Šestnáctiletá Hannah Sternová slaví s rodiči a tetou Evou židovské Velikonoce. Jako každý v jejím věku nemá ráda vzpomínání dospělých, zvlášť když se točí kolem holocaustu, kterým prošli její předkové. Letos má Hannah podle starého zvyku otevřít dveře proroku Eliášovi. Právě v tu chvíli se ale záhadně ocitá v Polsku roku 1941, kde poznává stejně starou sestřenici Rivkah. Spolu pak jsou pozvány na tradiční židovskou svatbu půvabné Leah se Samuelem. Uprostřed obřadu je ale slavnost přerušena nacisty a všichni jsou násilím odvlečeni do koncentračního tábora. V nelidských podmínkách se všudypřítomnou smrtí si Rivkah přeje jediné: přežít a jmenovat se Eva. To je moment, kdy Hannah dochází, že je spojením mezi minulostí a současností a že Rivkah je ve skutečnosti její milovaná teta... (oficiální text distributora)

zdenny

Tento film jsem kdysi už viděl. Proto jsem jej pustil svým dcerám krátce po navštívení koncentračního tábora v Osvětimi. Tento film je velice vhodný pro mládež, protože není moc násilný a neodvrací tudíž pozornost od zapojení hlubokého lidského citu. V tomto filmu si než naturalistickou syrovost uvědomíme především lidský obsah. Ten je obsažen v násilném rozdělení rodin - mužů, žen a dětí. Dále nám ukazuje pokus o totální lidské ponížení, který byl nejmasovější v historii lidstva. Doporučil bych jako učební materiál. ()

smolicek04

Dobré zábery ale neuchvátilo ma to natoľko aby som pri tom mal pocit ako pri takýchto filmoch býva. Všetko to bol proste len sen a nič viac. A to mi bránilo. ()

Kosmik 1

Souhlasím, že jde o citlivě natočený film a ukazuje nám opět brutální a pohrdavé chování nacistů k židům. Jediné co mi brání dát poslední hvězdičku je fakt, že někteří herci, kteří jsou v ústraní, jsou skoprnělí a úplně minimálně se hýbou a nebo čučí někam do prázdna či do podlahy. Prostě takové nepřítomné pohledy a strnulé pohyby. To mi vadilo a nemohl jsem si na tento fakt zvyknout. 70% ()

Josefin

No nazdar, tak tohle má být odkaz pro naše budoucí děti o hrůzách holocaustu, tak tohle opravdu né. Snímek tak pro americké deťičky. Možná, že knižní předloha není tak zlá, ale ten film nemá naprosto co nabídnout. ()

ethos

Bohužiaľ tomuto filmu chýbala hĺbka, ktorú mal Schindlerov zoznam alebo pianista a to s toho dôvodu, že celé to prelínanie prítomnosti s minulostou bolo veľmi nepodarené a hlavná postava nevýrazná až nudná. Ono však tematika koncentrákov má vždy svoju silu a emócie takže to nebolo úplne o ničom, aj keď veľmi slabé. ()

bloodvomit

Absolutní hovadina, kterou před hodnocenim "odpad", zachránilo jen pár detailů. Herecký výkony sou slabý, téma vyčpělý a už dost vyčerpaný. Výstup z filmu - žádnej, prostě hloupoučkej televizní blivazj, bohužel ;-/ ()

The Viper

Musím uznat, že dlouho mě žádný film nedostal a jsem o to více překvapen, že je to zrovna film na téma druhé světové války ze strany židů a koncentračního tábora. Určitě to bude tím, jak moc film dokázaly utáhnout herecké výkony, byť film jako takový dost zaostával a určitě z něho šlo vytěžit daleko, daleko více. Už jen samotný přechod do minulosti Kirsten Dunst mohl mít lepší podobu. Roztomilá Brittany Murphy (R.I.P) dokázala i v počátcích své herecké (a bohužel nepříliš dlouhé) kariéře vydat ze sebe tak úžasně procítěný emoční výkon, že jsem nestačil koukat. Naopak Kirsten to trochu více trvalo v mých očích, než jsem jí dokázal její herectví věřit, protože se mi v první půlhodině než se dostavili do tábora zdála taková bezzubá ve své roli. Ovšem v táboře to napravila a její optimistický pojem vězně/otroka, který dokázal držet při smyslech ostatní se mi moc zamlouval, až mi těch lidí bylo i líto, čím si museli prožít. No a konec filmu mě dostal už totálně, takže říkám, že toto byl zatím nejlepší film na téma WWII. + co bych ještě na závěr filmu vytknul je jeho název. ()

Lisabellla

A takhle to vypadá, když američanka natočí film o koncentračních táborech, němcích a polských židech... Za zpracování mínus tři hvězdy, ale motiv rozhodně pět! ()

patrikus

Americká naivní pohádka! A ještě ten český dabing, no to je hrůza, jak to ten každý dabér přehrává a prožívá... Nechci !! Vykonstruovaný scénář, žádné překvapení !! ()

