My Happy Ending

Julia Roth (Andie MacDowell), bývalá slavná americká herečka, se připravuje na restart kariéry a na vystoupení ve West Endu v divadle. První rána je ta, že představení je na poslední chvíli zrušeno a druhá, že jí najdou pokročilou rakovinu tlustého střeva. Jde na chemoterapii a vybere si menší kliniku v Kentu, aby ji nerozmázl bulvár. A americká angličtina je trochu jiná, takže si vybere „private“ pokoj a skončí na čtyřlůžáku. Na pokoji je s ní Mikey (Sally Phillips), ex rockerka, která má starosti s dětmi, učitelka Judy (Miriam Margolyes), pro kterou to není první chemoterapie a muslimská mladá matka čtyř dětí Imaan (Rakhee Thakrar). Julia nejprve chce po své asistentce Nancy (Tamsen Grieg), aby jí dostala pryč, ale než se vše vyřídí, začne ke svému překvapení vnímat osudy jiných žen s obdobnou diagnózou a uvědomí si, že díky jejich odlišnosti začne jinak chápat své vlastní problémy. (Peabody)

silentname

"My Happy Ending" je ďalším filmom, ktorý má tak trošku divadelné korene. To je pre mňa vždy celkom zaujímavé sledovať, nakoľko je dej viac oklieštený na niekoľko lokalít a pár postáv, ktoré môžeme sledovať a lepšie nasať dej. Tento film má podľa mňa veľmi dobrú hlavnú myšlienku a rovnako aj spôsob, akým j u chce povedať. Páči sa mi, keď naše hrdinky "cestujú na svoje dovolenky", kde máme možnosť lepšie pochopiť kto v skutočnosti sú, čo sa v ich hlavách odohráva a trošku to vymení vzduch. Andie MacDowell pôsobí vo svojej role tiež veľmi úprimne a hoci sa spočiatku viac snaží strániť ostatných postáv, nakoniec práve vďaka nim lepšie pochopí čo je v živote dôležité a najmä niekedy úplne cudzí ľudia môžu byť väčšou oporou, ako ľudia, ktorí vás poznajú. Vo výsledku lepší film, než som si myslel, že sa dočkám a môžem odporúčať na pozeranie. Hodnotenie: B ()