poster

Přichází Satan!

 • anglický

  The Omen

 • anglický

  Omen I: The Antichrist

 • anglický

  Omen I: The Birthmark

 • slovenský

  Prichádza Satan!

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1976, 111 min (Director's cut: 107 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  ***

  Jsem asi jeden z těch bláznů, kterému přišel tento snímek jako slaboučký průměr, plný nezajímavých a zdlouhavých dialogů, které po nějaké té době hodně omrzeli. Hudba mě rovněž nezaujala. Chápu, že na film z roku 1976 je to pro většinu excelentní dílo, ale já už jsem tak zhýčkaný novodobými horory, že už asi takovéto kousky pořádně nedocením.(19.11.2012)

 • choze
  ****

  Satanistická klasika. Vynikající scénář, který na sebe vrší zlověstné náznaky (oběšení, kostel, zoo), působivé scény (hřbitov) a děsivé vraždy (dekapitace skleněnou deskou) jednu za druhou, mistrná atmosférická režie, výborný Gregory Peck a Goldsmithův satanistický chorál oceněný Oscarem. Nekompromisní hrůzostrašný epos pořízený za necelé tři miliony a vlekoucí za sebou stejně jako konkurenční VYMÍTAČ ĎÁBLA tři slabší sequely (a hromadu duchařských historek z natáčení) plus jeden věrný, zcela zbytečný a bezpohlavní remake.(9.7.2007)

 • Radyo
  *****

  Jeden z nejlepších hororů všech dob. I v dnešní "hororové" době dokáže u většiny diváků vyvolat tíživý pocit a přimět je ke strachu. Velmi dobře napsaný scénář dává příležitost vyniknout zejména výbornému herectví Gregory Pecka, který svými schopnostmi dokáže i tak "brakový" žánr, jakým horor bezesporu je, povýšit na filmové umění.(6.11.2002)

 • J*A*S*M
  *****

  Filmařsky bravurně zvládnuté dílo, podkreslené neméně bravurní hudbou, no děj je na můj vkus zpočátku dost zdlouhavý, což se však s přibývajícími minutami mění a poslední půlhodinka (respektive od návštěvy hřbitova) je již bezesporu pětihvězdičkovou záležitostí. Jeden z nejvyrovnanějších hororů co jsem viděl, kdy ani jedna složka (režie, hudba, herci, scénář) za ostatními znatelně nezaostává. Horror movie of the year(18.5.2008)

 • cheyene
  ****

  Donnerův snímek má lákavý námět a jeho velikými přednostmi jsou herecké výkony (zejména Gregory Peck je excelentní v každém svém pohybu, gestu a mimice), geniální hudba, jež zvyšuje výpovědní hodnotu scén o 90%, a v neposlední řadě aranžmá scén, přičemž jedna z nejzdařilejších je určitě ta na starém hřbitově či kněz v biskupském parku. Trochu jsem postrádal mrazivou atmosféru a strach. Napětí graduje až ke konci snímku, kdy jsem začínal mít pocit, že se opravdu dívám na horor. Do té doby mi Přichází satan moc hororový nepřišel. S lehkým zklamáním a nenaplněným očekáváním hodnotím 4*.(29.7.2011)

 • - Více než dvojnásobek rozpočtu filmu (2,8 milionů dolarů) byl vydán na reklamu. (HellFire)

 • - Spoiler: Richard Donner úmyslně natočil a sestříhal scénu, ve které je Jennings připraven o hlavu tak, aby diváci, kteří schválně zavřou oči na začátku, stále po otevření očí viděli Jenningsovu hlavu. (HellFire)

 • - Film se umístil v žebříčku "The Fifty Worst Films of All Time (and how they got that way)" od Harryho Medveda a Randyho Lowella. (Chatterer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace