poster

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro

 • korejština

  Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom

 • korejština

  봄 여름 가을 겨울 그리고 봄

 • Německo

  Frühling, Sommer, Herbst, Winter... und Frühling

  (Německo)
 • slovenský

  Jar, leto, jeseň, zima... a jar

 • anglický

  Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Drama / Poetický

Jižní Korea / Německo, 2003, 103 min

Režie:

Ki-duk Kim

Scénář:

Ki-duk Kim
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  *****

  Tento film by som prirovnal k biblii. Ma velku duchovnu silu, rozprava pomocou podobenstiev a nabozenskych motivov a dokonca sa tu deju aj zazraky. Vlastne cely tento film je takym malym zazrakom. Hlavne potom, ako som si ho nechal v hlave par dni prelezat, som precitil jeho krasnu, tajomnu atmosferu, vytvorenu pomocou nadhernej prirody a Kimovej tvorivej fantazie. Dalo by sa debatovat o tom, aku hlbku a pravdu v sebe maju niektore myslienky/podobenstva. No neodskriepitelne je to, ze niektore z nich su tak mocne, ze v srdci citliveho filmoveho fanusika budu rezonovat velmi, velmi dlho. (9/10)(18.5.2008)

 • venus
  *****

  Po 5 letech jsem konečně překonala zděšení z Ostrova a dostala jsem se k této geniální záležitosti. Východní filozofie ve své nejhlubší a nejčistší podobě. Soužití s přírodou a láska k ní se zrcadlí v každém záběru. Stále nerozumím Ostrovu, v němž naopak dominovala zvrácenost a brutalita.(18.3.2011)

 • J*A*S*M
  **

  No to jsem si zase jednou udělal zábavné odpoledne. Co ten film vlastně za těch 100 minut stihnul říct? Vůbec nic. Kdybych si šel číst nějaké básně, udělal bych líp...(7.3.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Žádostivost vzbuzuje touhu vlastnit a touha vlastnit je příčinou vraždění." Meditativní koloběh života po korejsku je pro mne zřejmě prvním zklamáním z tohoto koutu světa. Příběhové zlomky života jsou totiž předvídatelné a pokud si z tohoto snímku budu něco pamatovat, tak jsou to spolehlivě vrzající dveře ve volném terénu, což rozhodně není režisérova výhra. Samozřejmě se líbily obrázky i hudba, dokonce mám rád i duchovno, ale té nudy jsem zažil příliš na to, abych patero ročních období hodnotil lépe.(29.4.2016)

 • Amarcord_1
  *****

  90% -Tento film, to je pastva pro oči a meditace pro duši. Málo mluveného slova, zato však krásná řeč ticha a zvuků. Stále stejné prostředí, ale pořád poutavý děj. Po shlédnutí této krásné podívané jsem se cítil o něco starší a o trochu moudřejší. Dlouho mi to sice nevydrželo :o/ , ale i tak můžu prohlásit, že tento první film, co jsem od Ki-duka viděl se mi moc líbil, a rád si ho někdy zase dám.(17.4.2006)

 • - Jaro, léto, podzim, zima... a jaro vybočuje z režisérovy filmografie, protože se svojí poetičností odlišuje od ostatních drsných výpovědí o životě plném násilí a sexu. (imro)

 • - Jezero, na kterém stál buddhistický klášter, se nachází v kraji Cheongsong v severní provincii Gyeongsang v Jižní Korei. Jedná se o rybník Jusan, který je součástí národního parku Juwangsan. Plovoucí klášter byl postaven pro účely filmu a po ukončení natáčení byl zbořen. Povolení pro stavbu kláštera bylo ministerstvem životního prostředí uděleno až po 6 měsících. (Dragoni)

 • - Spoiler: Žádná z hlavních postav nemá jméno a alespoň jedna z postav nikdy neukáže svou tvář. V buddhismu je jedním z bodů potřebných k dosažení probuzení osvobození sama sebe. Buddhismus zavrhuje myšlení na sebe sama jako na individuum, namísto toho je nutné se vidět jako část celku. Proto měli pouze policisté ve filmu jména. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace