Vánoční teror

Horor / Akční / Thriller

Francie, 1989, 87 min

René Manzor

René Manzor

Míň brutální, víc nudný Sám doma. (2,5*)(9.3.2015)

Hlavným hrdinom je malý Thomas, ktorého snom je vidieť Santa Clausa na vlastné oči. Na Štedrý večer ostáva doma len so svojim dedkom a rozhodne sa, že Santu vyšpehuje. Santa sa napokon objaví, lenže v skutočnosti je to vraždiaci psychopat a Thomas sa mu bude musieť postaviť. Trochu ma prekvapuje, že tento film nikto nepozná, teoreticky by sa mohol zapísať do histórie. Určite sa nejedná o film pre deti, bolo to až príliš pochmúrne a nechýbali vraždy - aj keď za najsilnejšiu scénku považujem brutálne zabitie psa. Thomas sa snažil na zlého Santu chystať pasce a tie mu veľmi nevychádzali. Chvíľami som nevedel, čo si o tom myslieť, ale asi to tak malo byť, nie je totiž možné zlikvidovať psychopata detskými hračkami. Bavilo ma to, a nemôžem dať nižšie hodnotenie, len plný počet - pretože urobiť z HOME ALONE horor si naozaj zaslúži poklonu a uznanie.(24.5.2011)

Neuvěřitelnej film ... :-) Tak sympatickej odkaz na 80. léta se hned tak nevidí!! Opravdu milej film, který pamětníkům připomene období Slye s Arniem v největší parádě, období 8mi bitových počítačů, zde již vidíme první PC, přenos dat pomocí internetu, a hlavně klučinu, kterej se po vzoru Johna Ramba a Johna Matrixe pouští do obrany zámku a svého dědečka, před kriminálníkem převlečeným za Santy Klausy ... Celé je to hodně ujeté a zvláštní, ale v dobrém slova smyslu ... člověk film sleduje od začátku s lehkým úsměvem na tváři a pokazí mu to jistě jen zavraždění psa, které je zobrazeno dost drasticky (ale plní úlohu dalšího napětí, čeho je "Santa" schopen ...). Doporučuju všem, fakt parádní věc ...(9.7.2014)

Home Alone meets Die Hard o Vánocích ! Jedenáctiletý chlapec jménem Thomas si myslí, že je v bezpečí,ale jakmile se zloděj převlečený za Santa Clause rozhodne stavit se k němu na návštěvu a udělat nějaké vánoční nákupy, začíná zběsilá hra na kočku a myš a Thomas je rozhodnutý bránit sebe,dědu i dům! Je to spíše thriller, než-li horror gore a krve se moc nedočkáme, za to se dočkáme neuvěřitelné kuráže mladého chlapce, jak se snaží zneškodnit Santu Clause pomocí dětských hraček. Napínavé, sladké a emotivní !:) 75%(28.7.2013)

Zhruba do dvou třetin je Vánoční teror příjemná nostalgická a lehce úsměvná záležitost. V poslední půlhodince se však filmový pás poněkud zašmodrchá a začnou přibývat podivně sestříhané scény, které naruší do té doby pohodovou atmosféru zkažených Vánoc. Santa " Coca" Claus však konečně dostane, co si zaslouží. Navíc ve vtipně podané poctě akčním flákům osmdesátých let a nechybí ani podobně laděný soundtrack. Drsnější a o rok starší bráška, čili žádná vykrádačka, uřvaného Kevina postrádá třeskutost svého sourozence, nicméně vynahrazuje ji poněkud vyšší dávkou brutality. Dětem bych jej přesto s poznámkou, že tohle se Ježíškovi nemůže stát, s chutí pustil. Minimálně nedůvěřivost vůči onomu i u nás se rozlézajícímu reklamnímu panákovi by byla zajištěna. Pohodová trojka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(17.4.2015)