Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

Rieux

Hmmm.. tak cim sme sa divakov este nepokusili vydesit? Aha, statickym sumom! Tak takto asi rozmyslali tvorcovia tohoto "strasidelneho" a "napinaveho" snimku. Ale strach sa nekona a ani s dejom to nie je nijako slavne. Az do konca som cakal ze sa predsa stane nieco kvoli comu si poviem oplatilo sa, ale bohuzial... ()

veverysiak

Dlho to vyzeralo na veľmi slušný kúsok, bohužiaľ záver chlapom trocha uletel, ale pokiaľ to hodnotím ako celok, tak ma to nesklamalo, duchárskych príbehov je za posledné desaťročie ako maku a tento sa radí do vyššej polovice, a to aj vďaka spoľahlivému Michaelovi, takže 75%. ()

Venceslao90

Škoda toho nic moc závěru, protože tenhle thriller měl minimálně v první polovině atmosféru, za kterou by se nemusel stydět ani žádný dobrý horor. Pak to nějak upadlo a příběhově se to divně zvrtlo. ()

OsuDNR

Úplne lakačkovým hororom by som to nenazýval, pretože toho lakateľného a nepredvídateľného tam moc nebolo. Výkon hlavnej postavy (Michael Keaton) podľa môjho názoru veľmi nepresvedčivý. Avšak to neznamená že to nie je nepozerateľné. Ale moc vysoko sa v mojom rebríčku nedostal. ()

MaideN-SK

NUDA. Atmosféra na bode mrazu,déčkový záver, málo napätia... dosť som sa pri tomto filme nudil a nieje tam naoozaj nič, okrem prvotného nápadu, čo by stálo za zmienku. Naozaj o ničom. ()

P@\/EL

Docela dobrý thriller, který zaujme hlavně díky nesmírně poutavému námětu a taky velmi povedeně vykreslené atmosféry, která je místy dost hrůzu nahánějící. Film pojednává o metodě elektronického poznávání hlasů EVP, jež mě jako milovníka záhad a nadpřirozených věcí zaujala. Byl jsem ovšem zklamán dějovou linií a taky nepropracovaným závěrem. ()

montel

Jonathan (Michael Keaton) je architekt a za manželku má úspěšnou spisovatelku Annu (Chandra West). Ta bohužel jednoho večera havaruje se svým vozem a zahyne. Jonathana po pohřbu kontaktuje neznámý muž Raymond Price (Ian McNeice), který tvrdí, že s ním Anna mluví prostřednictvím audio a video zařízení. Jonathan tomu nevěnuje pozornost a myslí si, že mluví s bláznem. Po několika měsících mu však v kapse zazvoní telefon s Anninim číslem a Jonathan pozoruje, že se skutečně dějou podivné věci. Rozhodne se tedy, že Raymonda kontaktuje. To co poté uvidí u něj doma, je pro něj šokem...Hororový thriller, který se snaží děsit pomocí audio a video kazet. No až tak se to nepovedlo, pár lekaček tam sice je, ale pro zkušeného fanšmejkra nic nového. Scénář potřeboval ještě vyšperkovat, příjde mi to zfušované. 50% ()

uprchlice

"Hlas smrti" je jeden z malá kvalitních thrillerů na které se dá dívat. Svým příběhem nedává divákovi pocit bezpečí a naopak ho přesvědčuje o tom, že to, co vidí je skutečné. Na začátek tu máme spokojenou americkou rodinu, která očekává dalšího potomka. V hlavní roli se představí Michael Keaton jako Jonathan ("Jack Frost", "Batman") a jeho manželku Annu si zahrála Chandra West (seriál "Kriminálka Las Vegas"). Do této šťastné rodiny zasáhne tragédie. Anna se ztratí a netrvá to dlouho a je nalezeno její tělo. Jonathanovi se zhroutí život. Zbyl mu jediný syn. Po nějaké době za Jonathanem přijde muž, který mu řekne, že jeho žena s ním komunikuje z onoho světa prostřednictvím televizní obrazovky a rádia... "Hlas smrti" je dalším duchařským thrillerem, kde nás duchové snaží vyděsit natolik, že je vlastně hloupé se jich bát. Myšlenka filmu, podobně jako v "Kruhu", či "Frekvenci", nám říká, že duchové nejsou jen bubáci, ale stvoření, která chtějí komunikovat, i když jsou jen stíny minulosti. "Hlas smrti" tuto myšlenku drží. Ovšem v závěru nepřinese žádnou děsivou atmosféru, i když se celou dobu snaží vyděsit zrněním obrazovky a tajemnými zvuky z rádia. Britský televizní režisér Geoffrey Sax se režie ujal opravdu zodpovědně. Ovšem na diváka "Hlas smrti" působí tak nějak okoukaně, ale i přesto to je film na úrovni. ()

zeromen

Velice podařený horůrek, myslel jsem že to bude další vymaštěné americké béčko a ono ne!!! A docela slušné obsazení. Jen tak dál:-) ()

Holly_Molly

Strašně slabej film..na horor je to málo děsivý, na mysteriózní thriller málo tajemný či napínavý, ani to drama tam moc neni, protože se postavám věnuje strašně málo času a finále je tak zmatený a blbý, že vyšumí a o diváka se sotva emočně otře.. ()

Breaker

Atmosféra, hudba, napětí ... pouze v první půlce značně ucházející. Bohužel ve druhé půlce už rapidně klesající kvality, stejně jako příběh ... ale mohlo to být dobré. ()

r3musko

Jadrom filmu je nevyčerpateľný zdroj nápadov - smrť. Aj keď už vyšlo veľa filmov na túto tému, tento bol zase niečím iný. Dej sa odohráva očami jednej postavy (už neviem, ako sa volal), ktorá postupne odhaľuje súvislosti medzi životom a smrťou. Médiom medzi ním a mŕtvymi nie je on, ani nikto iný, ale množstvo elektroniky, "ktorá dokáže zachytiť vysielanie z duše". Film mi neukázal cestu hneď, ale donútil ma nad odpoveďami premýšľať (je pravda, že mnohé otáztky zostali nezodpovedané). Hlas smrti by sa dal skôr označiť ako umelecký, myslím tie mysteriózne a zaujímavé zábery, ktoré pri takom druhu filmu nesmú chýbať. Presne, ako som aj predpokladal, je skôr náladový a pocitový, ako príbehový. Už len otázkou zostáva, či mi "niečo dá"... Pozornému oku diváka neunikne, že vznikal v komerčnom prostredí za veľkou mlákou. Vzhľadom na jeho obsah nie je namieste oslavovať ho, alebo zatracovať, pretože som si istý, že každého subjektívny názor naň bude odlišný, ako je odlišný aj názor na jeho samotnú podstatu. V skratke film môže zaujať a prekvapiť, ale rovnako vás môže unudiť k smrti. ()

opicakuz

Někdo se tu snažil o horor založený na bázi vědeckofantastického stylu... No, nic moc. Kdyby alespoň nějak rozvedli myšlenku spojení s mrtvými. Jak to funguje atd. ()

Rusttaf

Neberu vůbec v potaz nároky na kvality střihu, kameramana, atd. ale musím říct, že z tohohle filmu člověka krásně mrazí až na pr**** Doporučuji zvláště pokud k tématu duchaření máte blízko ;-) ()

Alien2007

Velmi průměrný horor s několika strašidelnými scénami, dobrým nápadem, ale žádnou atmosférou. Dobrý potenciál, ale nevyužitý. ()

vrch07256732

Pozreté 1 raz v roku 2015. Óda na audiovizuálnu techniku (ešte analógovú) zo začiatku tisícročia. Spomenul som si na svoje prvé hifi Stereo Video...dosť Nostalgie, Celý film drží v akej takej atmosfére Keaton a pár Flash bububu mihnutí (prezentovaných na audiovizuálnej technike - teda zrno a ništ...). Je to zase jeden z mnoha nostalgicko drámových hororov či thrillerov typu Na krídlach vážky a pod... Všetko prakticky odohrá Keaton sám, nebyť jeho film stojí za prt. Hviezdu navyše za analógovú audiovizuálnu techniku. ()

lineker

Soft duchařina pracující s fenoménem EVP, tedy jakýmsi posmrtným zvukovým záznamem. V žánru lze zařadit k tomu lepšímu co jsem měl možnost za poslední rok vidět. Film jako dělaný na páteční či sobotní večer. ()