Stopy ve sněhu

• Česko Cit slečny Smilly pro sníh (více)

Hrdinkou trhilleru je krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně Smilla. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého chlapce ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro níž pracoval i jeho otec. S pomocí svého přítele se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. (oficiální text distributora)

Rami

Dobrý film s nádechem tajemna, touhy po volnosti a skvělými hereckými výkony. Atmosfera (i hlavní hrdinka) mi hodně připomněla film Tři barvy: modrá. Julia Ormond skvěle vystihla pocit marnosti a vnitřního prázdna Inuitů v Grónsku a jiných severských oblastech, kde velké společnosti plundrují jejich zemi a mění jejich tradiční způsob života v náš "civilizovaný" západní. Objektivně by to možná bylo na 3 hvězdičky, ale jelikož jsem člověk, co miluje Grónsko, severské země a inuitskou kulturu obecně, musím dát lepší 4 hvězdičky (84%). ()

holistix

Neosobní, automatická filmařina. Herečka evidentně nedisponuje inteligencí postavy. Ilustrace knihy v mezích průměrně pěkného záběru. Režie v modu autopilota. ()

galiyosha

Ľudia, to s tým hodnotením snáď nemyslíte vážne?! Smrteľne vážne sa tváriace "tajomno" pôsobiace ako absolútna blbosť by som možno pochopil v treťotriednom televíznom filme z produkcie SAT1, ale v prípade takto masívnej produkcie je to neodpustiteľný lapsus. Prihoretosť a vnútornú nelogickosť scenára a kŕčové herecké výkony na čele s Juliou Ormond ako "živočíšnou Inuitkou" radšej nebudem ďalej rozvádzať, lebo by som si mohol začať farbisto spomínať čo za príšerný snímok som to vlastne videl. A o tie spomienky veru ďalej nestojím. ()

kersten

Tak geniálne to začalo. Naozaj zaujímavo, mysticky, taktiež retrospektívy sa mi páčili. Plus sympatický herci, ktorí odviedli vynikajúcu prácu. Čo sa však nedá povedať o druhej polovici filmu, ktorá bola viac-menej nudná. Kľudne mohol byť film skrátený na 80 minút. Takto to bolo zbytočne predĺžené a o ničom. Celkový dojem filmu preto môžem hodnotiť len priemerne. ()

chaturga

Pád meteoru a úžasná podívaná pod ledem.... Ani jsem nevěřil té kvalitě obrazu na DVD. Zbytek slušný napínavý filmeček s úplně jasným rozuzlením:) Jako když si objednáte pizzu a oni vám ji dovezou. ()

BDMarty007

Začalo to hodně zajímavě a dobře to i pokračovalo. Napětí a tajemno. Hodně slušná detektivka. Julie Ormond je tvrdá jak ocel a ukazuje se, že narazila na hodně zajímavý komplot. Postupem času toho ale začíná být trochu moc. Zápletka se vyloupne v téma až na bondovku, najednou se ukáže, že tom jede snad úplně každý...; bohužel tomu ale chybí jak nadhled, tak rozměr bondovky. Přestává to být uvěřitelné a realistické a to je velká škoda, neboť právě určitá civilnost v první část byla atraktivní a vtahující. Nakonec už nepřekvapí vůbec nic a konec je naprosto předpokládaný. Škoda, první polovina měla našlápnuto na 4-5 bodů, nakonec u mě jenom slušná 3. ()

D.Sleeper

Vkusně vyvážené drama/sci-fi/thriller. Precizně budovaná atmosféra. Výborná práce i u vedlejších rolí, ale způsob jakým se role zhostila Julia Ormond mě nenechal vůbec chladným... ani při pohledu na ty širé, bílé, grónské pláně, na ty masy ledu... ;-) ()

spacylemon

Předloha mě ničila svou překombinovaností, zmateným množstvím postav a složitosti jejich motivací. Takže jsem se jen těšil, jak mi celou knihu film lehce shrne a všechno na světě už bude dobré... Hm, leda hovno, z extrému do extrému, vše je zjednodušené až na dřeň, aby to zvládli i diváci Nova Cinema, až nakonec nikdo nemá motivaci žádnou a je z toho jen ukázkový blábol. P.S.: Úvodní scéna s Eskymákem lovícím tuleně je bez debat jediný světlý moment, zbytek polární noc. ()

AlexDLarge

Myslím, že docela povedený film, kterém bych dál klidně pět hvězd. Bohužel ho shazuje pointa, která po dlouhém napínání příjde. Jinak atmosféra je vážně hodně hustá. ()

boo-boo

Nech je to aj snobstvo, ale ak niekto čítal knihu, u filmu sa cez 60% hodnotenie nedostane. Je napínavý, zasadený v zaujímavých kulisách, výborne obsadený a má skvostný soundtrack. Jednoznačne ale trpí tým, že si len odškrtáva checkpointy na pomerne priamočiarom deji - bez presahu, bez fantázie. Len oklieštil Høega na malý thriller s hrdinkou, ktorá sa vymyká štandardu. ()

Arccos

To, co začíná jako atmosférické krimi, končí jako kousek z Akt X. A to je největší problém, protože konec je se zbytkem nejenom poněkoud nesourodý, ale především dost slabý a z mého pohledu taky zbytečně sci-fi. ()

jprmusic

Přes poněkud nablblý závěr mě tenhle film vždycky fascinoval. Skvělí Julia Ormond a Gabriel Byrne dávají tomuhle filmu až magickou atmosféru. Nepřirovnával bych to až tak k X Files, ale je to jeden z nejopomíjenějších filmů v téhle kategorii. ()

nula87

Zajímavý mysteriózní thriller evropského stylu, který je podepřen výbornými hereckými výkony hlavní dvojice. 60% ()

monikka87

Dvojhodinový napínák zasadený do severského prostredia, ktoré samo o sebe dýcha tajomnom. A ono to nemá hluchého miesta! Herci tiež veľmi dobrí, od vyššieho hodnotenia ma odradila len pointa. ()