Sám v temnotě

Sám v temnote

Horor / Thriller / Akční

Kanada / Německo / USA, 2005, 96 min

• Psema

Totální průšvih, u kterého jsem trpěl nevídaným způsobem. Pakliže v jednom momentě běží dialog mezi herci a následně nastoupí bezmyšlenkovitá a především otřesná akce, tak skutečně nechápu. Přetočil jsem zpátky o minutu. Pustil znovu a stále nechápal. Tohle je totální dno filmařiny a už mě nebaví to u každého Bollova filmu opakovat. Režijně, scénáristicky, trikově i herecky nestoudná tragédie. House of the Dead bylo v jistém smyslu koukatelné, protože to divák mohl pojmout jako neplánovanou parodii a chvílemi to vypadalo, že ani Uwe to nebral vážně. Jenže u AitD je vidět, že tohle je myšleno naprosto vážně. Ke všemu je přistoupeno s vážnou tváří, čímž se z toho všeho stává nekoukatelná směska humusu. Btw: Uwe si dělá z bullet-timeu "pěkný" trademark.(20.1.2007)

• Beckett51

Omg omg omg omg omg omg omg,tak dobrý to mohlo bejt. Omg omg omg. 15%(18.6.2010)

• 666teen

Kdybych znal hru, možná bych se i bavil. Jenže jí neznám, takže tenhle film mě bavil asi jako tetris s kuličkama.(3.3.2010)

• klerik

To, čo asi malo pripomenúť hru, je natočené katastrofálne... a ten zbytok o trochu lepšie. Stupidita a režisérska neschopnosť srší z celého filmu, ale normálne som mal pocit, že ten námet by sa dal využiť... Nie však v Uweho rukách...(24.1.2006)

• akisha

Moje první setkání s Bollem probíhalo tak, že jsem čekala hrůzu a stejně se divila, jak strašně špatný to nakonec bylo. Na jednu stranu je k nevíře, jak dokonale se Bollovi podařilo zmršit scénář, režii, hudební doprovod a vybrat za herce takový slizouny. Nechci křivdit Dorffovi, ten byl fajn, ale filmem prošuměl a jeho postava vlastně neměla vůbec smysl. Vrcholem je neskutečně směšná střelba z různejch úhlů (kdyby někdo chtěl natočit na akční scénu parodii, udělal by to takhle), kdy jsou vidět jen střelci se zbraněma ze kterejch to zběsile bliká a do toho hraje tvrdá hudba. Když si to Slater s Tarou rozdávají, jsou Slaterovi vidět trenky, takže nechápu Tařinu rozkoš. Alespoň kdyby ty příšery byly víc vidět, bylo by lepší dívat se na ně, než na cokoliv jinýho. Po tomhle měla slavná anti-bollovská petice můj hlas jasný.(29.5.2006)