Pttak

Nápad rozhodně dobrý, ale výsledek? Prostě snímek bez emocí, které mají vždy právě dle mého názoru provázet diváka při sledování filmů odehrávajících se v koncentračním táboře. Skoro bych řekl, že to je místy natočené jako pohádka. Někdo by mohl namítnout, že to je schválně natočené jako sen, ale tohle? Žádné utírání krve ani vynášení nebo nakládání mrtvol do tavících pecí tady nečekejte! Ani moje dvě oblíbené herečky Kirsten Dunst a Brittany Murphy to nezachránili. Tenhle film stojí opravdu hodně v pozadí svým konkurentům. ()

Adramelech

Připomínat mladé generaci, že existovaly časy, kdy šlo o víc než o nějaké LGBT či GDPR nebo kýho čerta, je chvályhodné, ale zřejmě marné. Film navíc není po umělecké stránce nijak zvlášť zdařilý. Děj, který se odehrává v koncentračním táboře, není realistický. Poučení o tom, jak to tam ve skutečnosti vypadalo, lze načerpat ze vzpomínek pamětníků, kteří pobyt v takovém zařízení zažili. Po roce 1945 u nás vyšla nejedna taková kniha, mnohdy i s autentickými fotografiemi pocházejícími z německých archivů. Také když se do plynové komory nasypaly granule, z nichž se začal uvolňovat kyanovodík, projevovalo se to jinak, než že Židé jenom poklidně kašlali. Dokládají to svědectví osob, které vyklízely z plynových komor mrtvá těla. Po dokoukání filmu mě napadlo, že dnešní mládež možná ještě zažije neméně zajímavou dobu, o níž se jednou budou točit podobně historicky zkreslené filmy. Lidé  jsou nepoučitelní, takže stačí, aby zlo přišlo v nějaké jiné masce a – – ()

imados

Vynikající snímek, který by se povinně měl žákům a studentům prezentovat na školách v hodině dějepisu. Sice Američané nedotáhli některé detaily např. ohledně kostýmů, ale veškeré nedostatky zůstanou pohlceny v důležitém poslání, které Ďáblova čísla obsahují. ()

ArthasKarfa

Takovouhle návštěvu do minulosti by měl podstoupit každý kdo o tomto utrpení někdy pochyboval a každý kdo se hlásí k různým extrémistickým názorům a skupinám. Stejně tak myslím, že by taková "obroda" prospěla každému špatnému člověku, nebo rozmazlenému který si myslí, že se má na světě opravdu špatně, když si nemůže koupit nový mobil nebo počítač. Vytkl bych pouze minimalistické zpracování tábora a trochu moc velkou volnost, kterou vězni a vězeňkyně v táboře mají. Doporučuji rozhodně shlédnout každému kdo se o "ŠOA" nějak zajímá, protože pohled tohoto filmu na zmíněnou problematiku je opravdu specifický a zajímavý. ()

Milwa

Hooodně silný zážitek, na pocit z tohoto filmu dlouho nezapomenu, stačí mi když jenom čtu o těch zvěrstvech a je mi špatně... ()

merigieren

když ona je to děsná kravina, celkem ucházející holka se přenese časem, pak přijde přihlouplá svatba, koncentrák, trapný hlášky o zapomínání, přehazování bláta na dvorku, to je skutečná práce :-) němci vykreslení jako zvířátka ale naprosto tupý, připouštím že ta výmněna a myšlenka by ještě ušla, ale realizace je děsná. Co říct na to když u plnový komory člověk přemýšlí proč jim tam vůbec svítí. ()

Petrushka5

Dalo by se říct, že už samotné téma koncentráků a vyhlazování Židů vždy přiláká pozornost, na to vsadili i tvůrci. Mnoho dojemných scén, které mají jediný problém - vůbec nedojímají. Možná jsem už otupělá Pianistou a Schindlerovým seznamem (vím, srovnávat tento malý film s takovými velikány není fér). Zkráceně - nenadchlo mě to a nechápu tak vysoké hodnocení. Přemýšlela jsem i o jedné hvězdičce, ale budiž. ()

Ziggy Zagg

Je až k neuvěření, co je schopna americká produkce vypotit. Kdyby to byl pouze vzdělávací film pro děti prvního stupně, tak bych to bral s rezervou. Ale takhle hloupě si pohrávat s tématikou holocaustu? Hlavní postava se opije a dostane se záhadným způsobem do roku 1941 do polské židovské komunity ... Poté nastává asi nejsvětlejší chvilka filmu, kde jsou celkem zajímavě představeny židovské zvyky a tradice při svatbě. Po převozu do koncentráku nastává nejhorší a bouhužel převažující část. Ztvárnění lágru a hlavně nacistických oficírů je velice naivní. Muži si s ženami večer vždy v klidu poklábosí u plotu, velitel tábora je sice nácek ,ale celkem měkota. Co mě však vyrazilo dech, bylo, když Kirsten Dunst začne vyprávět svým židovským spoluvězenkyním o pizze a cheesburgrech. Vím že šlo autorům hlavně o to, upozornit nové generace že něco jako holocaust existovalo. Já bych jim však za zbůsob jaký zvolili s chutí nafackoval. ()

Lucas87 odpad!

Myšlenka dobrá, jinak se jedná o odpad. To bylo na mě moc jak K. Dunst vězňům říká o hamburgerech, pizze atd... ()