Nikdy dříve neviděl jediný muž tolik z budoucnosti celého lidstva. Z vaší budoucnosti. Michel de Nostradamus předpověděl důležité okamžiky, které budou hrát klíčovou roli ve světové historii. Jako lékař bojoval se zákeřnými nemocemi, které sužovaly nejen obyčejný lid, ale i francouzkou monarchii. Jako člověk čelil vizím, které ho často pronásledovaly a ukazovaly přelomové události, jimž budou vystaveny generace v nadcházejících stoletích. Nyní máme možnost nahlédnout do života tohoto vyjímečného muže a seznámit se s jeho fascinující činností. (oficiální text distributora)

Orlau32

Vynikající film. Do této chvíle jsem neznala jméno herce Tchéky KARYO. Výborně svou roli zvládl. Film byl jako velmi těžké téma dobře zpracován, jen se to mohlo obejít bez těch erotických scén. No... ale chápu to jako umělecké dílo a jelikož to bylo filmováno v r.1994 tak si asi režisér myslel, že tam nějaká ta choulostivá scéna musí být, jinak by na to nikdo do kina nešel. Mě to tam dost rušilo, protože jsem byla zvědavá na život lékaře v 16.stol., který bojoval nejen se zákeřnými nemocemi této doby, ale především s tmářstvím katolické církve a přiblblýma lidma. Myslím, že všichni, kteří na tomto díle pracovali, se nemají za co stydět. ()

Petoss1

Blázon, kacír alebo génius? Jednoznačne jedna z najvýznamnejších osobností v dejinách ľudstva. Nostradamus, astronóm, lekár a prorok. Predpovedal veľa významných veci a niektoré sú spomenuté aj vo filme. Film má slabší začiatok ale o to silnejší koniec ktorý ma uchvátil. Videl budúcnocť a predpovedal napr. Napoleóna, Hitlera, obidva svetové vojny, atómovú bombu na Hirošimu a Nagasaki, atentáty na prezidentov Lincolna a Kennedyho, hovoril že ľudia budú cestovať pod vodou a vo vzduchu a dokonca aj svoju smrť keď napísal presný dátum. Nostradamus mal dar vidieť to čo nikto iný. Neľutujem že som si to pozrel a viem že som urobil dobre, pre mňa najsilnejšia scéna keď namaľoval na stenu veľmi známy znak. Mimochodom, koniec sveta je veľmi blízko. 80% ()

DruidKarel

Tak tohle je další z film, které jsem shlédl na Maltě. Koukám, že nemá moc zrovna valné hodnocení, ale já jsem byl fakt nadšenej. Sice se mi moc nezamlouvaly ty jeho vize do budoucnosti (tanky, vrtulníky, vojáci a věta: Co je to Hitler?), ale jinak naprosto vynikající... Nejde o dokument, ale o středověké drama - prostě bomba. Vynikající kostými, skvělé nasvícení a skvělé scény... Herec byl také hodně dobrý, ne, ještě lepší, než jsem čekal. Prostě nadšení největší. Tenhle typ filmů mi sedí. 5* je samozřejmostí... ()

zette

Az katastrofalne ztvarneny zivot Nostradama. Prumerny je snad jen Karyo a vyobrazeni jeho vizi. Jinak jen sileny strih, chaoticka dejova linka, nechtene vtipne dialogy, nepresvedcive vyobrazeni 16. stoleti. Film pusobi zcela amatersky. ()

Juto

,,Nostradamus" má okrem svojej chybnej ústrednej premisy aj iné slabiny. Na rozdiel od mnohých dobových drám, táto nie je nijako zvlášť vizuálne atraktívna, s fádnymi, zablatenými farbami. Akcia je pomalá a niekedy je ťažké ju sledovať. Herec Tchéky Karyo je tu úplne príšerný bez presvedčivej snahy sprostredkovať nám nijaké zmysluplné emócie. 5/10 ()

misulka03

Režisér Roger Christian propásl svoji šanci. Vybral si skvělé téma, které mohl rozpracovat více dramaticky a zajímavěji než jak to udělal. Neříkám, že film byl špatný, mě se celkem líbil, ale v dnešní době počítačů a různých triků......zde měl takovou šanci předvést dnešní umění kinematografie. To neudělal, a proto se před námi objevil film pěkný a zajímavý, ale ne film strhující a neobyčejný. Ale musím pochválit výběr herce pro roli Nostradama Tchéky Karyo byl skvělý :) ()

wader

pokud vám jde o to dozvědět se něco o Nostradamovi, raději si přečtěte knihu, ale i tak je to dobré. ()

Mrkvič

Jak tu píše Malarkey, film nehoden svému jmenovateli. Zezačátku to má atmosféru a Nostradamus ční nad zbytkem svého okolí, ale postupem času z něj film dělá spíš šílence, feťáka, a člověka posedlého ďáblem. Někdo se tu snažil zatraktivnit něco pro svou dobu, ale v jednoduchosti by byla v tomto případě mnohem větší síla. Ale podle všeho Francouzi Nostradama neuznávají jako zbytek světa, tak pak film podle toho vypadá. ()

hanagi

Je to k naštvání, když film, který má k dispozici tak silné téma, výborné herce a dokáže tak silně atmosfericky pracovat s dobovým vizuálem skončí jako sled jednotlivých zmatených a z kontextu vytržených epizod. Na hranici s režisérem! ()

ThomasCrown

Obdobná tematika ma veľmi zaujíma, práve preto som váhal dať vyššie hodnotenie, avšak film je najmä životopisom Nostradama a samotné proroctvá nie sú rozoberané do hĺbky. Samozrejme to mu na atraktivite nič neuberá, najmä efektný záver ma presvedčil o tom, že tento film stojí za zhliadnutie a určite vás nasmeruje ku kúpe Nostradamových proroctiev:) ()

strikeman

Kdyby snímek Nostradamus nesl navíc ještě přídomek "TV film" váhal bych možná i mezi **** a plným hodnocením. Takto to vidím na 3,5 hvězdy, a to zejména díky rozvláčné první půlce a několika vyloženě hluchým místům, u kterých začnete přemýšlet, jestli ve střižně nezaspali. Život Nostradama je velmi výživné a atraktivní téma a jistě by sneslo bombastičtější a méně komorní zpracování - nu možná se ho v dnešní době remaků dočkáme... Co mne potěšilo byl výběr herců. Myslím, že Tchéky je pro roli Nostradama vynikající volba, jeho obličej si odteď budu při vyslovení věštcova, resp. lékařova jména už vždy představovat. Výborný je také F. Murray "Salieri" Abraham, jehož v poslední době vídávám ve snímcích různého ražení poměrně často a nemohu si jej vynachválit (filmový bůh mu odpusť těch několik brakových záležitostí vyjímajících se v jeho filmografii, které jsem naštěstí minul). A za zmínku stojí také půvabná Julia Ormond:-) ()

BOURQUE

Životopisný film na úrovni TV o jednom z najznámejších liečiteľov čierneho moru a jasnovidcov. Priemerne natočená vec so zaujímavým hereckým obsadeným. Slušný výkon T. Karya, pekná rola pre F. Murray Abrahama a žalostne malý priestor pre R. Hauera. P.S.: Veľmi krásna J. Ormond. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

skalicky

to mě mrzí,moc rád bych dal 4 hvězdy,bohužel mě to střihačovo umění nedovoluje,v některých scenách sem se strácel,vůbec sem nechápal v jakém životním období se Nostradámus právě nachází,některé sceny byly ve filmu uplně zbytečné a režiseruv podpis nezanechal dobrý dojem!!! Občas mě ale hodně mrazilo v zádech,zvláš't ve scénách kdy se hlavní představitel zminuje o Hitlerovi!!BRRRR!také Karyo odvedl kus dobré herecké práce!!Celkoví odkaz Filmu je také značný......poučme se z vlastních chyb.....!!!Škoda jen že se film nechopil své příležitosti a rejža tomuto dílku nedal větší koule :o)+ ()

ac1976

O Nostradamovi som si prečítal viacero kníh, za to 1*. Škoda, že sa to zaseklo a nakopila sa v tom zbierka blbostí ako na objednávku americkej cestovky (budúcnosť na druhej strane zeme), alebo detailov, ktoré ma pri filme vyslovene naštvú (listina napísaná v angličtine). Tiež chcem pripomenúť, že Nostradamove proroctvá sú také komplikované, že sa dajú vysvetliť hocijako. Jedno bolo dokonca o nástupe ušatého Charlesa a jeho Diany na trón. Ale späť k filmu, tú 2* dávam za zaujímavý rannonovoveký pornobalet a pekné poprsie Julie Ormond. ()

LiA13

nepřestává mne udivovat, když si porovnám rok zpracování a události v tomto filmu vyobrazené v porovnání s událostmi, které se skutečně staly, ovšem až po tomto datu.věřte x nevěřte, ale něco na tom bude ()

Kennedy_R

Asi nejlepší film o této rozporuplné, ale světoznámé historické postavě. Je zde mimo proroctví poctivě vykreslen jeho životní osud, atmosféra tehdejší doby a odkaz budoucnosti. ()