Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

spaceboyCZ

Aaaaaah, stary dobry Carpenter...i kdyz ta scena na konci, kdy jakoze se zjevi a pak zmizi i se zlatym krizem, to si za ramecek urcite dat nemuze...nicmene, dychl na me duch a la Halloween ()

Kryton

Vynikající atmosféra, Carpenter ve vrcholné formě a Jamie Lee Curtis. Doporučuji za chladných (pod)zimních večerů, kdy je venku mlha. ()

schizmo

Carpenterova klasika, která dle mého soudu nemá moc šanci zaujmout soudobého diváka, takže pokud jste film neviděli někdy v brzkém věku, kdy mohl mít film potenciál nahánět hrůzu, asi moc dašeni nebudete. Já jsem bohužel tenhle případ - film se mi dlouhé roky vyhýbal a nyní už neměl moc šancí skórovat. K dobru budiž připočtena klasická Carpenterova atmosféra a jeho velmi autentický rukopis co se hudby týče. ()

fcreading

Pevne, silný príbeh sa začne pomaly rozvíjať a v nasledujúcej polhodinke nastáva čas pre napätie. To je Hmla. Príbeh zanechá dobrý dojem a nechá nás v obavách. Veľmi podceňovaná klasika si zaslúžy obdiv. ()

Zayl

Ač Carpentera jako režiséra uznávám a o jeho režisérských kvalitách nelez pochybovat, tak Mlhou si můj obdiv nezískal. Děj sám o sobě je velmi jednoduchý a postrádá svižnější tempo. Což je celkem škoda, protože úvod se povedl, dokonce i několik slušných lekaček proběhlo. Očekávat však nelze výrazné gore, ačkoli námořníci s hákem k tomu slibovali. Díky aspoň za tu atmosféru a hudbu, která částečně kompenzuje mé výhrady a převážně závěr, který svou nedomyšleností bije do očí. ()

Korbitch

Carpenter je prostě číslo 1 a hotovo. Mlha je nádherný pohádkový horor se skvělou hudbou, lahůdkovým scénářem a šikézní Jamie Lee. Prvně sem to viděl, když mi bylo takových 10 a ted jsem si zážitek zopakoval. Paráda! Jaxi vůbec někdo může dovolit zprznit takové dílo,tak debilním remakem???!!!???!!! ()

TomX2

Občanov Kalifornského mestečka Antonio Bay postihne strach a teror z mlhy, ktorá sa nečakane objaví. Z nej vyjde niekoľko záhadných ľudí, ktorí si hľadajú nové obete. Ako sa objavila záhadná mlha a ľudia a z kade má pôvod? Celkový dojem: The Fog je nadpriemerný počin majstra Johna Carpentra, ktorému patrí môj obdiv. Avšak musím povedať, že The Fog sa mi z jeho troch najznámejších počinov (Halloween, The Thing) páči najmenej. Herci spravili dobrú robotu, scenár a efekty sú tiež na dobrom mieste, avšak zatiaľčo v dvoch menovaných snímkov prevládalo vysoké napätie, atmosféra a napínavý príbeh, tuna ma všetko nudilo a v podstate tu prevládajú skôr dialógy. Na druhu stranu ale som rád, že všetko ostatné tu je spravené dobre - je to pekne natočené, je to zaujímavé a remeselne to je zvládnuté tiež dobre. ()

Tayen

Mlha vznášející se nad mořem a přízraky z ní vystoupšivše, začali svou mstu na lidech žijících na pobřeží. Napětí a atmosféra je moc pěkná věc, zvláště pokud se tyto prvky sejdou v hororu. A Jamie Lee Curtis to v hororech prostě sluší. Příjemná věc na deštivý večer, ale žádnou super pecku nečekejte. ()

mysiak

Zo začiatku som sa skoro posral strachmi...vynikajúca hudba...napätá atmosféra...a potom trápne brbotanie...a nakoniec nudný koniec.. ()

GodComplex

V podstate hned na zacatku, kdy behem intra veteran vypravi strasidelnou story zemrelych namorniku a Carpenter si k tomu pohrava temne melodie na piano mate jasno. John Carpenter je mistr hororu a The Fog to jen s naprostym prehledem potvrzuje. Typicky hororovy scenar, ktery je vylozene nadherne zobrazen Carpenterovymi lahudkovymi zabery, ktere jsou tentokrat (necekane) plne mysticke mlhy a jako vzdy je to cele obaleno v sonicke aure naprosto genialni hudby - to Carpenterovo dark piano me proste dostane zarucene vzdycky! Carpenterova 80's Mlha je lepsi, nez ta moderni (a take velmi dobra) Darabontova Mlha! "Is all that we see or seem but a dream within a dream?" 8/10 ()

