Dohola

Über kurz oder lang

Dohola?

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie / Německo, 2001, 91 min

Nějakým závratným způsobem se mi to líbilo a videl jsem to dokonce dvakrát. Je to rozkošně anglické a i přes ty chyby (jaký film opravdu má) je to roztomilé a hlavně od začátku až do konce "Rickmanovské"...(sem tam klišé, ale v tomhle filmu mi to nijak zvlášt nevadilo - oddychovka)(2.5.2006)

Tvůrcům se podařilo natočit svěží film, který má spád, výborný scénář a může se chlubit velmi kvalitními hereckými výkony, jimž vévodí duo Rickman – Nighy. Povedlo se prostě namíchat směs, která má chuť a říz.(30.6.2005)

Stylová britská komedie s retro nádechem, originálním námětem a milým humorem. Především Bill NIghy se do své role vžil způsobem, že si každý jeho výstup musíte užít.(13.5.2013)

Už od prvních minut je vám jasné, jak to všechno dopadne. Ikdyž v tomto případě se nejedná o závažný problém, protože po většinu času se budete bavit. A to především díky skvělému hereckému obsazení, které musím jedině pochválit. Díky krátké stopáži je konec dříve, než se stihnete ostříhat, takže zbyde trochu času pro inspiraci...:-) Co třeba model Sandra? :-) 70%(1.11.2008)

Pribeh je v podstate prostinky a predvidatelny, ale to velke kouzlo spatruju v tom, ze se odehrava pri kadernickem sampionatu. To je velmi originalni a nic podobneho jsem jeste nevidela. Je uzasne sledovat vytvareni vsech tech neuveritelnych ucesu, u kterych se budete jak smat (u panskeho strihu), tak brecet dojetim (u vecerniho ucesu) a zirat s otevrenou pusou (u celkoveho vzhledu). Navic divat se na mistry Alana Rickmana a Billa Nighyho v jednom filmu je proste zazitek sam o sobe.(30.8.2010)