Sám v temnotě

• slovenský

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

A já říkám, že tomuhle filmu všichni křivdí jenom kvůli jeho režisérovi.(12.5.2009)

• Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Tara Raid, zpracování počítačové hry Alone in the Dark, atmosféra -zdlouhavý úvod, složitý příběh, vykrádačka jiných filmů/// Druhý viděný film mistra Uwe Bolla (první by kdysy House of the Dead). Docela jsem se těšil, hlavně proto, že to je zpracování počítačové hry a to je z velké části věc, která pro mě hodně znamená. Nadruhou stranu jsem se moc netěšil, protože tenhle film tady má hodně záporné komentáře. Já osobně s hrou Alone in the Dark moc společného nemám, nový díl(2001) jsem nehrál, ale mám doma orig. Nejnovější díl(2007), na ten se teprve chystám. Ve výsledku jsem si jen zahrál starší díly z 90tých let. Ale ty jsem si jen oťukal. Takže srdcovka to není, přesto hru trochu znám. Samotný film má strašně zdlouhavý úvod kdy se vysvětluje příběh. První půlhodina je tak docela nudná a jen připravuje půdu pro to co příjde později. Potom příjde pořádná akce a masakr, nutno říct, že masakr nepřehledný. Ale co už, potom je to klasická naháněcí střílečka. Docela zajímavá a koukatelná. Čeho si však nelze nevšimnou, a to možná vý každý: Boll strašně vykrádá. Film se hodně podobá Residen Evilu (jsou tam zombíci), filmu Alien vs. Predátor 3(na lidi útočí vetřelci) Doom (jsou tam vojáci) a taky 28 dní poté(evakuované město). Je tohle účel nebo způsob jak natočit film? Na to jsem zatím nepřišel. Každopádně špatný film to není, rozhodně ho nemůžu hodit do odpadu a i když pořádně nevím kolik toho má film společného s hrou(jestli tedy vůbec něco kromě jmen), tak film nezahazuji jen proto že to natočil Boll. Ve výsledku je to mírně nadprůměrné (asi mi ke spokojenosti stačí málo) a docela to bylo zajímavé i koukatelné. Moc moc moc se těším na Dungeon Siege./// Celkem 36%/// PS: Djkoma má s tou Tarou Raid docela pravdu.(1.8.2008)

• Payushka

No teeeda, pojem becko je zalozen na tom, ze bavi, i kdyz jasne vidite, jak je ten film prisernej. Jenze tohle nejenom ze ma uchazejici triky :((( ale taky to byla silena nuda a ten konec, aaach jo... Kde je genialni Hvezdna pechota???(20.10.2007)

• BadoXXII

Riadna pičovina. 5%(13.3.2008)

• strougy

Hodnocení odpad si to nezaslouží, je to pouze nesmírně nudný a ne až tak hloupý, aby se divák alespoň zasmál.(30.3.2007)

• - Jmenován nejhorším filmem roku 2005 - Stinkers Bad Movie Awards. (akisha)

• - V původním scénáři byl jiný konec příběhu. Uwe Boll však prohlásil, že byl až moc jednoznačný. (Terva)

• - Německá nahrávací společnost Nuclear Blast zaplatila 30 000 amerických dolarů, aby se její kapely mohly podílet na filmovém soundtracku. (Dreadd)