PKD

Dobré. Klasický Carpenter. Pro jeho nekritické fandy, jedna ze zásadních věcí. Ale určitě to mohlo být lepší. Ovšem to, co z toho dělá klenot není samotný film, ale hudba. Často mám podezření, že vznikl jen proto, aby k němu mohl Jan Tesař složit geniální score, které je samoz. za 100%. A nějakou dobu už i complete! ()

blackrain

Není mlha jako mlha. Tahle přinesla jen zkázu, vlastně pomstu. Pár nemrtvých námořníků nikdy nenalezlo klid a přišlo si vybrat svůj dávný dluh, který má být brzy splacen. Atmosféra je poctivě budována od začátku do konce. Doporučuji si pouštět po setmění. ()

Gorehound

ATMOSFERICKÁ, horrorová klasika, ktorá vám z ruky vyrazí všetky merítka. Parádny, klasický príbeh, perfektná hudba, sympatický herci, nádherné malé mestečko pri mori. Atmosfére je podriadené všetko, natočenie je jednoducho dokonalé, mŕtvi námorníci nezabudnuteľní. Lahôdka ! ()

topi

Carpenterovu klasiku jsem poprvé viděl po revoluci na tehdejší naší televizní stanici OK3 a už tenkrát si mě získala svou mrazivě zvláštní atmosférou, v té době u mě vítězily pouze horory, kde tekly potoky krve a kde se krev nevyskytovala, tak pro mě neměly význam, ovšem Mlha si mě podmanila právě svou zvláštní temně budovanou atmoškou s výbornou Carpiho hudbou, pamatuju si, když mrtví námořníci v noci vždycky bušili na dveře, tak jsme s bráchem při sledování filmu ani nedýchali. Aji ted´ snímek působí stejně tísnivým dojmem a považuju ho za jeden z nejlepších Johnových filmů. Za jeden z nejlepších. Nejlepší byl natočen v roce 1982. Proto nemůžu za plnej počet. Ale je to skoro jako za 5. ()

movieband

"Pokud to ale nebyla jen noční můra a pokud se neprobudíme v bezpečích svých postelí, může se to vrátit. Lodím na moři, které slyší můj hlas. Koukejte se přes vodu do temnoty, koukejte po mlze." Podařený snímek od mistra hororů Johna Carpentera, bohužel jsem se u něj ani trochu nebál, tak jak u předchozích snímků, které jsem viděl. Má to podařený námět a sympatické herce. Zpracování je taky dost dobré, ale chyběla mi tu atmosféra a mrazení v zádech, které jsem měl třeba při hororu Šílenství. Čekal jsem to lepší. ()

Maq

Carpenter není dobrý autor ani režisér. Prostě má rád horrory a prozkoumává různé možnosti. Tady to vyšlo průměrně. ()

Damiel

Na rozdíl od řady dnešních produkcí dosáhl Carpenter velké působivosti Mlhy především vybudováním dokonalé atmosféry a díky tomu, že se přidržel pravidla, že nejvíc se bojíme toho, co jen tušíme. Na osmdesáti minutách rozehrál dynamický příběh, který prakticky nemá hluchá místa. Režisér se nesnaží postavy vykreslovat po psychologické stránce, ale koneckonců je to staré dobré béčko. Tentokrát je dobrá i Carpenterova hudba, v jiných případech (Útěk z New Yorku, Oni žijí!) je to totiž doslova otřesná. ()

MATADOR

Oné rozhodování při hodnocení snad jen podtrhne to ,že film se snaží Vás vylekat,ale zkrátka se mu to nedaří.Scénka na majáku vskutku úsměvná. A ten konec... ()

Rosalinda

Tak, kde začít. Vím, že za mlhou hustou tam , že by se dala krájet, se ukrývá něco hodně moc nebezpečného, snad i špatně uchopitelného, z čehož jde celkem i strach. Já nejsem hororová, ale v tomto filmu na mě působí jakýsi nehmatatelný strach, takový slušný horůrek. Asi to bude i rokem natočení. Shrnutí je pro mne nový pohled na jistou formu hororu, která se ale velmi působivá. Atmosféra v celém filmu není nic moc příjemného. PS: Původní a dost dobrý dabing ČT 1986. ()

salalala

Carpenter umí pracovat s atmosférou jako málokdo. I v Mlze to předvedl dokonale, celý film zahalil do napjaté a nejisté atmosféry, kterou ještě umocnil vlastní výbornou hudbou. Ano, není to taková pecka jako Halloween nebo Věc, přesto to stojí za vidění. Fakt je, že ty triky jsou už trošku zastaralé, příběh maloučko naivní, na druhou stranu ten film si nehraje na nic víc, než čím je. Pro mě se to pořád drží v nadprůměru, a to i díky poctivému režijnímu řemeslu a kvalitním (ale ničim nevynikajícím) hereckým výkonům. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook