DogMan

Vizionář Luc Besson přichází s fascinujícím antihrdinou na jeho cestě za odplatou a vykoupením. Jako chlapce ho zavírali do kotců se psy. Teď je dospělý a má zvláštní dar. Žene ho touha po pomstě i trestání bezpráví. Nemá žádné zábrany. Jeho zbraní je oddanost jeho psů… (Bioscop)

blondboss

DogMan je prekvapivo skvelá žánrovka s nádychom Jokera, ktorá prináša ľudsky odpudivý, ale zároveň obohacujúci príbeh "vydedenca", ktorý si našiel pevné puto u zvierat. Podľa môjho názoru fenomenálny herecký výkon Caleba Landry Jonesa tento film ťahá výrazne nahor a nebyť toho trošku gýčového, aj keď efektného záveru, možno by som napálil aj plný počet hviezd. Každopádne ale určite spokojnosť a vrelo odporúčam. 75 % ()

xxmurphyxx

Luc Besson, človek, ktorý natočil fenomenálnu a nesmrteľnú legendu menom Leon a pár ďalších ľahko nadpriemerných filmov sa dostal do rovnakého postavenia ako Snyder, točia už len sprostý priemer, až podpriemer a ťažia už len zo svojej zašlej slávy. DogMan na tom nič nezmení. Ani k lepšiemu, no na druhej strane asi ani k horšiemu. Celé sa to nesie v duchu sprostej priemernosti s ojedinelými zábleskami geniality. Celé to stojí na výkone Caleba Landry Jonesa, ktorý ako inak znovu podáva parádny výkon a preto zamrzí, ako mu hádže polená pod nohy Beson svojím scenárom, kde kým dve tretiny filmu pôsobia, ako priemerná dráma o človeku s ktorým sa život nesral, posledná tretina je už čistá paródia, nechcená komédia a človek sa chytá za hlavu, či sa mu to kurva sníva. Navyše s pekne odsratým koncom. Niektorí sa tu rozplývajú na konečnom zúčtovaní psíkov s gangstrami, aké to bolo brutálne, inovatívne a štýlové.... no vám musí pekne jebať, alebo máte hovno napozerané. Až budem chcieť vidieť poriadne brutálny útok psa na človeka, tak si pustím Argentínsku pecku When Evil Lurks a nie túto lacnú šaškáreň. ()

a0001

Jones-ov herecký výkon fenomenálny, určite originálny film. Ťažko hodnotiť.. Niečím výnimočný, niečím ťažko znesitelný. Ale to dôležité, pozitívne výrazne prevyšuje. 70% ()

fafejt001

Hodně dobrý až výborný výkon Caleba a Besson stále umí . Jak šli psi krást ,  tak to byla fakt zajímavá podívaná . A jak ti   dva psi, měli  vyřídit vzkaz tomu šéfovi té drsné bandy , taky dobré . A píseň A. Lenox fakt pecka . I ta od té francouzské zpěvačky , teď si nemohu vzpomenout její jméno , taky super . Jo Edit Piaf. Prostě dost dobrý film,  až na to střílení v závěru . Toho bylo až moc . A nebylo to ani nutné . Jinak bych dal plný počet . ()

hufnagel

Besson znova ukázal,že vie spájať nespojiteľné,čo sa odrazilo aj na vzťahu nášho hrdinu a jeho psov.V prvej línii je však láska,ktorú márne hľadal u ľudí a našiel u psov.V druhej línii je potom počas príbehu stále cítiť tú obrovskú osamelosť,ktorou sú následky brutálne prežitého detstva.Psychycky je ten človek úplne duševne stratený a ťažko hľadá cestu k normalite.Psi sú cestou návratu,a určite nesklamú. ()

rigby

Po dvaceti minutách bezuzdné nudy jsem to vzdal, protože se přece nemá cenu trápit u něčeho, co mě ani vzdáleně neoslovuje. ()

Easykill

"You insane!" "Thank you." Tady Mr. Dogman nám suverénně dokazuje co doopravdy znamená "šílený travesta"! Tak krásný a zároveň tak smutný film. Vlastně celá ta story je úžasná, skoro jako superhrdinský komiks! Kde nechybí správný superhero se svými superschopnostmi, jeho "převlek" , démoni, bolest, naděje, odvaha... Skvělý film, který místy bezpochyby nejednomu připomene jokera. Skvěle "vyprávěný" příběh a herecký výkon Caleba Landry Jonese je na oskara! Tohle si určitě zaslouží nějaké pokračování, protože námět je zvláštní a boží zároveň. Skvělá práce! ()

