Muž jménem Otto (2022)

Vím že se jedná o remake, ale ten sem neviděl, tak se hlavně díky skvělému hereckému výkonu Toma Hankse přikláním ke čtvrté hvězdě. Bavilo mě na něj koukat jako na mrzutého dědka ... Pokud někdy uvidím i originál, tak i dost možná zde upravím hodnocení. Zatím nyní zde 7/10.

Napoleon (2023)

Na to že Napoleon byl asi v 61 bitvách, tak zde byly ukázány pouze tři a jen velmi stručně... Bohužel nezbývá než souhlasit s ostatními, že kino sestřih filmu určitě neprospěl. A prodloužená režisérská verze by mohla být lepší až vyjde. Nicméně i tak se jedná o kvalitní film, kde jak bitvy tak milostný život Napoleona byl zde skvěle přednesen. A v neposlední řadě i dobré herecké výkony ústřední dvojice. Zatím tedy 6,5/10 (viděno v kině).

Pok-sun nesmí přežít (2023)

Korejská variace na Johna Wicka s ženskou hrdinkou. Očekávání byli větší než jaký sem nakonec dostal výsledek. 6/10

Prokletí čarodějnice (2017)

Hodně pomalé, tíživé spíše psychologické drama než horor. Skvělý režisérský počin a skvělý výkon ústřední postavy! Dále bych ještě ocenil výběr lokace, krásné hory, lesy, které se k čarodějnickému dramatu více než hodí! A na závěr tam byla naprosto perfektní, podmanivá a atmosférická hudba! Jako výtku vidím, že je to až přes příliš pomalé, zkrátil bych aspoň tak o 15 minut stopáž. Je to lepší než konkurenční slovenský horor Světlonoc (2022) a slabší než americký biják Čarodějnice (2015). Lehce sem přimouřil oko, protože mám pro čarodějnické horory slabost, jinak je to spíše na lepší 3*... 7/10

Captifs (2010)

Velice solidní, ale zároveň chvílemi dost drsný horor, který není pro slabší povahy. Strhující závěr filmu byl výborně vygradovaný naháněčkami po lese. Dokonce tam překvapil i český herec Ivan Franěk, který zde hrál taky výborného magora, ale za mě to jen trochu zazdil těmi českými slovy na konci ... Ale jinak super! 8/10

Birth/Rebirth (2023)

Nepříjemná a mrazivá atmosféra po celou dobu filmu. Hororově děsivý je to spíš jen proto, že by se to mohlo dít ve skutečnosti... Jinak je to spíš nechutně zvrácený thriller. 6/10

Becky je zpět (2023)

Pokračování na velmi podobné úrovni jako jednička. Je to pořád slušná lehce nadprůměrná zábava.. 6/10

The River Wild (2023)

Samozřejmě originál je originál, ale i zde to nebylo špatné a 48% .. Jako vážně ?? Samozřejmě dialogy a celkem amatérské chování postav zde bylo hlavně ze začátku, ale jak film přešel do thrilleru, tak to chytlo slušné tempo a za mě velká spokojenost. 7/10

Zatmění (2023)

První půlka příliš užvaněná, snažící se být vtipná, ale film jako komedie moc nefunguje, daleko lepší je zvrat v druhé polovině filmu, kdy film přechází do dramatu až thrilleru a na české poměry je to až vcelku překvapivý lesní boj o přežití v českých lesích, což mě velmi potěšilo, že mladý režisér nešel jen v duchu komedie jako většina našich režisérů, ale odvážně zašel ještě dál. První půlka za 50%, druhá půlka za 80% ... Suma sumárům, je to spíše za lepší tři hvězdy, ale mírně tomu přilepším za snahu natočit u nás ČR i něco odvážnějšího a drsnějšího, kdy režisér šel proti davu. 7/10