Bod varu

Bod varu

Akční / Drama

USA / Francie / Japonsko, 1993, 92 min

• kingik

V závěru své kariéry natočil režisér Harris podprůměrný thriller se Snipesem a Hopperem v hlavních rolích. Jenže v jeho posledním hraném filmu téměř nic nefunguje. Policista mstí smrt svého zavražděného kolegy tak nudným, rutinním stylem, až se tomu ani nechce věřit. Herci do svých rolích nedali víc, než požadoval scénář a zcela podprůměrná režie nenabídne nic, co by stálo za zapamatování. Hodnotím kladně jen relativně solidní herecké obsazení, které vlezlo do rutinně natočeného filmu se slibným námětem, ale to je asi tak všechno. 40%(17.6.2012)

• bassator

Drama? Spíše komedie... Musel jsem se tomu smát... Nejvíce Viggu Mortensenovi - ten byl jako zabiják tak důvěryhodný jako naše vláda... - 21. 5. 2011 - 20%(22.5.2011)

• mzss1

Film je tak nudný, tak nezáživný, nic se skoro neděje. Střílení téměř žádné. Souboj se tu nenajde. Nezaujal mě tu vůbec Snipes, ale spíš Hooper, ten mě lehce zaujal. Nic víc teda. U tohoto filmu rozhodně usnete. 20% = *(18.10.2012)

Síce priemerná, ale absolútne pohodová neonoir-ovka. Do našej distribúcie bola uvedená v čase, keď Snipes zahajoval kariéru akčnej hviezdy a distribútor fanúšikov "podfúkol" falošným prísľubom akčnej pecky, ktorý sa samozrejme absolútne nenaplnil. Tempo je voľné a nepopieram, že snímka by zniesla oveľa svižnejší strih. No Mortensen rozhodne nie je tragický, naopak svojho psychopatického "floutka" na malom priestore vystrihol perfektne. (5.1.2016)(5.1.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,058,318Tržby Celosvetovo $-(13.12.2008)