Sám v temnotě

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

• Le_Chuck

Mal som silné B-čkovské dejá-vú na moje videočasy, kedy som bol krmený Firstenbergom, Pyunom a podobnými machrami. "Sami v Temnote" (už aj taký preklad som videl) je priam učebicový prípad direct2VHS produkcie, ktorú žial niekto pretlačil do kina. Hlúpo napísané chovanie postáv (IQ brouka), tupé dialógy, príbeh, ktorý kašle na atmosférickú detektívku (hra) a ide svojim vlastným (kill them all) smerom a nesmie chýbať dobrá trtkačka. Whaever, 20 milónov doláčov je fajn balík na celkom dobré maso, ale pri záverečom songu som sa sám seba pýtal, kam sa tie lowe podeli? Ale človek žije aj blbými filmami (ako by potom mohol odceniť tie dobré, že?) a Alone je presne taký. Blbá, rádoby drsná, barbaská vykrádačka kadečoho s dobrou muzikou. Priam smrteľná kombinácia :))(17.6.2006)

• Ruut

Absolutně nesouhlasím s komentáři většiny lidí kolem sebe. Snad všichni srovnávají Alone in the Dark pouze s House of the Dead a všichni hážou oba filmy do jednoho pytle. To si AitD nezaslouží. Oproti Uweho začátkum je tento film podstatně vyzrálejší, mnohem akčnější s míň vatou. Má i slušný příběh a nesrovnatelně lepší rozpočet. Dokonce i ti herci občas hrají. Bohužel se panu režiserovi stále nedaří budovat napětí a chvílemi ani udržet pozornost diváků. S hororem nemá AitD nic společného a na akční béčkovou řežbu ve stylu Resident Evilu ještě Boll nemá.(28.4.2007)

Není to tak špatná adaptace počítačové hry, jak je patrno ze zdejšího hodnocení. Uwe Boll je solidní v akčních scénách a hlavně druhá polovina je velmi dynamická. Trochu dramaturgické vyváženosti by neškodilo a herci se zrovna nijak nepředvedli. Slater s Dorffem tradičně nesympatičtí a zástupkyně něžného pohlaví Tara Reid je zde jen na ozdobu. Nenudilo mě to a jsem zvědavý na druhé pokračování. 60%(22.1.2009)

Nejsem ten typ diváka, který obdivuje béčko pro jeho béčkovitost, ale zároveň nejsem tím, který by film odstřelil do odpadu jen z toho důvodu, že ho natočil někdo, o kom se svého času mluvilo jako o nejhorším režisérovi současnosti. I já jsem čekal nekoukatelnou ztrátu času, ale v rámci nenáročné jednohubky jsem byl snad i spokojen. I přesto, že jsem nehrál herní předlohu, mě stále zaráží průměrné hodnocení v hluboce černých hodnotách. Opravdu je film pro většinu diváků horší než paskvily subžánru "akce, archeologie, digitální monstra" jakým byl nedlouho předtím druhý Tomb Raider? Těžko říct. U mě ale z celého kritického období, kdy se Uwe do herního světa ponořil takřka s rozkoší, zůstává dobrodružství Edwarda Carnbyho tím jasně nejmenším zlem.(14.6.2006)

• Matty

Je v Německu legální trest smrti? 10% Zajímavé komentáře: Isherwood, obitus, Lhurgoyf, Lateef, de_FACTO(26.2.2005)

• - V původním scénáři byl jiný konec příběhu. Uwe Boll však prohlásil, že byl až moc jednoznačný. (Terva)

• - Jmenován nejhorším filmem roku 2005 - Stinkers Bad Movie Awards. (akisha)

• - Německá nahrávací společnost Nuclear Blast zaplatila 30 000 amerických dolarů, aby se její kapely mohly podílet na filmovém soundtracku. (Dreadd)