Pippi dlouhá punčocha

• Česko Pipi Punčochatá (více)

Jednoho letního dne se do opuštěné vily v malém švédském městečku nastěhuje devítiletá holčička i se svou opičkou, koněm a kufrem plným zlatých peněz. Ihned vzbudí pozornost celého městečka. Copak může malé dítě bydlet úplně samo? Pipi dlouhá punčocha je nebojácná, svobodomyslná, a když si zamane, uzvedne i koně. Není divu, že děti ze sousedství Tomík a Anika si Pipi doslova zamilují a zažijí s ní mnoho neobyčejných dobrodružství. (NFA)

Paity

Pippi jak si jí chci navždy pamatovat. Tohle je prostě to, co jsem několikrát jako malý četl a vysnil si to. ()

Matematicka

Hodnotím jako dospělá maminka dvou dětí, která v dětství milovala knížku. Film jsem asi nikdy dřív neviděla, ale se svými dětmi jsem se ráda podívala. Knize se určitě nemůže vyrovnat, ale je to poměrně věrné a milé vzhledem k předloze. Kniha i film jsou perfektním únikem do říše snů. Co by mohlo být, kdyby se mohlo to, co se běžně nesmí? Pippi není žádná vzorňačka, je to pěkné "kvítko", ale s dobrým srdcem pro všechny. Senzační je především let s balónem a honičky s policisty i se zloději :-) Zajímavé komentáře: LiVentura, duklak2, Fr, Karlos80. ()

Rejže

Jiné díly miluji, ale ten první byl takový uspávací večerníček. Na tu šílenou učitelku, co se snaží dostat Pippi do dětského domova, asi nezapomenu... ()

Marina111

"Prišiel ku nám hosť, Pipi Dlhá Pančuch tu býva, všetkým pre radosť, priniesla nám zábavu a smiech ..." Ktoré dieťa by nemohlo ma rado mimoriadne kamarátsku ryšaňu žijúcu vo Vile Vilôčke len s koňom a opičkou(pánom Galánom), a ktoré má dva veľké kufre plné peňazí, za ktoré nidky neváha nakúpiť kamarátom veľa sladkostí a darčekov ? Osobne mám Pipi veľmi, veľmi a ešte raz veľmi rada - dá sa povedať, že sme spolu vyrástli, nakoľko knihu o nej som prečítala x-krát a v predstavách si ju asociujem s najbezstarostnejšími chvíľami detstva. Možno i vďaka mojej nehynúcej priazni voči knižnej predlohe ma však film už ako dieťa sklamal. Iste, ešte stále je to tá pohodová Pipi vymyšľajúca a prežívajúca jedno dobrodružstvo za druhým, no Pipi, akú som "poznala" ja, sa mi predsa len páčila omnoho, omnoho viac ()

zdeny99

Pippi vypadá jak zrzavej orangutan s culíky. Uzvedne auto, koně i dva policajty do vzduchu, když ji honí, aby neodešla do děcáku. Jak jim utíkala po střeše, bylo nejlepší na celém filmu. Ačkoliv tady najít vůbec to nejlepší je fakt těžké, jelikož ten film je prostě absolutně dokonalý. [3848. hodnocení, 76. komentář, 69%] ()

marshaall

Tie krasne spomienky, kedy bola mala bohemka Pippy idolom pre vsetkych znudenych harantov tuziacich po slnecnom dobrodruznom uteku z domu so vsetkou tou bezstarostnostou a zabavnou rebeliou... ()

Bollek

Knížka se mi jako dítěti velice líbila, film jako dospělému už trochu méně. Neříkám, že je špatný, ale hluboko v paměti se mi z dětství uchovala představa mé milované Pippi z knížky a ta je prostě lepší než Pippi ve filmu. Škoda, že jsem snímek neviděl jako malý, dnes bych na něj měl asi lepší vzpomínky a i po opakovaném shlédnutí by se mi líbil více. ()

Drom

Parchant jeden zrzavej, pihatej, nevychovanej, sociálně nepřizpůsobivej. Přitáhne si do kraje, vosquatuje volnej barák a eště kazí slušně vychovaný děcka ze sousedství. Lže a krade a nikdo jí nedá řemenem. A co děti? Pomyslel někdo z vás na děti? No chtěl bych vidět pokračování její životní poutě po deseti letech, mohlo by se jmenovat Pipi prázdná stříkačka. Divák by se konečně dozvěděl, jak negramotná bezdomovkyně Pipi v Perlovce sundala nejen punčochy (aby měla na perník), kradla se svým feťáckým přítelem, dostala AIDS a umřela mezi bezďákama někde pod mostem. Katka hadr. Točit by to mohl Troška, aby to mělo správně odstrašující efekt. ()

kratina

Jak roztomilým dětským seriálem o jedné copaté uličnici, která nezná slovo nemožné a v případě potřeby hravě zvedne nad hlavu i koně, taktně sdělit dětem, že na světě jsou i děti-sirotci, které nemají maminku. Dále, aby z toho děti nechytily depku, vybavíme tu zrzavou hadimršku hromadou zlaťáků. A pohádka je komplet. Jen jestli dětem nebude vrtat hlavičkami, co by si chudák Pipi počala bez těch peněz? Nebo další věc - jestli jsou takhle vyzásobení oběživem všichni sirotci? ()

Armin82

Jako malej, bych tomu bez okolků dal plnou nálož. Jako třicetiletej vidim spoustu nedostatků a herecké výkony jak z vesnickýho divadla. Jenže to je záležitost pro děti a jako dítě bych na to měl pohlížet. Tudíž a poněvadž dam 80%, protože jsem měl oblíbenější pohádky ()

Kleopatr

Pippi hodnotit nelze. Jako malej kluk bych jí dal bez rozmýšlení 5*, teď, když jsem jí viděl tak bych jí dal okamžitě odpad. ()

oasismanik

V mojej veľmi skorej mladosti neopísateľný, prenádherný výlet z reality do krajiny, kde je možné všetko, keď má človek odvahu. Pippi dlhá pančucha bola moja prvá ženská hrdinka a možno aj posledná...Neviem to úplne presne opísať... ()