Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

Indy21

Miluju tento film. Vždy když se na něj dívám mrazí mě v zádech. nevim, ale jiné horory nemají takovou zkutečnou atmosféru. ()

Alouette

Úspěšný architekt a jeho ještě úspěšnější manželka, slavná spisovatelka, si žijí spokojeným životem. Vše se pokazí jednoho krásného večera, kdy se mladá paní nevrátí domů a policie přinese smutnou zprávu, že je mrtvá. Nějaký ten měsíc poté architekt zaslechne zprávy ze záhrobí a zatouží se svou milovanou ještě spojit. Tohle je úplně skvělý film, který netlačí na pilu, nic do vás necpe pod tlakem. Žádné utrhané hnáty, střeva venku a já nevím co, ale vy se občas příjemně leknete v situacích, při kterých to ani za mák nečekáte. Jo, měl jsem z toho filmu dobrej pocit. V hlavní roli pro mě jediný pravý Batman Michael Keaton. ()

Shredder

Negativa sa v tomto pripade hladaju az prilis lahko, zatial co vyzdvihnut nejaku stranku je tu takmer nemozne. Nezaujimavy pribeh s rozvlacnym a nudnym "zaciatkom", kde sa vlastne 45 minut nic nedeje. Celkovo film obsahoval jednu zaujimavejsiu lakacku. Ziadne napatie, ziadna ponurost a demonicke entitty v podobe lietajucich CGI tienov na konci asi tiez nikoho nevystrasia. Reziser takmer akoby si odbehol niekam na kavicku a nechal zvysok timu dotocit ten brak. Ako som napisal na zaciatku, tazko nieco vyzdvihnut, kedze viac bezpohlavny horor som uz dlho nevidel. ()

MrMir

Ale jo. Celkem mrazivý filmeček. Rozhodně bych neřekl, že se potácí v nudě, jak tady někdo napsal. Naopak vás drží pěkně v napětí. ()

Luki.V

Povedené hororové drama, které však trpí zbytečnou melodramatičností některých scén. Zajimavé je, že nejmrazivější tenhle film je ve chvílích kdy se o to ani trochu nesnaží. Naštěstí je scénář napsán tak aby se dal interpretovat několika způsoby (z nichž ten nejpravděpodobnější nemá s melodramatm vůbec nic společného). Jediné co tak filmu trochu ubližuje je nevyhraněnost, ale myslím že tenhle, slovy režiséra "dospělý horror", stojí za shlédnutí i když asi moc nepoděsí rozhodně Vás občas zamrazí. ()

Kleopatr

Více než film samotný, mě zaujalo zařízení EVP. Tím chci říct, že ačkoliv nevim do jaké míry je takto možné komunikovat s mrtvými, jako námět filmu to posloužilo dobře. Duchařina mě baví, proto i tenhle film se mi celkem líbil, ikdyž ke konci to začínala být nuda a takové všelijaké mi to přišlo. A konec byl naprosto otřesný. Škoda, mohlo to být o dost lepší. 50% ()

Boudyy

Film s Michaelem Keatonem, který se mi líbil. Je to pěkná duchařina. Pár klišovitých scén by se sice zde našlo, ale fandil jsem hlavnímu aktérovi a jeho pomocnici také. Závěr je fajn, není to klasický hepáč, proto ta čtvrtá hvězda. ()

Mamlas odpad!

Chlap je smutný, bo mu umřela žena a chce se s ní posmrtně spojit. Je to velmi nezáživná záležitost, nudná, blbá duchařina, otravná celým svým obsahem. Nedodíváno. Dvojka je o 2 levely výš. (3%) ()

LucLuc

Celá zápletka s duchy komunikujícími prostřednictvím nenalazené televize je pěkná kravina a snímek tvářící se jako že to fakt existuje tudíž musí být... ()

sinom

ani som to nedopozeral...neviem, dost mi tam vadil Keaton, ktory mi pripadal ako stary buzerant. bez urazky... ()

Mustaffa

Ohodnocení tří hvězdiček je pro mě třeba typický tento film. Průměr se valí ze všech filmových front od zápletky přes scénář, režii a až po ne zrovna dotažený konec. Michael Keaton se snaží, ale na můj vkus až moc. Hlas smrti je taková one man show v uvozovkách, protože vedlejší postavy nedostali moc prostoru, vyjma snad Deborah K. Unger. Co je pozitivní, tak to rozhodně některé scény, které dokáží nahnat lehce mráz po zádech. Prostě za tři jak vyšitá. ()

luke774

Na horory koukám rád, ale máloco mě dokáže vyděsit tzv. "k smrti". Povede se to Kruhu (i americkému) a několika jeho japonským kámošům, ale americké horory spoléhající na podpásové audiovizuální lekačky jsou v posledních letech až příliš "měkké", dá se říct, že Vřískot na další desetiletí prakticky pohřbil žánr, který se jen horko těžko zvedá zpátky na nohy. Ale... ono to půjde, stačí do něj napumpovat trochu čerstvé krve. Nejdřív jsem se příjemně rozklepal u Saw a teď u White Noise, přičemž oba se snaží tvářit proklatě uvěřitelně a drahocenný pocit "tohle se může stát i vám" oba opouštějí (poněkud nešťastně) až v samotném závěru. A je to velká škoda, protože když Jonathan Rivers v podání Michaela Keatona (prošedivělý, nicméně solidně hrající) surfuje po rozhlasových a televizních vlnách, aby našel svojí manželku a zjistil, jestli má ještě něco na srdci, než odejde do nebe (třeba prozradit, kdo jí to vlastně zabil), chce se vám zneužít vaší televizi úplně stejně a zjistit, jestli Elvis opravdu umřel, nebo kdo sakra zabil J.F. Kennedyho. Režisér Geoffrey Sax, televizní veterán, to zkrátka uchopil za správný konec a měl štěstí i na herce. U scénáře bohužel snímek tvrdě náráží. Niall Johnson se odpíchnul od velezajímavého fenoménu EVP, ale u vybájených novinových článků jeho fantazie končí, takže pro jistotu zařídil různé vedlejší linie a šokující pointu. S každou další minutou se tak "brajgl" zvětšuje a když to celé skončí, pochopíte, že nic nechápete. Je to škoda, protože se na to moc dobře kouká a je tu pár fajn lekaček. Jen nad tím nesmíte přemýšlet. Myslím to upřímně. ;) ()

jkpj22

Ano je to horor, duchařina, pomalý, bez lekaček... v podstatě nudný, místy vybočuje z nudného schématu, ale nic navíc nepřináší. Podprůměrný film. ()

rewind

No teda velký zklamání, trailer se tvářil velice dobře, ale tohle teda nezvládám. Ty dvě ** jsou jen za některý zajímavý scény. Začátek je strašně pomalej a konec je ... no radši bez komentáře. Komunikace pomocí EVP (electronic voice phenomen) je prý nebo spíš byla zkoumána a v průměru 1 z 12 záznamů je pravý, z celkového počtu nělika stovek nalezených záznamů. ()

esmoke

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller ??? tak takovy film vazne neni ani v jednom. Fim je totiz pomaly a dlouho se tam nic nedeje, smrt na zacatku nemuze nikoho prekvapir ani dojmout. Nad vsim tim je nudny scenar s nic moc vykony hercu. A ten konec :-/ . Po filmove strance je to ale vazne pekne natoceny kousek, triky se taky nektere povedly. ()

Doctord

Šlo z toho dostat mnohem více, dost nevýrazný herecký výkon Michaela Keatna,jako by tomu filmu sám nevěřil. Fakt je to škoda. Možná zvolit pro tento film jiného režiséra,který nedělá převážně jen TV tvorbu, protože to z toho bylo dost cítit. Škoda potenciálu,který tento film skutečně měl dostatek. SBOHEm:-( ()

Sonick odpad!

Režisér Sax sucks. Dostal se od televizních projektů k filmu a to už se vůbec nemělo stát. White Noise je ten nejubožejší film v žánru. ()