Probuzená smrt

• Velká Británie Wake of Death (více)

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiální text distributora)

vegetol.mp

Slušný akční film, který docela dobře imituje drsnou atmosféru evropských krimi filmů ze 70. let. Van Damme má jako stárnoucí ranař charisma a jeho herecký výkon se dá bez přehánění označit za velmi dobrý. Režisér se také vcelku snaží, ale proti tak zmatlanému střihu, je to bitva téměř marná. Vznikl tak příjemný snímek, jehož tvůrci měli evidentně ambice, které se jim ovšem napodařilo zcela naplnit. Jinak mě poměrně baví naivita filmařů, kteří si myslí, že jim divák sežere úplně všechno. Tohle se má odehrávat v L.A., ale to že, je to natáčené v Jižní Africe, by poznalo i děcko... ()

Martin741 odpad!

Temne a drsne sa tvariaci akcny fryler s belgickou mlatackou /Van Dammom / na cele. Aj ked to je dostatocne tvrde /akcne sceny/ a ma to tah na branku, film pochovava hlupucky scenar /trochu originality by nezaskodilo, furt len sama smrt pribuzneho a nasledna pomsta...../, a s istotou mozem povedat, ze Philippe Martinez je reziserska katastrofa. 0 % ()

Jimmi

typicky van damme vystrielaju mu rodinu a on nasledne vystriela vsetkych "zlich"...ale v porovnani s jeho filmom teror vo vlaku je toto nieco uzasne.....a scena s vrtackou....no pekne(aspon van damee s kunpanmi nie su vykresleni ako "hodni"(ked niekoho rozvrtaju vrtackou nemozu byt az taky "hodni" ze)) ()

BUD-SFIS

Tak ve srovnani s filmama se S. Segalem, tak to je film, na ktery se da alespon divat s dobrym dejem a scenama, zadny propadak. ()

Wormboy

Jean Claude tu HRAL!!! a niektore sceny su skutocne vychytavky (kava,cokolada,vrtacka:)) Velmi mile prekvapenie 3,5/5* ()

emo

Je to fakt škoda, že tento film v podstate namá normálny scenár. Je to brutálny a temný thriller s pár veľmi slušne natočenými scénami a asi najlepšim hereckým výkonom Van Dammea... A opäť kope! ()

otík

Jean-Claude si v tomto temném opusu zahrál drsňáka mstícího se za smrt své milované ženy, kterou má na svědomí čínská mafie. Ta se s nikým nepárá, tentokrát ale narazila na tvrdý oříšek a je docela možné, že si na něm vyláme všechny zuby. Námětově velmi podobné výbornému Peklu, tentokrát bohužel zpracované velmi bídně. Režisér sice umí vyprávět příběh zkratkovitě a srozumitelně, dokáže dát příběhu napětí i gradaci, nechá Van Damma projevit veškeré své emoce, ale koho tohle zajímá? Na Van Damma se díváme kvůli akci a ta je tentokrát velmi slabá. Jednak jí není mnoho a pokud je, tak je to spíš střílení než kontaktní boj. Zásadní problém ale čpí v tom, že akce je tak špatně nasnímána a sestříhána, že z ní divák nemá pražádný zážitek. Mnohé akce jsou zbytečně brutální, jinde zase naopak není ukázáno nic než jen stěna ošplýchnutá červenou barvou. Další nevýhodou je to, že v první polovině filmu není Jean-Claude téměř vůbec v obraze, zatímco číňanama se to tam přímo honí. A tak se tento filmeček stává nezajímavým jak pro fanoušky Van Damma, tak i akčního filmu. Je to spíš krvavě špinavý temný thriller se slušně hrajícím a málo bojujícím Van Dammem. Přes všechny tyto výhrady je ale film koukatelný a jsem zvědavý, zda v ukázkách na DVD prezentovaný nový snímeček další vyhaslé hvězdy Dolpha Lundgrena bude alespoň o chloupek akčnější (asi ztěží). ()

SeanLSD

Dlho som žiadny nový film so Jeanom nevidel a vôbec som k nemu nepristupoval s apriori negatívnym očakávaním, čo sa vyplatilo. PREBUDENÁ SMRŤ je skvelý priamočiary tradičný akčný film o pomste, ktorý si nechá čas na atmosféru a city ( a to ja na akcií vždy mimoriadne ocením ) a v ktorom je akcia parádne načasovaná, nie je trápna, nudná ani jednotvárna, ale zato je zručne natočená. Aj vďaka šarmantným marseillským gangstrom a zaujímavému prostrediu je preto veľká škoda toho triviálneho finále, ako vystrihnutého zo začiatku 90. rokov, ktorý film ako celok poriadne sťahuje. Nechápem, ako k nemu prišli... ()

