Dotek Medúzy

• Česko Dotek Medusy (více)

Endyis

Jeden ze zásadních mysteriózních filmů historie. Naprosto bezchybní oba hlavní představitelé včetně půvabné Lee Remick. Filmem úplně sálá to zlo a temnota. ()

Tomesh

Jako malý začínající školák jsem se u toho málem posral strachy. Dnes mě to přijde spíše úsměvné. Ovšem strhující závěr je na svou dobu špička! ()

Natabar

Tento snímek si i po 30 letech zachovává šmrnc, který by mu leckterý dnešní rádoby-thriller mohl závidět. Nicméně je nutno říci, že jsme dnes trochu někde jinde - co do míry snesitelnosti tajmna a napětí či co do tušení netušeného v lidské psychice - takže až tak šokováni nebudeme a je pak zřejmé, že medusa se nás nedotkne až tak smrtelně jak se asi mohla dotknout na konci 70. let. - Avšak buď jak buď - Burtonovi démoničnost nelze upřít. ()

shantim

Opravdu výborný film. V tom dávám za pravdu všem komentátorům a stejně tak jako oni se ptám, co že to dnešní filmové tvůrce nenutí točit podobně laděné snímky? Možná to, že takhle temné filmy dnešní generace nechce. Dnes naopak "letí" realistické příběhy z prostředí terorismu, války a boje proti organizovanému zločinu. Člověk s mimořádnými schopnostmi dnes patří do fantasy filmů a ty jsou pro děti. Dotek medůzy zaslouží 85% hvězdiček. ()

dANo

Fúúha, riadne silná káva! Toto je taký hustý thriller, a pritom tu ani raz neukážu nejakú nechutnú scénu. Ale nie len v tom je čaro tohto skvelého filmu, ale takisto v úžasných hereckých výkonoch hlavných postáv (hlavne teda R. Burton je brutálny) a samotný príbeh diváka musí jednoducho dostať. A záver (aj keď predvídateľný) je takisto pekne drsný. ()

JohnSmith

Moc pěkný thriller s nezvyklou dvojicí hlavních představitelů. Škoda, že ve filmu nedošlo k jejich přímé konfrontaci, ale jinak to bylo hodně slušný. ()

J.Lajner

Dotek Medúzy je více než reprezentativním výtvorem své doby, v níž snímky zabývající se satanismem a katastrofickými scénáři kulminovaly. Ve filmech jako Přichází Satan! (1976) nebo Vymítač ďábla (1973) se mísí důraz kladený na psychologii postav, okultní tématiku a četné vize apokalypsy. Avšak na rozdíl od planých výhrůžek, o něž se rohatý ve zmiňovaných dílech opírá, Morlar (Richard Burton) skutečně koná a rozsévá kolem sebe nefalšovanou zkázu. Nemůžeme jej sice titulovat jako ďábla v pravém slova smyslu, ale jeho činy jsou bezpochyby ďábelské. Jak vlastně titulovat člověka s telekinetickými schopnostmi, který silou myšlenky zboří katedrálu, v jejíž útrobách se nacházejí desítky lidí? Děsivou atmosféru filmu přiživuje neutuchající pocit blížící se zkázy. Tento element drží diváka ve stavu permanentní nervozity a je znepokojivým způsobem poplatný i naší době. Jakoby Morlar stále číhal někde venku a vrhal na nás jednu katastrofu za druhou. Globální virové epidemie, Černobyl, Fukušima, 11. září. Burton vytvořil do sebe staženého a značně nevrlého anti-hrdinu, jehož zlovolná energie neustále vyvěrá i ze záhrobí. Více. ()

cross

Vynikající mysteriózní thriller, který i po mnoha letech dokáže zaujmout svým obrovským vnitřním napětím. Bude vám běhat mráz po zádech a budete mýt opravdu zlé pocity, jestliže se zadíváte Rchardu Burtonovi hluboko do očí, nicméně... Zpracování (hlavně závěrečné tragédie) působí místy trochu úsměvně (padající tunový zvon se odráží od lidí apod.) a děj je chvílemi až moc vláčný. Maximální hodnocení tak uteklo jen o malinký kousíček! ()

mandlova

Takto má vypadat pořádný thriller...u tohoto filmu se i dnes bojím víc než u kteréhokoliv dnešního hororu. Naprostý souhlas s Gemini - PROČ SE TAKHLE NETOČÍ I DNES? A srovnání s Přichází Satan je na místě, přesně tento film mě taky napadl ;) Skvělý hlavní hrdina - záporný Burton i kladný Ventura, ženský kontrapunkt a v neposlední řadě i skvělé všechny vedlejší postavy (můj oblíbenec Derek Jacobi).... prostě jsem napjatá jak malý gatě až do toho famozního konce ()

NoFiction

Ze začátku vůbec dobře nevypadající snímek, který postupem času graduje v solidní drama s prvky Akta-X. Vydržte až do konce a uvěřte mému ohodnocení . ()

ganz

Toto a Vymítač ďábla jsou podle mého filmy které nabízí opravdový strach, ne stupidní lekačku, ale atmosferu která by se dala krájet. Čekal jsem že detektiv se bude zabývat jen věcmi minulosti, ale jsem rád že se stalo jinak. Po dlohé době jsem shlédl perfektní film. ()

corbeau

Tak při tomhle filmu mě skutečně mrazilo v zádech, měla to na svědomí nervydrásající hudba, démonický Burton (jeho doom gaze mě úplně přibíjel do křesla), postupně houstnoucí atmosféra a skutečně neutěšený konec. Výsledkem je film, vedle kterého vypadají současné disaster movies se všemi efekty jako Večerníček. Jo a málem bych zapomněl ocenit skvělý Venturův výkon a přechody kamery mezi vzpomínkami a současností a... no radši už budu končit ()

ghatos

Prequel Vyvoleného. Otázka morální filozofie či nadpřirozené božské síly v lidském těle (svaly/mozek) je nesmírně přitažlivá a ve filmu se dá s ní skvěle pracovat. Tady se zub času trošku podepsal, ale R. Burton tomu dával grády. Chtělo by to převést do současné filmové řeči a ještě více zapracovat na etické dialektice. Jinak závěr pěkný...76%. ()

PollyJean

i když je to v mnohém archaické a formou někdy dost televizní, pod tím nánosem se skrývají zatraceně živé myšlenky a taky velmi dobře a uvěřitelně zahrané postavy. Nepatrně mi to připomnělo Palahniukovu Ukolébavku... Ještě pořád jsou tu síly, kterými by lidé disponovat rozhodně neměli... ()

vyfuk

Zase něco, co by se dalo nazvat jako poctivá filmařina ze staré školy. K takovýmto filmům moc nevím, co dodat, protože mnohdy pokud to i dle hodnocení nejsou úplné srance, tak kvalita mluví sama za sebe. Hezky provázané záběry, precizně odvyprávěný příběh, který má atmosféru, hlavu a patu, odkazuje na klasiky doby renesančních i antických... no prostě kumšt. Trochu jsem zde cítil podobný feeling jako u Přichází Satan, kde jsem cítil, že sleduji něco velkého, ale vlastně mě to nedokázalo chytit za koule tak moc. Tak či onak to je klasika. A dobrá. ()

Death

Dotek Meduzy ma od zacatku do konce mrazivou atmosferu. Zadne odlehceni, zadny humor a zadny happy end. Film me psychycky uplne zdeptal, ale byl to jedinecny filmovy zazitek. Neco podobneho jsem jeste nevidel a asi uz ani neuvidim. ()