John Strauss, mladý potomek aristokratické rodiny Van Daamů, trpí neobvyklou formou leukémie. Zdá se, že Johnova nemoc je stejná, jako byly dědičné choroby, jež postihovaly nejvyšší šlechtu. Společně se svou ženou Kathleen se proto vydává na ostrov, kde se narodil. Chce zjistit, kým ve skutečnosti byli jeho rodiče a proč má takové potíže. Současně by rád našel příbuzné, kteří by mu možná dokázali pomoci. Na ostrově však objeví děsivá monstra, jež se během desetiletí rodila pouze z incestních vztahů mezi příbuznými. Přítmí a bezpečí podzemí opouštějí pouze ve chvílích, kdy hlad či touha po krvi přesáhnou kritickou mez a přehluší pud sebezáchovy. Tehdy vylézají z podzemních chodeb a zabíjejí. Jednoho dne se však jejich cesty zkříží se Straussovými... (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Ako jednému z mála sa mi to páčilo. Podľa mňa podarený béčkový horor o zmutovaných, zakrpatených potomkoch atristokratickej rodiny, čo žijú v podzemí a požierajú mŕtvoly napustené formaldehydom. Scenáristicky je to možno nedomyslené a logikou sa radšej netreba zaoberať, ale je to (ne)príjemne morbídne a obludky sú roztomile hnusné ( ako vyžratý E.T ). A dokonca celkom strašidelné. ()

Zyne

nápad by možná ještě ušel, ale to zpracování a kopa všelijakých lapsů nedává tomuto snímku šanci a tvůrci si tak svoji větev uřízli sami... ()

Geller

Viděl jsem to asi v 12 a moc si mi to líbilo. Takže dokud to neuvidím znovu tentokráte svým kritičtějším a vyzrálejším okem nemám důvod to potápět. ()

Nightbreed

Pametam sa ako to stale ficalo na TV.Pametam sa ,ze uz ako maleho ma to docela nudilo.Nevjem co by to spravcilo somnov teras.Ale tie zmutovane potvorky sa mi celkom pacili. ()

Heroine

Ale jděte, tak hrozný to snad není! I když je samozřejmě film po výtvarné stránce poněkud směšný, nemusí taky divák viset nutně a jen na tom. Když má divák navrch větší dávku fantazie, má vyhráno. Protože těžká atmosféra, zajímavé prostředí i děsivý/nechutný námět jsou na místě. Ve výsledku se mi film líbil, i když musím říct, že tam bylo i pár trapných scén. Především tedy ta milostná. Ale za scénu se "zdrojem formaldehydu" musím dát dost slušné hodnocení. ()

Ziggy Zagg odpad!

Tak toto není B, ale Z. Lituju všechny kdo tento kousek viděli. Proč si vůbec dává televize Nova práci s dabingem. Ve studiu měli asi veselo, každý flašku rumu aby to přežil ... ()

Odpadlik

V podzemních chodbách ostrova žijí mutanti, potomci starého šlechtického rodu, který se oddával incestu ... Samotný nápad by nebyl až tak špatný kdyby nebylo nevýrazných hereckých výkonů, kdyby mutancti nebyli tak zkarikovaní a neustále někoho nezabíjeli a kdyby nebylo toho přitroublého, nechutného závěru. Ta jedna hvězdička je snad jen za to, že mám celkem rád Rutgera Hauera. ()

Daginka

Tak k tomuto pokusu o horor je radno se vůbec vyjadřovat.Podle mého názoru je to naprosto odfláknutá práce Petera Svatka- film mě nevyděsil, ale pobavil, což ale bohužel (asi) nebyl zrovna záměr:).Ovšem nutno podotknout, že kdyby ho předělali, byla by to velice dobrá komedie .Jako horor je to ale bohužel docela katastrofa.. ()

Magoor

Viděl jsem daleko horší a hloupější filmy s lepším hodocením než má tento! Snad Jean-Claude není příbuzný s touto rodinou. ()

deep odpad!

další film ze série To je taková hovadina až je to super.ryzí odpad,ale v tom nejlepším slova smyslu-luxusní,i když nezamýšlená komedie. ()

djbarrel

V zásadě se nejedná o špatný horor, námět není zlý, je jen zle zpracovaný a hodně nedotažený. Zmutované zrůdičky žili léta v podzemí a lidem neškodili. Neškodili jim proto, protože se chodili krmit na místní hřbitůvek. Jenže najednou jim zdroj vyschl a oni se vydali hledat lepší krmivo - živé lidi ... Tak to nezní tak zle, jen kdyby to, ale mělo jiný důvod. Zde se totiž vykopávají nebožtíci, kvůli údajně nekvalitním rakvím ... co je to za nesmysl ? Slyšel tohle někdy někdo ? Za druhé jsem moc nepobral proč se tam vůbec vyskytl ten maník co byl s mutantama příbuzný ? Jeho přítomnost totiž neměla žádný vliv na dění ve filmu. No a poslední velký průser byli samotné příšerky. Vypadali totiž jako mistr Joda a byli spíš k smíchu, než aby někoho vyděsili. S lepším vysvětlením, s lepšími maskami (a lepším dabingem) by se mohlo jednat o slušný horor. Takhle to bylo dost slabé. Tak na 1 *. Já ale jednu přidám za solidní hudbu. 33 % ()

Virusman666

Bohužel, ani skvělý Rutger Hauer, tuto kravinu nevyzvedne z pomyslného filmového dna, ale že to není ruský shit, dám aspoň jednu čestnou *... ()

Pan.Antonin

Nepřiznaná adaptace Lovecraftovy povídky Číhající děs je ve výsledku ještě o něco horší, než ta přiznaná, přestože v některých aspektech ji poráží. To hlavně v oblasti zápletky, dokonce bych řekl, že to k ní má blíž než právě Hrůza pod zemí. Bohužel je to horší v jiných aspektech, ať už je to chybějící spád, režie, Roy Dupuis nebo technická kvalita filmu. Scénář by měl zápletku využít daleko lépe (a to ho měl na starosti také velezkušený Dan O'Bannon) a nezachrání to ani slavný Rutger Hauer. Film pražského rodáka Petera Svátka tak nedosáhne ani na druhou hvězdičku. ()