Johnnas

Klasický van damme, sice trochu starší, ale furt ve formě. Navíc bych řekl, že čím je starší tím jeho postavy mají větší charisma. Viděl jsem s ním i horší filmy. Na tohle se dá docela dobře koukat. ()

Beky

…Van Damme!!!!...co k němu napsat, nebo k tomu filmu!!!!!....asi si udržel po celou dobu nějakou tu atmosféru ( mě to nestačilo ) a režijní styl ( neustálé spomalování obrazu )!!!!....bohužel ani v jednom případě se nejdná o plus…..film je opravdu příšerná nuda!!!! ( já si ho dal na díly, vždycky po dvaceti minutách )….víc se nedá snad napsat!!!!....ale, mám-li být objektivní, Van Damme natočil horší filmy a tak za to, že nemohu si vzpomenout na nějaké výrazné nezvládnutí tohoto béčka, má to belgická guma za dvě hvezdy!!! ()

Chris Masters

Měním své rozhodnutí, po prvním puštění byli mé pocity špatné, ale po vícekrátém shlédnutí jsem usoudil že jde o Jeanovo lepší snímek.A měním i hodnocení ze 3 na 4*!!! ()

JohnSmith

Sem tam nějaká akce,ale nic zvláštního.Van Damme si takovými filmy jen zaráží hřebíky do filmové rakve a že jich tam už je požehnaně ()

Aven

Snesitelná Van Dammovka. Nejlepší částí dvdčka je ale rozhovor s režisérem, který s kamennou tváří a pořádným čvaňhákem v ruce mluví o svém díle jako o povedené noirovce a o JCVD jako o panu herci, který skvěle zvládl scénu ztráty své manželky, což je btw asi nejkomičtější scéna filmu. ()

Danny F.

Akční podívaná až na ten nesmyslně divoký střih a pro umocnění akce zbytečně moc efektů na oko, kterých se v jiných filmech využívají v přiměřené míře a plní svůj účel na jedničku. 55% ()

ssfan

Van Damme ukázal, že je schopný hrát a ne jen bojovat. Ale jeho herecký výkon úplně zkazil podělaný scénář, takže místo dobrého Van Dammova filmu vidíme hodně průměrné béčko se stupidními přestřelkami. Takže, i když je van Damme můj oblíbený herec, dávám 2 hvězdy a myslím si, že celkově se jedná o jeho nejhorší film. Ale je to minulost a teď už zase točí dobré filmy. ()

sedm.1

Jean-Claude van Damme mě už podruhé za sebou mile překvapil a z umírající generace akčních veteránů si vede v součastné době jasně nejlépe.Již z Až do smrti jsem byl docela nadšen a Probuzenou smrtí si to van Damme u mě nepokazil,ikdyž prvně jmenovaný film byl mnohem lepší a takové superlativy zde používat již v žádném případě nebudu.Probuzená smrt je čistě pomstichtivý snímek,který není ani originální,ani struhjící,ale svou kvalitu má.Van Damme je po celý film nabroušený a cooldrsný a hlavní záporák Simon Yam je charismatickým padouchem,ovšem velký problém vidím ve zpracování,neboť na to,jak je Jean-Claude po celou dobu nasranej,jeho činy jsou vyměklé a velmi málo drsné a když už něco drsnějšího přijde,on u toho není.Akce je tak akorát,mluví se tak akorát,prostě Probuzená smrt neurazí,pobaví,jen jak jsem se již zmiňoval,zpracování mohlo být mnohem dynamičtější,temnější a drsnejší.Přesto van Damme zatím u mě jede a dám mu narozdíl od ostatních bývalých akčních béčkových ikon(mám namysli Lundgren,Seagal,Dudikoff,Norris) šanci v jeho dalších filmech a pokud si udrží nastavený standart z posledních snímků,může ještě mile překvapit.3 a 1/2*! ()

Testament

Člen Čínské mafie zabije Van dammovi ženu, a pak už to jede jako po másle. Po její smrti následuje záběr na Jean Clauda, který předtím snad 2dny nespal a vypil snad 3lahve whiskey.... Jinak nuda a břečka srovnatelná s podobně "kvalitními" Seagalovkami poslední doby. ()