Pornhub: Sex, prachy a internet

• USA Money Shot: The Pornhub Story

Dokument, který přináší detailní vhled do úspěchů a skandálů portálu Pornhub očima herců, aktivistů i bývalých zaměstnanců. (Netflix)

campix

Téma a název je tak trošku clickbait na podprůměrný dokument pohrávající si s motivy erotického obsahu na internetu. Investigativního na tom není vůbec nic, šokujícího také ne. Spíše jde o prosté převyprávění kauzy, která zuřila kolem pionýra internetového porna Pornhub. Vše doprovozené lehkým úvodem o původu Pornhubu. Celkově docela nuda. Všichni víme, na čem Pornhub vydělává a obsah to rozhodně není. To že se na jejich business přilepila spousta nelegálního obsahu také není překvapivé. Tomu všemu rozhodně napomohlo nedostatečné zabezpečení a nedostatek zájmu něco takového filtrovat. Všichni obvinění si nasypali popel na hlavu a vlastně tu není vidět žádná větší kontroverze. Námět ze kterého šlo vytěžit rozhodně daleko více a jde tak pouze o polechtání celého tématu, kde by se hlavně směrem k Onlyfans dalo bádat daleko více. ()

Marze

Přemýšlivý nedémonizující pohled z různých stran na tuto kontrovezní zábavu dospělých či chcete-li pornokulturu hnanou kapitalismem. O financování, politice a vůči tomuto odvětví bez nějaké senzacechtivosti. Informace jsou podány soudržně a lze jim snadno porozumět. Ke shlédnutí na  https://dokumenty.tv/pornhub-sex-prachy-a-internet-dokument/ ()

Mafian odpad!

Téma pornografie a pornoprůmyslu je vděčné a zajímavé. Koneckonců Lid vs. Larry Flint byl nominován na Oskara a je to film, který bych doporučil i své babičce. Stejně tak jsem pro liberalizaci "sex work." Tento dokument však razí narativ hodných podnikatelů v pornoprůmyslu, filantropů a bojovníků proti stigmatizaci a za emancipaci žen, na které se jako zombie vrhly ultra-pravicové, náboženské a konzervativní spolky. Jak říkám, Larryho Flinta si dám rád, ale tohle je levná a ubohá PR exhibice MindGeeku. ()

Myslivir

Nutno uznat, že jako dokument je to místy poměrné matoucí svojí časovou osou, jelikož k některým událostem se vrací opakovaně. Ovšem to, že zachycuje jak stranu tvůrců sexuálního obsahu (vůči kterým je společnost evidentně nedostatečně empatická), tak odpůrců této části internetu, považuji za právě dokumentaristické plus. Beztak tento výtvor ale většině lidí vadí jenom proto, že místo reálií samotného natáčení se film zabývá spíše politickým kontextem posledních let, kde místo slavných tváří pornoprůmyslu sleduje twitterové účty lidí, jež vynakládají značné úsilí na upozorňování na problém zneužívání dětí, ale ne už třeba na násilí se střelnými zbraněmi. Já ale myslím, že kdyby Netflix dělal rozhovory s více známými pornoherečkami, byl to to příliš velký reality check, jelikož by je divák mohl všechny poznat a důsledkem toho pocítit nutkání jít ven a sáhnout na trávu. ()

Lucasion

Velmi zajímavý dokument o kauze, která světem prolítla a mě totálně minula. Hodně se mi líbí, že tvůrci nechávají mluvit všechny strany a je vidět, že nic není černobílé. Tím, že zakážete jednu z nejznámějších uložených stránek v prohlížečích, tak tím zrušíte živnost i desítkám hereček/ herců filmů pro dospělé, které s kauzou neměli nic společného. Takhle jednoduché to není. Všichni zúčastněný se shodli na tom, že určitý obsah, který se na stránkách nekontroluje, tak je hnus a neměl by existovat. Chybu bych ovšem hledal ve společnosti, která nedělá maximum pro to, aby se tak nestávalo. Nicméně zpátky k dokumentu, tím, že mě kauza minula, tak bylo velmi zajímavé do ní nahlédnout. Je vidět, že svět se posunul od starých videokazet a upatlaných časopisů. Filmy pro dospělé byly vždy součástí naší kultury a budoucnost zkrátka leží v OF, HeroHero a podobných. PS: Když tu pročítám ostatní komentáře, tak mě až jímá hrůza, jak lidé reagují na samotné herečky v těchto filmech. Ale tohoto stigmatu se asi nezbavíme jen tak že? Obzvlášť v naší zemi. Věřím, že právě ty nejhlasitější odpůrci jsou ti, co mají jejich "filmotéku" nakoukanou shora zdola. (60 %) ()