poster

Vymítač ďábla

 • Česko

  Exorcista

 • Česko

  Vymítání ďábla

 • USA

  The Exorcist

 • Slovensko

  Vyháňač diabla

 • Slovensko

  Exorcista

 • Velká Británie

  The Exorcist

Horor / Drama / Thriller

USA, 1973, 122 min (Director's cut: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2Pac
  ****

  Vyhanaca som videl az po mnozstve filmov, ktore z Exorcistu cerpaju, alebo ho paroduju. Mozno kvoli tomu som sa pri sledovani niektorych scen nedokazal ubranit usmevu. Islo najma o sceny s cikanim a vracanim a v ulohe Merrina mi jednoznacne chybal L. Nielson :). Celkovo sa vsak jedna o jednoznacne podareny film s mnozstvom napatych momentov, pri ktorych mi behal mraz po chrbte...(3.7.2004)

 • Djkoma
  **

  Čekal jsem na možnost vidět tento legendární film velmi dlouho. Každý koho jsem slyšel mluvit o tomto "klenotu" o něm pěl chválu. Každý říkal jak je to nejlepší horor všech dob a mě se konečně povedlo zjistit pravdu(samozřejmě jen mojí subjektivní pravdu). Má pravda je úplně jiná! Film mě naprosto zklamal. Nudil jsem se u něj. Očekával jsem atmosféru, kvůli které si ani nebudu moct dojít na záchod. Čekal jsem hudbu (turbullar bells od Oldfielda) použitu tak, že mi mé nervy a strach vyžene do maxima. Nic z toho se nekonalo. Průměrné herecké výkony, nudná kamera a režie. Nejznámější scéna : pohled na vymítače stojící vedle lampy, je trapná. Žádná, NAPROSTO žádná, zajímavá hudba krom zmíněného Oldfielda. Pro mě obrovské zklamání po, kterém na vrcholu žebříčku hororů stále zůstává The Thing.(20.4.2005)

 • Falko
  *****

  Mohol by som sa uz len opakovat po mnohych komentaroch uzivatelov, ktori tiez dali po 4 alebo 5 hviezdickach. Po 37 rokoch je to stale kvalitny, pre veriacich zrejme extremne sokujuci horor, ktory nic nestratil na kvalite ani dnes a v porovnani s dnesnymi niektorymi horormi je na velmi vysokej urovni. Jedine by som trosku skratil ten zaciatok, kde sa mi to zdalo byt asi vdaka Director´s Cut verzii trosku zbytocne zdlhave niekde v Jeruzaleme alebo kde sa to odohravalo. Pamätam si, ze prave obal VHS, ktory je aj v profile na CSFD ma dlhe roky odradzal ten film si pozicat, lebo som si myslel, ze to bude nejaka somarina, ale nastastie som sa mylil... 28.03.2010 _______ Linda Blair - (Regan) +++ Ellen Burstyn - (Chris MacNeil) +++ Max von Sydow - (Otec Merrin) +++ Lee J. Cobb - (Poručík Kinderman) +++ Kitty Winn - (Sharon) +++ Jason Miller - (Otec Karras) +++ Jack MacGowran - (Burke Dennings) +++Reverend William O´Malley - (Otec Dyer) +++ Hudba: Steve Boeddeker +++(28.3.2010)

 • Dudek
  **

  Připadám si strašně trapně, ale musím se přiznat, že Vymítač ďábla mi nepřišel ani trošku strašidelný, spíše naopak, občas jsem se smál více než u jakékoli komedie – čímž se rozhodně nechlubím. Pár záběrů sice patří mezi opravdu povedené, ale že by se mi u nich podlamovaly nohy, to zase ne. Narozdíl od výborného hororu téhož subžánru - ano, myslím Omen - zde režisér doplácí až na přílišné odhalování temné strany příběhu. Postupné budování atmosféry, připravování na příchod ''Nikoho'' (identita Zla je prozrazena až ve druhém díle, ehm – zde o sobě tvrdí jen „Jsme nikdo.“) a zejména na povedené finále sice funguje skvěle, ale jakmile dojde na věc, vše působí trochu bezúčelně a směšně. Dokud jsem jen slyšel co se děje, ale neměl jsem sebemenší tušení jak to vypadá, dalo se o nějaké hororovitosti mluvit, ale ihned poté, co jsem viděl nadskakující lužko a psí kusy, které Regan předváděla, bylo veškerá napětí a atmosféra pryč. Každopádně jako psychologické drama matky, která se bojí o svou malou a hlavně jedinou dcerku Vymítač ďábla funguje vcelku dobře. Podobný problém jako s neustálým ukazováním Zla jsem měl též s rozdělením příběhu na příliš mnoho osob. Režisér - nebo spíše scénárista - si měl ještě před samotným natáčením, potažmo sepsáním příběhu, ujasnit o čem vlastně chce vyprávět a jaký smysl tento snímek má, jeho roztříštění mezi přílišné množství postav totiž působí příliš chaoticky a ztrácí se v něm jak napětí, tak i kondenzace mysli diváka. Například vedlejší linie Otce Damiena (!) Karrase mi připadala trochu nadbytečná, i když v samotném finále svou roli hraje.(25.6.2006)

 • MM_Ramone
  *****

  Toto jeden zo zásadných filmov takzvanej Nesvätej Trojice. Tvoria ju tri nadčasové, dokonale spracované okultné, satanistické horrory: "The Omen", "Rosemary má dieťatko" a "Exorcista". Každý sa na túto tému zameriava z trocha iného uhla pohľadu, ale všetky tri riešia to isté. Prenikanie pekelných síl do našeho sveta. "Exorcista" si neberie žiadne servítky a šokuje diváka jednou desivou scénou za druhou. Aj na dnešnú dobu je to hodne silné kafé. A také ja mám veľmi rád. *****(3.2.2012)

 • - Maskér Dick Smith vytvoril niekoľko verzií masiek pre Regan (Linda Blair), ale režisér Friedkin ich nepoužil, lebo preferoval reálnu. (kacer4)

 • - Nejvýdělečnější snímek Warner Brothers po odečtení inflace. (HellFire)

 • - Pokud budeme počítat výdělek i s inflací, je Vymítač ďábla nejvýdělečnější film s ratingem R. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace