foto

Katee Sackhoff

  • nar. 8.4.1980 (36 let)
    Portland, Oregon, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kathryn Ann Sackhoff, známější spíše pod jménem Katee Sackhoff, se narodila 8. dubna 1980 v Portlandu, v americkém státě Oregon. V šesti letech začala chodit na hodiny tance a herectví. Na střední škole zazářila v několika školních hrách jako „Bye Bye Birdie“, „Oliver“ a „Fiddler on the Roof“. Kromě hraní se věnovala plavání a baletu, dokud si neporanila pravé koleno, což jí přivedlo k praktikování jógy, které se věnuje dodnes.

Po střední škole se přestěhovala do Los Angeles, kde dostal svojí první významnější roli ve filmu TĚHOTNÁ V PATNÁCTI.Následovaly filmy jako HUGH HEFFNER - SKUTEČNÝ PŘÍBĚH, MY FIRST MISTER a HALLOWEEN: ZMRTVÝCHVSTÁNÍ. Mezi natáčením filmů hrála například v seriálech FEARING MIND, POHOTOVOST, ODLOŽENÉ PŘÍPADY nebo BIONIC WOMAN. Sackhoff na sebe upozornila účinkováním v THE EDUCATION OF MAX BICKFORD, kde hrála s Richardem Dreyfussem, o němž později řekla že jí nebyl otcem pouze před kamerou.

Její doposud nejvýznamnější rolí, je ale bezesporu role Kary „Starbuck“ Thrace, v seriálu BATTLESTAR GALACTICA, za kterou v roce 2006 vyhrála cenu Saturn Awards a v letech 2004 a 2007 byla nominována na stejné ocenění.

Současná BATTLESTAR GALACTICA je remakem původního seriálu z roku 1978. V originálu hrál roli kapitána Starbuck Dirk Benedict, a proto rozhodnutí tvůrců obsadit do ní ženu, vyvolalo mezi skalními fanoušky vlnu rozhořčení. Nespokojenci byli ale umlčeni krátce po odvysílání prvních dílů, protože Kathryn vzala roli Starbuck-drsné, nasávající pilotky po svém a stala se brzy jednou z nejoblíbenějších postav. Když se mezi 2. a 3. sérií rozhodla přestat kouřit , odrazilo se to i v seriálu.

Katee Sackhoff má dva psy (Meatball a Nelly B), 3 tetování a údajně chodí každou neděli na desetimílovou procházku.

Míša "Žbluňk" .

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace