Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

pfa

Úžasný a podle mě nestárnoucí mrazivý dramatický film. Dnes již s příjemným starobilým nádechem. Úchvatná tajemná atmosféra neustupující ani krůček vedle, se bravurně drží po celou dobu příběhu a podporovaná dobře se prolínajícími příběhy současného vyšetřovaní a životem umírajícího spisovatele, stále více depresivněji a zlověstně sílí a graduje. Nádhera, která dnes není moc k vidění. [1O/1O] (The Medusa Touch, FRA+GBR, drama-horror-thriller) ()

ArdathBay

Snímek, který by se dal velice jednoduše odsoudit z pohledu logiky. Ze začátku mě pohltila nádherně budovaná kriminální atmosféra, která plynule přešla do mysteriozna a zanechala mě v křesle s vyplazeným jazykem s mírně vyšinutým pohledem s poslintanou bradou. Burton je úchvatný. Filmařsky na jedničku (obzvláště scéna rozhovoru Lina a Lee s obličejem Richarda v pozadí). Katastrofické scény jsou výtečně natočeny. Dle mého tento film NIKDY nezestárne. Škoda slov - tohle je povinnost každého milovníka (kvalitních) filmů. ()

BMAJTZ

Prumer uprimne jsem se chvilemi dost nudil a brouzdal po internetu. Prislo mi to neskutecne utahane a vedouci od nikud nikam. ()

kenkaku

Nádherný film ze staré školy. Příjemní herci (Lion Ventura mi sedl nejvíc) a jednoduchý, čitelný a zároveň zajímavý děj plný přehmatů (proč mluví o Morlarově vraždě když žije? Jak můžou tvrdit, že je katedrála bezpečná, když jim padá evidentně na hlavu... a ještě tam pustí královnu... :D). Některé věci prostě je třeba odpustit. Dotek medúzy si to zaslouží. ()

Circumscriptor

Film o zvláštnom type telekinetika (alebo psychokinetika), ktorý nenávidí akúkoľvek formu spoločnosti a vyžíva sa v nešťastiach a katastrofách... Na mnoho uživateľov tento snímok pôsobí desivo a mysteriózne, ale mne to celé príde skôr ako akási temná forma komiksov Marvel. Britské thrillery a horory majú obzvlášť dokonale pochmúrnu a mysterióznu stránku, ako sme sa mohli presvedčiť vo filme Omen, kde si tiež zhodou okolností zahrala aj Lee Remick. ()

Maynard.

Hodně slušný retýrko... Jako tohle je jeden z mála filmů, ze ktrerýho mám flashback, když sem byl fakt strašně malej. Pamatoval sem si toho obvázanýho týpka, kterej byl zlej, nic víc :o). Ani nevím jak sem na tenhle starej kousek narazil, ale sosnul sem ho a pustil přímo do žil. A jako příjemná podívaná. Sice krapet bez atmošky, ale ne zak tak uplně. A to si to o to vyloženě říkalo, hlavní záporák výbornej - Burton. Líbily se mi ty zpětný záběry, kdy byl Burton u psycholožky. No a na konec sletí celá katedrála, to se jen tak nevidí. Škoda jen trochu víc toho napětí a dal bych plnou nádrž... ()

Borec3

Nořil jsem se do pohledu Medůzy jako do maminčiny omáčky. Měl jsem to štěstí sledovat ho v černobílém podání naší dosluhující televize... a rozhodně mu dodalo na hloubce. ()

Wally

Pamatuji si, když jsem tento film viděl poprvé před několika lety a jak mne tento film vyděsil....po letech ve mne vyvolal podobné pocity a to je známka filmu, který si dokáže uchovat svoji kvalitu i po letech....klobouk dolů...výbornej film. ()

HiddenDragon

Necekal jsem od tohoto pro me neznameho filmu mnoho, ale byl jsem prijemne prekvapen. I kdyz se jedna o hodne stary snimek, pusobi i dnes docela mrazive. Nevedel jsem, jak presne to zaradit - ten termin "mysteriozni thriller" nahore v popisku opravdu sedi. I kdyz je to fikce, je to podano velmi presvedcive. Zpocatku se to jevilo jako detektivka a trochu me mrzelo, ze jsem zhruba po polovine tusil, kdo vrazdil...ale bylo to vynahrazeno mnohem temnejsim zaverem. R. Burton se zmita ve svych nejasnych preludech a clovek nevi, zda ho ma litovat nebo nenavidet. V druhe puli uz je divakovi jasne, kam se priklonit...no a ten samotny zaver byl odzbrojujici. Docela rad bych tento film videl s modernejsimi efekty a urcite trochu krvavejsi...ale ta Burtonova tvar, to by bylo asi tezke ho napodobit. Cely film atmosferou pripomina "The Omen" (hl. ten stary s Peckem, kvuli podobnemu datu). Trochu jsem nechapal tu policejni "exchange" inspektoru - pripadalo mi to jak au-pair :), ze pripad resi Francouz (mozna chteli mit neco jako Poirota kdovi), ale proc ne, aspon to nemelo az tak uplne suchoparny anglicky feeling, coz bych prave na tom nejvic upravil, aby to pusobilo "americteji". Jinak totiz namet opravdu zajimavy a tajuplny. ()

Han22

Musím uznat, že jsem ze začátku nechápal vysoké hodnocení. Jeví se to totiž jako obyčejná detektivka, kde Lino Ventura vyšetřuje pokus o vraždu Richarda Burtona a s pomocí psycholožky rekonstruuje jeho život. Film navíc vypadá docela staře a ošuntěle na roku 1978, nicméně zdání klame. Detektivní linie nakonec ustupuje do pozadí a byť vrah je odhalen (a celkem logicky Vám dojde kdo to je) do popředí se dostává pozoruhodný život samotné oběti. Víc bych neprozrazoval, protože když člověk neví co od filmu čekat, gradace v druhé půlce až do finále je naprosto neuvěřitelná. Nakonec to fakt stálo za to, herecké výkony jsou výborné a pro milovníky škatulek jako jsem já - nejde o horor ani o sci-fi, ale spíše o mysteriozní thriler. ()

borec999

Pre dnešného mainstreamového diváka bude Dotyk Medúzy pôsobiť zrejme ako príliš pomalý film. Výsledný dojem u mňa ťahal nahor démonický Richard Burton a nekompromisný záver, ktorý je zaujímavý aj na dnešné pomery. Spracovanie inak celkovo kvalitné, ale ako som spomínal, na dnešnú dobu trochu pomalé, najmä preto, že tematika telekinézy bola od 70. rokov spracovaná už veľakrát akčnejšie a "diváckejšie". Kto má rád pomalšie, či retro kúsky, tak by mal byť spokojný, ostatní si zrejme hviezdu uberú... 70%. PS: horor iba veľmi okrajovo, ba až vôbec. ()

duddek

Nemám co dodat. I kdybych si tu závěrečnou část pustil stokrát za sebou, stejně by na mě nepřestala působit. ()