Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

WillyMarks

taková klasická americká lekačka, u které můžeme snadno předpovídat, kdy se lekneme a kdy ne. Nicméně námět byl zajímavý a provedení také..ve finále jsem se i bavil 55% ()

BeranSon

Skutečně průměrný,tuctový thriller, který v jistých pasážích je vskutku ,,lekavý." Strach rozhodně nenažene, ale je zde vidět snaha o nahánění hrůzy. Film asi díky svým tržbám dostál svého pokračování. Michael Keaton se do tohoto filmu dle mého stanoviska příliš nehodí, a tudíš nepůsobí v této roli příliš sebejistě. Za pár dobrých ,,lekaček" a za příběh 4/10. ()

MickeyStuma

Elektronické hlasové jevy. Už o tom někdo slyšel? Že ne? Určitě není nikoho, kdo viděl na televizní obrazovce v zrnění zesnulou osobu z vašeho okolí? Tak to nelze jinak, než doporučit tento snímek, nesoucí originální název 'Bílý šum'. Samozřejmě, něco takového jsme mohli vidět už ve snímku Poltergeist (1982), takže nic nového pod sluncem. Tvůrci se k tomuto fenoménu jen vrátili, trochu koncept poupravili a vytvořili příběh nejinak podivný. V dnešní době už se po technické stránce samozřejmě jedná o nesmysl, neboť jak známo, zrnění v obraze nastává pouze v analogových přístrojích. To samé se týká i šumění ve zvukové nahrávce na analogovém pásku. EVP (Electronic Voice Phenomena)  se však v paranormální oblasti používá už hodně dlouho, takže kdo se o něco takového zajímá, ví o tom své. Jen tak pro zajímavost, EVP rekordéry či diktafony se dokonce dají v některých e-shopech i reálně zakoupit. Ale zpět k snímku. Ten je v daném aspektu vnímání sounáležitostí jsoucí v rozporu se zdravým rozumem vcelku opatrný a nesnaží se tlačit na pilu jen aby za každou cenu budil pocit hrůzy. Naopak. Dějový vývoj je pozvolný a nezatěžuje zbytečnými složitostmi. Což znamená, že atmosféra postupně nabývá na intenzitě a to až do šokujícího finále. Pro nejlepší zážitek je potřeba použít zvukovou normu DTS a větší obrazovku, jinak to prostě nebude úplně ono. Určité nevýrazné scény, které v jistém smyslu zlověstné temno poněkud zabrzďují, jsou však bohužel přítomny. Ale co si budeme povídat, na duchařské snímky jsou nejlepší experti Japonci a tak je jasné, že kdyby něco takového zpracovali oni, mělo by to daleko větší grády. Michael Keaton určité charisma sice má, ale i tak nabývá dojmem, jako by v tomto snímku byl snad omylem. Díru do hororového filmového světa v paralelní oblasti tento filmový počin rozhodně nemá šanci udělat, avšak za shlédnutí rozhodně stojí. Jen prostě nenadchne tak, jak by měl. ()

kohut

Pomerne prijemne strasidelne prekvapenie, ktore postupom prerasta do thrilleru. zaradil by som to k filmom ako What Lies Beneath alebo The Gift. ()

Tryman

Když jsem tenhle film pouštěl, nečekal jsem nic než úsměvný béčkový horor bez nápadu. To co jsem ale dostal, mě dost překvapilo, film mě svou atmosférou zcela pohltil a až do konce nepustil ven. Rozhodně můžu doporučit.. ()

Luisis

Dalo se s tak parádním a napínavým námětem udělat mnohem MNOHEM víc. Schválně, kolik z vás ten systém doma pro sichr zkoušelo?:-) - 55% ()

Ondr@932

Film mě zaujal už hned od prvních minut. Atmosféra vzestupně napínavější a napínavější. Občas tam byly i lekavé scény. Celkem fakt povedený film. Ale bohužel až na ten konec - pěkně odfláklý ... 65% ()

haWranka

Ale jo, na to, že to nemá vlastně skoro žádnej děj je to slušnej snímek. Chvílema to bylo dost hluchý, lekačky tam asi tvůrci dát chtěli, ale nic neočekávanýho se nevyskytlo...Klasika... ()

Alexandre

Pohodový thriller - chvílema zajímavý a překvapivý, ale bohužel taky místy docela nudný. Jak film rostl, tak děj naopak klesal. O napětí se moc mluvit nedá, ale tak musím pochválit alespoň originální příběh. ()

Martin79

Docela ucházející snímek s Michaelem Keatonem, který je v podstatě celý film "na place". Navíc celkem netradiční pohled na promlouvání s mrtvými přes počítač a kazety. Takže solidní 3 hvězdy. ()

Psycho.R

Je to jako, když jsem před okamžimek psal komentář k Zlodějům paměti. Skvělej film, ale konec slabší. Ovšem tentokrát přitrvrdim za to, jak to s Keatonnem dopadlo. ()

dustur

Tak,ako každý druhý mysteriózny film sa začína vždy z niakou to romantikou ,ako aj v tomto prípade... Ale tu film začne mať spád keď žena hlavného predstaviteľa sa nedostane do práce,a domov už vonkoncom nie.... Michael Keaton pocely ten čas ,ako sa objaví tak veľmi dobre hraje...,a jeho postava je sympatická... Čo sa týka atmosféry tochto filmu ,tak miestami je dosť hustá....,ale na týchto druhov filmov je práve to najlepšie keď dané zvraty s ktorými človek nepočíta ,sa zrazu objavia a potom príde na rad aj pár podarených lakačiek... Film sa mi ako páčil ,ale moje hodnotenie je teraz iba medzi troma a štyrmi hviezdičkami Moje hodnotenie filmu je.: 3,5 / 5 ()

Hellknight12

Aj po tých rokoch stále kvalitný duchársky horor. Skvelý nápad, ktorý sa len tak nevidí a to ani v dnešnej dobe. Máme tu kvalitné herecké výkony, charaktery postáv sú tiež veľmi dobre napísané. Za mňa je 95 min málo, mohli sa s nami trochu dlhšie pohrať ale čo už.Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné mysteriózne horory. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Mocoft

Do kina na to nechoďte, ale pokud se Vám líbil Frequency, tak pro srovnání doporučuji. White Noise má lepší atmosféru, ale musíte mu odpustit díry v ději velké jako vrata. ()

raneczech

Příjemné překvapení, nebýt poněkud za vlasy přitaženého konce, bylo by o hvězdičku víc. Duchařina, u které mrazí, aniž by to mrazení překročilo hranici znechucení. Právě díky atmosféře a navíc velmi dobrému výkonu Michaela Keatona odpouštím slabší děj a zmiňovaný konec. ()

Grissom

Ako neviem si pomoct ale tento film bola jedna velka nuda! Neviem ani co to bol za zaner :-), lebo thriller by mal byt minimalne teda napinavy ale toto bolo od thrilleru na mile vzdialene aspon v mojom ponimani.., slabota ... ()