poster

Přichází Satan!

 • anglický

  The Omen

 • anglický

  Omen I: The Antichrist

 • anglický

  Omen I: The Birthmark

 • slovenský

  Prichádza Satan!

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1976, 111 min (Director's cut: 107 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Tento film byl pro mě neznámý dokud jsem ho neobjevil v prvním Top10 hororů na IMDB. Dlouho jsem čekal na Vymítače dábla, který se mi dostal nakonec do rukou a bylo z toho velké zklamání. The Omen: Satan přichází! je podle mě oproti Vymítači mnohem více děsivý a trochu více "o něčem". Herecké eso starých časů Gregory Peck hraje skvěle a David Warner mu perfektně sekunduje v roli vyděšeného fotografa. Film má skvělou, děsivou chorálovou hudbu. Richard Donner ze sebe dostal to nejlepší a již nikdy to nepřekonal. Kdo miluje horrory, musí povinně shlédnout!(19.8.2005)

 • castor
  ****

  Obdivované dílo dnes 77letého Donnera, které (a je to asi dobře) nedisponuje takovými šokujícími sekvencemi jako Vymítač ďábla, který nutí ke srovnání. A stejně jako on se jen horko těžko sápe na 4hvězdičkové hodnocení. Nepomáhá mu tam zejména rozvláčné tempo, které ne a ne najet na tu správnou vlnu. Přesto má několik silných momentů (úvodní sebevražda chůvy, smrt fotografa, jakýkoliv pohled nové chůvy), poměrně slušně vykreslené postavy, Gregoryho Pecka a Jerryho Goldsmithe!!(25.6.2007)

 • Ainy
  *

  Film jsem kdysi viděla ..... Nelíbí se mi horory a jiné filmy, kde se jedná o děti ... kde se dětem ubližuje apod. ... Vzhledem k tomu, že odpad dávám opravdu zřídka kdy, takže proto ode mne jen jedna hvězdička ...(22.8.2012)

 • choze
  ****

  Satanistická klasika. Vynikající scénář, který na sebe vrší zlověstné náznaky (oběšení, kostel, zoo), působivé scény (hřbitov) a děsivé vraždy (dekapitace skleněnou deskou) jednu za druhou, mistrná atmosférická režie, výborný Gregory Peck a Goldsmithův satanistický chorál oceněný Oscarem. Nekompromisní hrůzostrašný epos pořízený za necelé tři miliony a vlekoucí za sebou stejně jako konkurenční VYMÍTAČ ĎÁBLA tři slabší sequely (a hromadu duchařských historek z natáčení) plus jeden věrný, zcela zbytečný a bezpohlavní remake.(9.7.2007)

 • Gemini
  *****

  Nemůžu než se připojit ke kladným hodnocením svých bratří ve zbrani... Omen opravdu je jeden z nejlepších hororů všech dob. A asi nejděsivější, který jsem měl možnost vidět. Děsivé je všechno od herců-přisluhovačů, přes temnou sílu provázející mladého antikrista Damiena, až po zřejmě nejpříšernější hudbu jaká kdy ve filmu zazněla, a která se stala jedním z vrcholných opusů Jerryho Goldsmithe. Sbory zpívající věci typu Versus Christi, Ave Satani, doprovázející efektní smrt každé nepohodlné osoby, vám na klidu rozhodně nepřidají. A po zhlédnutí tohoto filmu už vám práce fotografa určitě nepřijde tak pohodová jako dříve... Po několika opakováních stále stejně vybuzených 100%.(28.1.2003)

 • - Hotel, v němž pobýval režisér Richard Donner, se stal cílem bombového útoku. Nato byl režisér účastníkem podivné autonehody. (Specs)

 • - Více než dvojnásobek rozpočtu filmu (2,8 milionů dolarů) byl vydán na reklamu. (HellFire)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace