"X" - Nestvůra z vesmíru

• Japonsko Učú daikadžú Girara (více)

Lidstvo ohroženo smrtící formou života, pocházející z hlubin dalekého vesmíru! Z japonské kosmické základny vylétá raketoplán AAB-Gamma, a míří k Marsu, aby jeho posádka mohla prozkoumat hlášená pozorování UFO na této planetě. Trup lodě je během cesty zasažen a pokryt zvláštními mimozemskými sporami. Jeden vzorek spory je přinesen na Zemi, kde se začne okamžitě vyvíjet a promění se v Guilalu – obří monstrum, připomínající křížence slepice s ještěrem. Podaří se netvora zastavit, než rozšlape celé Japonsko na prach? (Israha)

Scott67

Předem je třeba zdůraznit, že se jedná o film pro děti. A adekvátní době vzniku. Dnešní děti by se tomu však zcela určitě vysmály. Zpracovat ten námět dnes, bylo by to asi přijato jinak. Ale tehdejší moje dětské návštěvy kina to byl většinou obehraný Vinetů a pak přišla tahle bomba. Hltali jsme to znamenitě. Tenkrát bych dal zcela určitě 5. Dnes už nejsem cílová skupina, ale čtyři za ten tehdejší zážitek si to zaslouží.....(pokud to neměl být film pro děti, pak ale ouha !) Ještě musím zmínit hudbu, která je k tomuto tématu tak mimoidní, že víc už to ani nešlo. I díky tomu dnes celá směs působí spíš jako parodie. Rozhodně doporučuju shlédnout. Nejlépe na nějaké párty. Zábava zaručena ! ()