Příběh o přátelství, lásce a slávě je vyprávěním o čtyřiadvacetiletém Kristofferovi, který se živí instalováním billboardů. Poklidný život bezstarostného mladíka se však změní v okamžiku, kdy se jeho přítelkyně Elisabeth rozhodne, že spíš než po jeho boku by se jí dařilo s vlastním šéfem, a opustí ho. Kristofferovi se jeho malý, bezpečný svět rázem rozpadne na kusy. Začne si připadat jako beznadějný outsider. Jednoho dne se ovšem jeho videodeníky náhodou dostanou do ruky televizního producenta stanice TV2, který má na starosti i populární show Karsten Tonight. O několik týdnů později je už Kristofferův život veřejným tajemstvím: televizní diváci se ovšem baví nejen jeho každodenními drobnými příhodami, ale i osudy jeho přátel - jeho nejlepšího přítele Geira a počítačového designéra Stiga Ingeho Kristofferova budoucnost najednou vypadá růžově - všichni se o něj zajímají a usilují o jeho přízeň. Hvězda televizního byznysu má ovšem jeden velký problém: kamarádi se od něj začínají odvracet. Ví, že je musí získat za každou cenu zpátky - ale jak? (oficiální text distributora)

bubun

Přes poněkud patetický nádech a určitou dávku schematismu jde pořád o velmi nekonvenční "romantickou komedii", která baví a dokáže vtáhnout do děje. Silné čtyři. ()

lennyd

Kristoffer, Geir a Stig Inge jsou více přáteli než jen pouhými spolubydlícími. Společně také natáčejí vtipná videa s trampotami jejich všedního dne. Když se k těmto videím dostane producent televizní stanice TV2, stanou se ze všech tří ihned známé osobnosti. Jenže zveřejnit svůj život, své lásky a svá tajemství miliónům diváků může i s pořádným přátelství setsakra zamávat ... Musím říct wow - obdobně jako mne svého času hodně zasáhl Erasmus a spol, tak se to, a možná ještě více, podařilo tomuto nenápadnému norskému filmečku. Je to jeden z filmů, kdy divák touží stát se jedním z nich, mít takovéto kámoše a prožít to stejné co oni - a návrat ke všednímu životu je pak dost drsný. Hodně se mi líbilo i herecké obsazení - všichni tři hlavní protagonisté jsou ve svých rolích naprosto přirození, a nedovedu si v nich představit nikoho jiného. Snad jen ty holky nebyly až tak hezké, ale co bysme chtěli od chladných seveřanek, že ano :) ()

NoFiction

Norská romantická komedie, která mě ani na chvíli nenachala chladnou. Skutečně dobře udělaný snímek se vším co k tomu patří. Rosemunda, ale tak trochu v jiném kabátě :) ()

Philoun1

Zřejmě moje první setkání s Norským filmem a sem rád, že to takhle dopadlo, velice emociálně hluboký film, vřele doporučuju. ()

giovanni3

I k této komedii jsem se dostal primárně skrze Norsko a moji lásku k této zemi i její kinematografii. Film je to dosti rozporuplný, kdy vlastně nevím jak se k němu stavět. Kristoffer táhne děj svým věčným úsměvem a takovou pozitivitou, aby zas proti tomu působil jako "zlatokop", který klidně podrazí kamaráda. Jeho vztahy jsou zamotané a někdy z nich vyjde jako padouch, aby jindy byl obětí. I přátelství s Geirem je pohodové, ale zde mne moc nebavila ta "protipólová" zápletka. Stejně jako role Stig Inga, kde mi bylo mnohdy až nepříjemně, což naštěstí vyrovnala koncovka filmu (možná až přílišný skok kupředu). Kladně hodnotím roli krásné Henriette (Pia Tjelta) a vlastně i "mrchy" Elisabeth (Janne Formoe).  Suma sumárum opravdu zvláštní film, kde asi poprvé souhlasím s protichůdným žánrem "komedie/drama". Ve finále za koncovku s polepy, fotbalovým pokřikem a molem dávám 4z5. Slabší, ale 4z5. ()

NALBERTik

Fakticky super filmek. 5* nedavam jen proto, ze se dovedu vcitit do role Duga...chapejte vyplouval asi 3x a stejne nakonec sam... :) Ale kazdopadne vřele doporučuju uplne fsem ;) ()

klukluka

Počáteční rozpaky vydržely možná i déle než hodinu. Potom se to trochu rozjelo, konečně se začalo něco dít a já už jsem nemusel tolik myslet na to, že je to o lidech bez mozku i bez charismatu, ten dlouho očekávaný, vymodlený děj jim nějaké, byť minimální charisma dodal, ale ten mozek mi tam chybel pořád, a já jsem se utvrdil v tom, že prostě nechci ztrácet čas hloupými filmy o hloupých lidech. A tohle byl jeden z nich. Bohužel pro mě. ()

BlueZero

Keď sa stretne priateľstvo, láska a kariéra, tak nastávajú problémy, tak ako v tomto nórskom snímku. Herecké výkony mladých hercov, boli síce dobré, ale ako jediná postava, zaujal Sting Inge. ()

Mikino00

Povedený příběh o přátelství, ale i lásce a hodnotách. Humorně dobře naladěné, příjemně plynoucí a vyloženě pozitivní podívaná. Kratší stopáž by neškodila. ()

Renfield

Vcelku povedená komedie s prvky dramatu. Bavil jsem se, i když v druhé polovině je tu několik zbytečných momentů a hluchých míst a ten závěr byl na mě až příliš... Nápad ovšem dobrý, příběh taktéž (až na zmíněné) celkem fajn a stejně tak herci sympatičtí, své role nekazící. Celkově má ovšem Morten Tyldum povedenější filmy. 55% ()

agassi68

Od severských filmov čakám vždy istú kvalitu. Technicky veľmi dobre spracované, snažiace sa trochu kopírovať Priateľov, herecky znesiteľné najmä neokukanými tvárami. To ostatné mi prišlo urobené na efekt pre násť-ročného diváka.. A ten záver to dorazil. Určite by to odo mňa cenu nedostalo. ()