo mne dokaze prebudit emocie urcite stoji zato. Polku filmu som sa blazene usmieval od ucha k uchu, druhu polku som bol uprimne dojaty. Velmi jednoduchy pribeh zo zivota, lahko sa moze kazdy (mlady) stotoznit s hlavnymi postavami. Malo veci sa mu da vytknut, najzjavnejsou zrejme uplny zaver filmu, totalne predvidatelne cliche, ALE vzhladom na priebeh a celkovu koncepciu filmu by som si ziadny iny zaver ani predstavit nevedel. Vynikajuci film. bodka ()

Jaxx84

Už jsem to psal jednou, v jednoduchosti je síla. O čem větším chcete točit filmy než o přátelství a lásce? Nemusejí se konat žádné heroické epizody, žádné zázračné záchrany, cesty kolem světa nebo oběti na životech...stačí prostě přátelství/lásku vidět, cítit, a to že se nejedná o americkou/anglickou produkci, jde cítit z každého záběru a dialogu...Málokterý film ve vás zanechá po shlédnutí takový pocit tepla jako tento, mít u sebe teď teploměr tak mě prohlásí za klinicky mrtvého, neb víc než 41° to bude určitě =) jo a rádoby epos o stejných věcech jako vypráví Buddy zobrazený v 3D Avataru-ŽP, je jako Grapes of Wrath od Johna Steinbecka vs. leporelo o dieselových lokomotivách. 5***** když ne tu, tak už nikde. ()

BDMarty007

Klasicky skandinavsky a celkem prijemny film. Kristoffer se neocekavane stane celebritou a je zajimave sledovat, jak to na jeho zivot nejprve zdanlive nema vliv, ale jak se pomalu a zprvu neznatelne prece jen meni, ztraci cit pro kamaradstvi a jeho drive nekompromisni postoje. Ac to asi neni hlavnim motivem filmu, je zajimave sledovat, jak cloveka postupne ovlivnuje publicita, ale treba i jina forma exponovanosti (v praci ....). Scenar je vsak milosrdny v tom smyslu, ze i chyby a komplikace mohou nakonec vest k pozitivnim koncum, ktere by jinak ani nemohly nastat. Film je prijemne zaplneny postavami, z nichz v podstate zadna neni v konvencnim slova smyslu tak uplne normalni. Celkove prijemne prekvapeni. ()

tančísvlky

Žiadna bomba to nie je a skôr to pripomína "tuctový" príbeh. Réžia je úplne mizerná a po kamienkoch je tu snaha vyplniť všetky políčka krížovky. Uveriť tu možno len "postave menom Kristofer" a zostatok je fakt len priemer. Všetko je lepšie spracované v iných podstatných filmoch prevážne v britskej produkcií... ()

neo93

Výborný norský snímek, od kterého jsem nic neočekával, o to víc mě překvapil a potěšil. Film vypráví o třech přátelích, kteří žijí svůj normální obyčejný život až do okamžiku, kdy se náhodou dostanou do televize, a tím se všechno změní. Přirozené, úsměvné i dramatické. Skvěle natočený film s příjemnými herci, který obsahuje to pravé přátelství a lásku. A který dokáže jednoduše nakopnout k těm správným rozhodnutím. "Občas musíš pustit brankáře a zaútočit" ()

markotter

Napsat, že Kámoš byl lidský film zní jako ohromný klišé. Jenže já nevím, jak to líp napsat. Tři kámoši, každý má nějaký problém a každý ho řeší po svém. Do toho téma "pro jakou se rozhodnu" hlavního hrdiny a jinak jakoby nic, jakoby normálně v normálním životě. A i když se chvílema nic neděje, tak je hrozně příjemný na to koukat a prožívat život s třema kámošema a přát jim, aby ty jejich trampoty dopadly dobře. ()

Lestat

Naprosto průměrný a průhledný film od začátku až do konce. Nejpřeceňovanější film letošního (2003) K.V. festivalu. ()

MrBrightside

Náhodou som na tento film natrafila v televízii a potom som sa dva roky snažila zistiť, ako sa volal. Našťastie, nedávno ho vysielali znova. Nenápadný, ale krásny snímok. ()

Hatred

Jak mám rád skandinávské filmy, tak tento mě úplně minul. První půlhodinu jsem se sice bavil dobře, ale postupně se všechny zajímavé a vtipné věci vytrácely a nakonec zůstala jenom stokrát ohraná lovestory, kterou jako by se norové chtěli zavděčit divákům zvyklým na hollywoodské happyendy. Scénář postrádá veškerou originalitu, kterou na severské kinematografii jinak oceňuju a závěrečná scéna je tak okaté lezení do prdele emocíchtivých romantiků, že za ni ještě jednu hvězdičku ubírám. ()

subic

Poměrně dlouhý snímek bez nějakých výrazných okamžiků. Ne že bych se u toho vyloženě nudil, ale od komedie bych čekal trochu víc. Tak někdy příště tomu dám ještě šanci. 50% ()

Pilinka

Velmi pohodovoý film zlehka přeplněný běžnými filmovými klišé. Happyend tntokrát nezabíjí film jak tomu je v 70% případů. Po zvážení 3*, které možná jednou předělám na 4 ()