FrAnn_Kie

Tohle sedlo jak prdel na hrnec. Výborný Caleb Landry Jones, kterého jsem si oblíbil v "Uteč" tady předvádí herecký výkon hodný Oscara! ()

hony23

Trochu drama, trochu travesti show, trochu Tlapková patrola. Kupodivu ale tyto ingredience držely pospolu a daly dohromady celkem chutnou krmi. Příběh invalidy, který se se svou psí smečkou protlouká životem. ()

Feferonka1

Já jsem nadšený prostě. Besson mi na 2 hodiny zastavil čas. O filmu jsem si nic dopředu nečetl a o to více jsem byl překvapený a nadšený. Dramatický příběh kluka, kterému se díky okolnostem změní celý život. Lidský uděl propojený s psy a důvtipně vymyšleným názvem filmu funguje naprosto perfektně. Psychologické drama v tom vidím já. Pokud celý film nepochopíte a nevcítíte se do situace hlavního hrdiny, tak se připravíte o skvělý filmový zážitek. ()

veverysiak

Rozhodne zaujímavý kúsok, ktorý balansuje na hrane medzi klubovosťou a popkinom a možno zámerne sa nakláňa raz na jednu, raz na druhú stranu, za vyzdvihnutie stojí námet, predsa len urbánny Mauglí je naozaj výnimočný jav a to by nesmel byť Besson, keby ho nepreakcentoval transvestitizmom a fyzickým hendikepom, už chýbal len černošský pôvod, niekedy sa mi zdala tá inakosť zbytočne preexponovaná a zbytočná, lebo na dejovú linku nemala skoro žiadny vplyv, no ale Besson, ešte treba zmieniť výkon hlavného hrdinu, Caleb sa do roly prazvláštneho ochrancu oprel naozaj skvele a jeho výkon si zaslúži absolutórium, takže 65%. ()

Jemes

film má něco do sebe a kdyby ukázali více nějakých příběhů, kde pomáhal lidem a měl s nimi nějaký vztah na přátelské bázi a do toho udělali lepší konec dal bych tomu i 4 hvězdy. Takhle musím říct nevyužitý potenciál, kde se toho dalo udělat mnohem více. ()

petra8619

Napínavý film se špetkou humoru. Příběh o tom, jak krutá výchova v dětství může ovlivnit život v dospělosti. Jak je v mnoha případech těžké změnit svůj osud (Boží vůli, chcete-li), když máte špatný start. Film mě utvrdil o tom, jak náboženství je jedno z nejhorších věcí, co lidstvo vymyslelo. Náboženství je zde jen velmi okrajově, ale i ta trochu je děsivé, jak má člověk pokřivené myšlení kvůli této ideologii. Pozn. Role pro Caleba byla stvořena. Exeletně zahraná, zasloužil by si Oscara. ()

W00DY

Film stylem vyprávění pocitově hodně vykrádá Jokera s Phoenixem. C.L. Jones mi svým projevem naopak připomíná Jokera v podání Ledgera a stejně jako  Heath podal brilantní výkon. Příběh hlavního hrdiny je zpočátku velmi emotivní. Check-in do Psího hotelu přísnej. Check-out ještě přísnější. Po fázi “larvy” hlavního hrdiny, kde jde hlavně o drsný příběh, přichází fáze “motýl” (Buldočka Admirál). Po vylíhnutí v zákulisí divadla (meet&greet), je to už postavené hlavně na herectví Jonese. Ocean’s ninety-six(odhad, fakt jsem počet členů gangu nepočítal),kdy Doug se svou partou vykrádá domy a peče dort, mi úplně nesedlo. Ale Sám doma s hispánským gangsterem bylo fajn. Celkově 7,5/10 ()

funkyman

Som poteseny, - vzdy ma pan reziser vie prekvapit- tentoraz pozitivne -  je tu viac vrstiev , ziadna prvoplanova a hlavne ziadna nesklame, dokonaly casting a  mimo komercie.. a aj stekotu nie je vela.. asi sa mu to nezaplati, ale to uz je ina tema… ()

Hall900

Pro mě je zkrátka Besson filmař s velkým F, kterej se nebojí experimentovat takřka se vším. Nevím kde bych na týhle žánrovce hledal chyby. Skutečně: dinamika a originalita scén, styl vyprávění -  to jak divák postupně  odhalujeí v jakém průserů  se hlavni hrdina vlastně nalézá a  vlastně vůbec Landry Jones a i ty psy. Všechno tady funguje na jedničku. Navrh chytrá zábavná kamera. Luc to při stopáži pod dvě hodiny drží na uzdě, což je samo o sobě šílený. Říkal jsem si že tomu chybí jediný - zajímavej konec a ten mi do hlavy vtlačil vzpomínku na devadesátky a Ghost Dog :  The Way of the Samurai. In the Kamigata area, they have a sort of tiered lunchbox they use for a single day when flower viewing. Upon returning, they throw them away, trampling them underfoot. The end is important in all things. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)