poster

Vánoční teror

 • Francie

  3615 code Père Noël

 • anglický

  Game Over

 • anglický

  Hide and Freak

 • anglický

  Dial Code Santa Claus

 • anglický

  Deadly Games

 • český

  3615 volejte Santovi

  (festivalový název)

Horor / Akční / Thriller

Francie, 1989, 87 min

Režie:

René Manzor

Scénář:

René Manzor
 • ricci.s
  *****

  Hlavným hrdinom je malý Thomas, ktorého snom je vidieť Santa Clausa na vlastné oči. Na Štedrý večer ostáva doma len so svojim dedkom a rozhodne sa, že Santu vyšpehuje. Santa sa napokon objaví, lenže v skutočnosti je to vraždiaci psychopat a Thomas sa mu bude musieť postaviť. Trochu ma prekvapuje, že tento film nikto nepozná, teoreticky by sa mohol zapísať do histórie. Určite sa nejedná o film pre deti, bolo to až príliš pochmúrne a nechýbali vraždy - aj keď za najsilnejšiu scénku považujem brutálne zabitie psa. Thomas sa snažil na zlého Santu chystať pasce a tie mu veľmi nevychádzali. Chvíľami som nevedel, čo si o tom myslieť, ale asi to tak malo byť, nie je totiž možné zlikvidovať psychopata detskými hračkami. Bavilo ma to, a nemôžem dať nižšie hodnotenie, len plný počet - pretože urobiť z HOME ALONE horor si naozaj zaslúži poklonu a uznanie.(24.5.2011)

 • psy.cho
  ****

  Úchylný Santa vs. 11 ročný Thomas a asi 90 ročný starý otec sú hlavné postavy vo filme plnom: akcie, napätia, vianočnej atmosféry a technológie z 80 rokov.(18.3.2013)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Home Alone meets Die Hard o Vánocích ! Jedenáctiletý chlapec jménem Thomas si myslí, že je v bezpečí,ale jakmile se zloděj převlečený za Santa Clause rozhodne stavit se k němu na návštěvu a udělat nějaké vánoční nákupy, začíná zběsilá hra na kočku a myš a Thomas je rozhodnutý bránit sebe,dědu i dům! Je to spíše thriller, než-li horror gore a krve se moc nedočkáme, za to se dočkáme neuvěřitelné kuráže mladého chlapce, jak se snaží zneškodnit Santu Clause pomocí dětských hraček. Napínavé, sladké a emotivní !:) 75%(28.7.2013)

 • Xeelee
  *****

  [FOD 2015] Rok před Sám doma vznikla ve Francii jeho drsnější a realističtější verze pro dospělý. Na snímku je zajímavej hlavně střet bujný dětský fantazie s realitou, se kterou klučina nepočítal, a realistický vyobrazení našeho malýho hrdiny. Scény jako lezení bosky po zasněžený střeše kolem komínu sou fakt drsný. Nebo scéna s vláčkem, inzulin pro dědu… Culkin hadr.(8.3.2015)

 • Bloody13
  ****

  Že Santa Claus nenosí jen dárky a radost, se přesvědčí malý Thomas. Ten se totiž bude muset postavit sám proti šílenému psychopatovi, který se mu spustí komínem, zabije mu psa, a bude usilovat o život i jemu samotnému. Jenže než Kevina McCallistera připomíná tenhle kluk spíš samotného Johna Matrixe. Chráníc svého dědu a stavějíc různé pasti se schovává po rozlehlém sídle, a divákovi nezbyde, než odvážnému hrdinovi fandit. Protože tenhle zapadlý francouzský (!) thriller je nečekaně temný, nepostrádá výbornou atmosféru a neutuchající napětí, které nepoleví do vyčerpávajícího finále. Pěkný vánoční dárek.(26.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace