Sám v temnotě

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

• Dudek

Upřímně, Uwe to nemá jednoduché. Většina jeho projektů je sledována s odporem a každý jeho film je odsouzen ještě dříve než jej kdo mohl vidět. Přitom zase tak příšerný není. Stačí se podívat na Alone in the Dark. Je sice vidět, že Uwe se nebojí vypujčit si režijní postupy z jiných filmů a v podstatě kopírovat kde se dá, na druhou stranu stvořil de facto docela sledovatlený film. Jeho největším problémem je, že s hrou samotnou nemá vůbec nic společného. Uwe není rozený vypravěč a Alone in the Dark není žádná bomba, působí v podstatě podivně a nemá pořádné čím zapůsobit. Snaží se být übercool, ale příliš se mu to nedaří. Černé oblečky, pláště, tma, střelba a výbuchy dnes už přeci jen ke kvalitce nestačí. Přesto se však tomuto snímku nedá upřít jistá řemeslná kvalita a hlavně výborný Stephen Dorff, který je správným nečernobílým týpkem, který táhne děj kupředu a je mnohem zábavnější než hlavní hrdina v podání vyvalého Slatera.(26.3.2005)

Nejsem ten typ diváka, který obdivuje béčko pro jeho béčkovitost, ale zároveň nejsem tím, který by film odstřelil do odpadu jen z toho důvodu, že ho natočil někdo, o kom se svého času mluvilo jako o nejhorším režisérovi současnosti. I já jsem čekal nekoukatelnou ztrátu času, ale v rámci nenáročné jednohubky jsem byl snad i spokojen. I přesto, že jsem nehrál herní předlohu, mě stále zaráží průměrné hodnocení v hluboce černých hodnotách. Opravdu je film pro většinu diváků horší než paskvily subžánru "akce, archeologie, digitální monstra" jakým byl nedlouho předtím druhý Tomb Raider? Těžko říct. U mě ale z celého kritického období, kdy se Uwe do herního světa ponořil takřka s rozkoší, zůstává dobrodružství Edwarda Carnbyho tím jasně nejmenším zlem.(14.6.2006)

• Kaka

Přežít se to dá, nicméně hlouposti má Boll na rozdávání. Kam se člověk podívá, tam to skřípe. Akce je špatná, technicky neskutečně proměnlivé, dějově roztříštěné a nepřehledné, napětí prakticky žádné a celé to v podstatě připomíná čistokrevnou televizní projekci. Co si od tohoto paskvilu tvůrci slibovali je mi záhada, nicméně propadák je to zasloužený. Slater postrádá tolik potřebné charisma a i když je Tara Ried vcelku rajcovní, herecky je na tom dost prachbídně. Nejhorší je však fakt, že se to celé tváří jako smrtelně vážný akčňák a přitom je to vlastně naprosto opačně. Skutečně těžko koukatelná záležitost a doporučuji jen v případě extra velkého pocitu nudy.(25.10.2006)

• hirnlego

Chvílemi trochu nudná, ale celkově normálně koukatelná směšná blbina - přestaňte se při těch ohraných pózách tak prsit.(3.5.2009)

• -bad-mad-wolf-

House of the Dead byl ve své dementnosti skoro až geniální. Tohle je jen nudný průjem, kde sice Bollovince (německá obdoba chcanců) přicházejí stejně nahodile jako dřív, ale už ne v takové kvantitě.(25.3.2010)