Pippi dlouhá punčocha

• Česko Pipi Punčochatá (více)

Jednoho letního dne se do opuštěné vily v malém švédském městečku nastěhuje devítiletá holčička i se svou opičkou, koněm a kufrem plným zlatých peněz. Ihned vzbudí pozornost celého městečka. Copak může malé dítě bydlet úplně samo? Pipi dlouhá punčocha je nebojácná, svobodomyslná, a když si zamane, uzvedne i koně. Není divu, že děti ze sousedství Tomík a Anika si Pipi doslova zamilují a zažijí s ní mnoho neobyčejných dobrodružství. (NFA)

Ajinka126

Fascinující malá charismatický dívčina, která uhrančila i zvířátka, která jí následují. Už jako malá jsem nechápala jak je možné, že žije bez rodičů.. Dokonce i účes mi ve školce dělali podle PIppi. Opravdu srdcová záležitost pro mě! ()

MikO_NR_1909

Rodinná kult minulých čias. Spŕškami monológov našej hrdinky však stále plná svižnosti a nápaditosti. Kto sa k tomu ale úprimne vracia? Ja nie. V mojich očiach - neutrálna klasika. Nič viac, nič menej. ()

Macejko

Všetko, čo je možné predstaviť si pod slovom "nostalgia", u mňa zosobňuje práve Pippi Dlhá Pančucha. Ak som to v detstve nevidel aspoň tisíckrát, tak veru ani raz. A ako som to miloval... Po tých dlhých rokoch iba ťažko zatláčam slzu. Časť kúzla je daná aj vynikajúcim slovenským dabingom. ()

CageDepp

Jako malej kluk jsem to žral, jako každej. Po několika letech jsem si tohle pustil a nic tak trapnýho jsem dlouho neviděl a ani to nešlo dokoukat.. Takže hodnotim, jako dospělí, protože hodnotit tady všechno z pohledu malýho kluka tak bych moch všem filmům dávat 5 hvězd. ()

tomtomtoma

Zdá se, že je to naivní. Ale především je to milé, příjemné, hravé a vesele optimistické a pro dětského diváka mnohem vhodnější, než dnešní zběsilá díla, která jsou obvykle plná násilí. Zde je vytvořen takřka ideální dětský svět, respektive dětské vidění světa. Jsou zde rošťárny, fantazie, hravost a rozpustilost, dobro je vždy silnější než špatnost. A jak radostný je život! Hlavní postavou je extravagantní holčička Pippi Långstrump (Inger Nilsson), která je ráda středem pozornosti. Život je pro ni jedna velká hra. Je sice výstřední, ale má také velké srdce a ráda by dosáhla štěstí pro všechny lidi, které při svých dobrodružstvích potká. Pippi je doprovázena malou Annikou (Maria Persson) a jejím bratrem Tommym (Pär Sundberg), kteří se bojí prázdnoty po možném Pippinině odchodu do takové míry, že neváhají dobráckou Pippi citově vydírat. Z dalších postav je zde umanutá stará panna Fröken Prysselius (Margot Trooger), dvojice nebohých zlodějíčků Donner-Karlsson (Hans Clarin) a Blom (Paul Esser), dvojice místních dobráckých policistů Kling (Ulf G. Johnsson) a Klang (Göthe Grefbo) a Pippinin otec, námořní kapitán a král Jižních moří Efraim Långstrump (Beppe Wolgers). Nesmí se zapomenout na vilu Vilekulu, opičku se jménem sir Nilson a na toho puntíkatého koně. Dětský svět má být optimistický, má hladit, má vytvářet skutečně důležité hodnoty a ne současné pseudohodnoty. Má rozvíjet fantazii a dávat tak tím potřebný základ pro vytvoření tolik potřebné hravé kreativity a myšlení. A i když bude někdo namítat, že jde o staré a nemoderní dílo, tak já si budu stát za svým názorem, že jde o nádherně vytvořený nezkažený dětský svět. ()

Eviator

Sympatická holčička, která nemá v životě vůbec žádné starosti a žije ve vlastním světě. Tohle patří mezi klasiku mých dětských let. Zkuste na tenhle film jít do kina plného malých dětí, smějících se všemu. ()

Riley

Asi to není úplně špatné zpracování i vzhledem k době, ale ta Pippi teda dle mě vůbec neumí hrát a jen se blbě směje. ()

M-arta

Co se stane, podíváte - li se na Pippi z roku 1969 asi tak 45x za sebou?? (Šla jsem do toho, protože moje dvaapůlletá dcera je už asi měsíc legračně zamilovaná do téhle postavy.) Ne, nezbláznila jsem se, kupodivu... Ale stejně je to zvláštní - i kratší filmy z produkce pro děti by u mě v tomhle dávkování vyvolaly nejmíň pořádnou averzi. Pippi ne. Jako dítě jsem vnímala úplně jiné věci, ale teď potěšeně zjišťuju, že použité dialogy mají přece jen něco do sebe a nelze jim upřít jistý východní filozofický rozměr... ()

Lachtaan

Kdo na základce nečetl Děti z Bullerbynu je budťo již hooodně starý anebo ji ještě navštěvuje. A kdo se kdy setkal s tímto švédským dětským bestsellerem, zaryla se mu zajisté do paměti i další severská knižní postava, která se již stala kultem. Pippi dlouhá punčocha je naprostou klasikou mezi rodinnými filmy a její šedesátková dobrodružství jsem jako malý na dévédé opravdu zbožňoval. Líbilo se mi, že jsem neřešil kvality onoho filmu vzhledem k tomu, kdy byl natočen. Většině dnešních dětí by to bohužel nejspíše vadilo. ()

Yoshimitsu

Jako děcku se mi to líbilo, jak byla pihatá holka vždy o krok dál než ostatní i když se ji smáli, jela si svoje a byla sama sebou. Pippi a jeji opičák. Dávám 55% ()

sskrblik

Nostalgická slza ukápla, srdce plesá, děti šílí a Pippi si to na obrazovky míří. Je tomu už nějaký ten pátek, co jsem "svou" hrdinku dobrodružného románu viděl naposledy, avšak pořád si zachovává svou popularitu z dob mládí. ()

Danny F.

Dnes už mi toto nijak nepříjde. Za mlada jsem to obdivoval jak je to pěkné a vtipné, ale dnes už si ani nevzpomenu. 60% ()

štísko

V dětsví jsem Pipi měl moc rád . I když si ji pomatuji nevíce ze seriálu. Nedávno jsem ji viděl opět. Pohcopitelně po těch letech už to nebylo úplně ono (až moc primitivní triky), ale zase jsou z toho nadšený moje děti. Takže to hodnotím spíše za ně a vzpomínky dělaj také svý. ()

Rousse

Vzhledem k tomu, že Pipi byla mým idolem prakticky celé dětství (a není to jen díky mimořádné podobě mé maličkosti s touhle holčičkou:-) a u tohodle filmu a pak i seriálu jsem proseděla velké množství hodně příjemných a veselých okamžiků, tak je jasné, jak budu hodnotit:-) Je to jedna velká obrovská nostalgie plná úžasného pocitu štěstí a veselí, ale také kruté závisti nad životem oné hrdinky:-) ()