Zastavte temnotu (2018)

Vizuálne zaujímavá balada o prdu, ktorá sa tvári tajomne, ale je to vlastne zlátanina bez hlbšej vnútornej logiky...

John Wick (2014)

Veľmi príjemné prekvapenie. Keanu si našiel svoj nový akčný franchise, ktorý mu sadol ako uliaty. Vďaka skvekej atmosfére a dobre premyslenému svetu nájomných zabijakov je to po dlhej dobe jeden z mála akčných filmov, ktoré som si užil a hneď po odchode z kina som sa tešil na pokračovanie. Soundtrack je top!

Aquaman (2018)

Veľmi sympatická, farebná a mierne prihlúpla jazda od DC. Momoa si to evidentne užíva a všetci zúčastnení sú si vedomí, že to netreba brať extra vážne. Ďalšia trefa do čierneho pre Wana. Príjemne prekvapil retro soundtrack od Ruperta Gregson-Williamsa. Za mňa tak 70%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Vynikajúca a vizuálne úchvatná komixovka s nečakaným presahom a posolstvom. Toto čakal od Sony asi málokto.

Zelená kniha (2018)

Veľmi príjemne napísaný a natočený film o vzájomnej tolerancii. Mahershala štandardne skvelý, ale mňa si získal najmä Viggo svojim autentickým a civilným výkonom.

Eva Nová (2015)

Mrazivo autentická a nepríjemná sonda do života bývalej slávnej herečky a abstinujúcej alkoholičky. Milka Vášáryová predviedla famózny herecký koncert a opäť raz potvrdila, že je prvou dámou slovenského filmu. Marko Škop sa prekonáva nielen ako režisér, ale aj ako scenárista a výsledkom je bez debaty najlepší slovenský film za posledných minimálne 10 rokov!

Avengers: Age of Ultron (2015)

Skvelé pokračovanie AVENGEROV! Je samozrejmé, že wow-efekt jednotky tu už nefunguje a postavy sa po Iron Manovi 3 a Capovi 2 posunuli niekam inam, ale je to vynikajúci letný blockbuster. Miestami som mal síce pocit nastavovanej kaše a banality celého Ultrona, ale aj tak som ti to užil. Treba si uvedomiť, že tento film je v podstate prequel ku Občianskej vojne, takže niečo ako Dve veže. A myslím si, že túto úlohu splnil a už sa teším na máj 2016... ) Komu budete fandiť? Capovi ci Tonymu? ;-)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Celkom cool ptákovina bez deja. Nič geniálneho sa však nekoná. Prvých tridsať minút ma úplne pohltilo a potom to už išlo dole vodou. Ale aj tak je tento zo všetkých Mad Maxov asi najlepší. Poctivých 70%

Strážci Galaxie (2014)

Vážení, tak takto má podľa mňa vyzerať letný blockbuster! Neuveriteľne epické, bombastické, napratané neskutočnými hláškami a HLAVNE - neberie sa to vážne... Najlepšia čisto zábavná marvelovka natočená neuveriteľne sebavedomým štýlom. Klobúk dolu pán Gunn. Takúto pecku som nečakal ani ja a to som sa na tento film tešil ako malé decko. A zajtra idem do kina opäť. A to sa nestalo veru dlhéééé roky. I AM GROOOOOOT!!!!! ;-)

Na hraně zítřka (2014)

Veľmi príjemná sci-fi akčná záležitosť. Pre mňa osobne milé prekvapenie, lebo po trailerov som čakal strašnú koninu. Ono to v podstate aj konina bola, ale vďaka Limanovej réžii, chytrému scenáru a super obsadeniu som im to zožral aj s navijákom. Veľká spokojnosť a zatiaľ jeden z vrcholov roku 2014.