poster

Vánoční teror

 • Francie

  3615 code Père Noël

 • anglický

  Game Over

 • anglický

  Hide and Freak

 • anglický

  Dial Code Santa Claus

 • anglický

  Deadly Games

 • český

  3615 volejte Santovi

  (festivalový název)

Horor / Akční / Thriller

Francie, 1989, 87 min

Režie:

René Manzor

Scénář:

René Manzor
 • EvilPhoEniX
  ****

  Home Alone meets Die Hard o Vánocích ! Jedenáctiletý chlapec jménem Thomas si myslí, že je v bezpečí,ale jakmile se zloděj převlečený za Santa Clause rozhodne stavit se k němu na návštěvu a udělat nějaké vánoční nákupy, začíná zběsilá hra na kočku a myš a Thomas je rozhodnutý bránit sebe,dědu i dům! Je to spíše thriller, než-li horror gore a krve se moc nedočkáme, za to se dočkáme neuvěřitelné kuráže mladého chlapce, jak se snaží zneškodnit Santu Clause pomocí dětských hraček. Napínavé, sladké a emotivní !:) 75%(28.7.2013)

 • JFL
  *****

  Centrální motiv neprávem zapomenutého vánočního skvostu francouzské provenience 36.15 code Père Noël (1989) představuje ztráta dětské nevinnosti a rozpad iluzí vůči Vánocům. Tento nepřiznaný předobraz sváteční klasiky Sám doma (1990) staví vynalézavého kluka, který je na Štědrý večer v obrovském rodinném sídle sám jen s poloslepým dědou, proti vyšinutému maniakovi v santovském úboru. Vyprávění zachycené v expresivně vychýlených kamerových kompozicích s převládajícím chladně modrým tónováním se pohybuje na hraně reality a impresivního obrazu dětské fantazie. Klučina v rambovském ohozu má celé sídlo prošpikované pastmi a tajnými chodbami, čímž se role ve hře na kočku a myš obracejí v neprospěch zlověstného násilníka. Snímek známý též pod výstižným názvem Deadly Games představuje jednak vrchol osmdesátkových dětských dobrodružek s ponurou atmosférou, ale také velmi podnětnou úvahu na téma fantazie a její kruté konfrontace s realitou. Všechny hlavní postavy, počínaje malým hrdinou, ale i jeho matka, dědeček a také narušitel v přestrojení, představují určitou podobu dětství. Po svém vypjatém finále zanechá film diváky s tíživou otázkou, jestli je lepší se rozloučit s iluzí vánočního mýtu a přijmout realitu, nebo si uchovat fantazii, která byla krutě poskvrněna.(12.1.2013)

 • Flipnic
  ****

  Neuvěřitelnej film ... :-) Tak sympatickej odkaz na 80. léta se hned tak nevidí!! Opravdu milej film, který pamětníkům připomene období Slye s Arniem v největší parádě, období 8mi bitových počítačů, zde již vidíme první PC, přenos dat pomocí internetu, a hlavně klučinu, kterej se po vzoru Johna Ramba a Johna Matrixe pouští do obrany zámku a svého dědečka, před kriminálníkem převlečeným za Santy Klausy ... Celé je to hodně ujeté a zvláštní, ale v dobrém slova smyslu ... člověk film sleduje od začátku s lehkým úsměvem na tváři a pokazí mu to jistě jen zavraždění psa, které je zobrazeno dost drasticky (ale plní úlohu dalšího napětí, čeho je "Santa" schopen ...). Doporučuju všem, fakt parádní věc ...(9.7.2014)

 • ricci.s
  *****

  Hlavným hrdinom je malý Thomas, ktorého snom je vidieť Santa Clausa na vlastné oči. Na Štedrý večer ostáva doma len so svojim dedkom a rozhodne sa, že Santu vyšpehuje. Santa sa napokon objaví, lenže v skutočnosti je to vraždiaci psychopat a Thomas sa mu bude musieť postaviť. Trochu ma prekvapuje, že tento film nikto nepozná, teoreticky by sa mohol zapísať do histórie. Určite sa nejedná o film pre deti, bolo to až príliš pochmúrne a nechýbali vraždy - aj keď za najsilnejšiu scénku považujem brutálne zabitie psa. Thomas sa snažil na zlého Santu chystať pasce a tie mu veľmi nevychádzali. Chvíľami som nevedel, čo si o tom myslieť, ale asi to tak malo byť, nie je totiž možné zlikvidovať psychopata detskými hračkami. Bavilo ma to, a nemôžem dať nižšie hodnotenie, len plný počet - pretože urobiť z HOME ALONE horor si naozaj zaslúži poklonu a uznanie.(24.5.2011)

 • PetrPan
  ***

  Zhruba do dvou třetin je Vánoční teror příjemná nostalgická a lehce úsměvná záležitost. V poslední půlhodince se však filmový pás poněkud zašmodrchá a začnou přibývat podivně sestříhané scény, které naruší do té doby pohodovou atmosféru zkažených Vánoc. Santa " Coca" Claus však konečně dostane, co si zaslouží. Navíc ve vtipně podané poctě akčním flákům osmdesátých let a nechybí ani podobně laděný soundtrack. Drsnější a o rok starší bráška, čili žádná vykrádačka, uřvaného Kevina postrádá třeskutost svého sourozence, nicméně vynahrazuje ji poněkud vyšší dávkou brutality. Dětem bych jej přesto s poznámkou, že tohle se Ježíškovi nemůže stát, s chutí pustil. Minimálně nedůvěřivost vůči onomu i u nás se rozlézajícímu reklamnímu panákovi by byla zajištěna. Pohodová trojka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(17.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace