Nimona

Rytíř chce po křivém obvinění prokázat svoji nevinu, a tak spojí síly s holkou, co umí měnit podobu. Ta je ale ve skutečnosti příšera, kterou má on za úkol zničit. (Netflix)

sammikk_

Předlohu neznám vůbec, a dokud film nevyšel neznal jsem nic. Ale musím říct že tohle bylo něco, ta animace je krásna nebo celkově tvůrčí styl je krásný. Jasně není to žádná revoluce, jasně je to předvídatelný, jasně je to hloupý. Ale... je mi to absolutně fuk, zabírá se to několika dost osobníma tématama. Humor mi docela sedl, postavy též, převážně jen Nimona a Ambrosius. Zbytek postav je MEH, ve svém žánru  je to za mě pecka a jsem rád že se něco takového natočilo. 8/10   ()

MegaKlatic

Upřímně jsem nečekal, že od Netflixu ještě uvidím nějaký nový originální film, na který bude vyloženě prdel koukat, natož že ho budu recenzovat. Animace pěkná, ke konci filmu si to hezky hraje s barvama a je příjemný na to koukat. Samotný příběh je taková klasická dětská pohádka. Má to svoje komediální prvky stejně jako dramatický a smutný. Jakožto urostlý muž se přiznám, že jsem u konce uronil pár slziček. Kdyby šlo, dal bych 4,5 hvězdičky, tim že to nejdám e to zaokrouhlim a dtomu 5. ()

lusst

Bola by to super rozprávka, ale nie. Oni tam musia za každú cenu naprať tých buzerantov. No na čo je to dobré...? Za každého * dole. ()

ondyGAMESTV

Překrásný příběh o odlišnosti a jejím odsuzování. Skvěle prezentuje svou myšlenku, je vtipný, dojemný. Prostě úžasný myšlenkový film s neúplným dějem, který si však užijete, nejlépe, když na něj půjdete kvůli jeho hl. myšlence a nebudete očekávat větší promyšlenost 🎧 80% ()

TinaTiber.

Nimona (2023) 9/10  Nimona je pre mňa osobne jedným z najväčších prekvapení tohto roka! Komixovú predlohu som doteraz nepoznala a poviem vám, že som sa do príbehu, do toho nádherne futuristicky stredovekého sveta a do postáv s veľkým živo búšiacim srdcom po prvom pozretí bezhlavo zamilovala. Páčil sa mi mix rôznych druhov animácí a štýlov; samozrejme že hravosť a nápaditosť nie je zďaleka taká silná ako pri tohto ročnom Spider-Manovi: Across the spider verse, avšak na tento animák sa taktiež veľmi dobre pozerá počas celej jeho stopáže. Dej naberá každou prechádzajúcou minútou na obrátkach a na konci dobre vybudovaného príbehu znova zisťujeme, že čiernobiele vnímanie dobra a zla nie je správne. ()

pencho

Wow, tento příběh tak dnešní společnost potřebuje, jelikož neuvěřitelně skvěle popisuje trans* a nebinární zkušenost lidí a mimoto je to skvěle vyhotovený příběh, jak narativně, tak esteticky a ještě k tomu normalizuje, naprosto bez umělého zviditelňování, tolik věcí, s kterými jistě mnoho rasistů a homofóbů bude mít problém. Miluju tenhle film naprosto! ()

Tarlom

Některé pokusy o humor jsou trochu dětinské, ale od chvíle kdy se na obrazovce objeví samotná Nimona (která je prostě skvělá a v originále i výborně hlasově zahraná) jsem se prakticky pořád bavil, případně mě alespoň zajímalo co se stane dál. Je to vtipné, někdy dost šílené a podle mě i chytré. Tím myslím jednat to, že určité dialogy nebo scény později dostanou jiný význam, ale třeba i různé náznaky a promyšlenou symboliku. I vážné části fungují až překvapivě dobře. Vlastně nebýt už zmíněné občasné dětinskosti v humoru (někdy spojené s přepáleností), tak snad nemám co vytknout. Dodám, že pokud si pamatuji, už dlouho jsem při sledování neměl slzy tak na krajíčku jako se mi to stalo tady. Klobouk dolů a Nimona se zařazuje mezi moje  top celovečerní animáky. ()

RomanL

Sice nevím, proč tam zrovna museli být ti buzeranti, když ta odlišná příšera přece byla Nimona, a proti buzíkům tam evidentně nikdo nic neměl, ale jinak se mi to fakt dost líbilo. ()

Andy.222

V prvé řadě si ujasněme jednu věc. Je to agitka alá Netflix? Ano je. Vadí to? Překvapivě vlastně ne. Je to zábavné, hravé a vlastně to i tu agitaci podává celkem dobře. Předsudky a neochota vylézt za hradby nemusí být vždy to správné a i příšery touží někam patřit a být přijímány. Jednoduché, srozumitelné a místy i dojemně podané. Netflix už agitoval i mnohem horším způsobem. ()

Carlito1

Moc hezká pohádka. Odrážel mě z počátku ten artstyle, ale nakonec se to k tomu hodilo. Příběh byl velmi solidní a chemie mezi hlavními postavami byla k nezaplacení. ()

Raid91

Tak tady není o čem, plný počet. Dozvěděl jsem se o tom asi týden před premiérou a čekal jsem od toho průměrný animovaný netflix film ale dostal jsem asi překvapení roku od netflixu. A dát dohromady středověk a cyberpunk, skvělý nápad. A Chloe si tu roli neskutečně dává a užívá 9/10. Btw je to jen náhoda nebo když se tam odehraje jeden fight tak hraje znělka z kick-ass 1... ()

Grezocrusk

Keby tam nasilu a z cela zbytočne nedávali  k hlavnej postave gay románik a zahrali by to ako na best friends bol by aj plný počet. Niesom homofób ale už mi to lezie na nervy, keď všade v nových filmoch musí byť rôznorodosť postáv lebo inak si rasista a už aj lgbt agenda. Zbytočne kvôli tomu padá aj hodnotenie. Dal by som 5 ale kvôli tej agende iba 4* ()

dragon'88

Zacalo to celkom sviezo, no edgy hrdinka a akcne eskapady sa celkom rychlo ohraju, ale to nie je nic vynimocne v animakoch.  Kto chce LGB najst,  ten si najde.  Su tam dvaja ritieri a ostatne je akysi basnicky podtext nekonzistentny s dejom, aby ludia mohli virtue signalovat a nedovolili si hodnotit nizsie.  Bol to celshading?  Pekne.  Jedno zadriemanie.  Tínedžeryhy ocenia. 2.5* ()

DC11

Za mě se jedná o pohádku, kde problematika dnešní doby je zde zanesena bez nějakého tlačení na pilu. Kdyby se všechny věci tak hyperkorektně neřešili, minimálně polovinu bych sám (a věřím, že bych sám nebyl) pár let zpátky přehlédl. Ano, každý má jiný vkus a bude na to pohlížet jinak. Jedna skupina to přijme, druhá bude brblat, že toho tam je málo, a další ať si všichni tyhle věci strčí tam, kde slunce nesvítí. Tím, že se jedná o rodinný animák, přehlédnu v hodnocení některé opravdu nelogické kroky, kvůli kterým bych jinak přemýšlel mezi 3* a 4*. Rozhodně lepší počin než případy, kde se vzala předloha, napumpovalo se do ní miliony a miliardy, a překopala se, aby skoro všechny strany byly spokojené, že mají své zastoupení. Výsledek je nakonec obrovský kýč, kde šla scénáristická a herecká stránka úplně na druhou kolej a ve výsledku to ve společnosti (alespoň mě to tak přijde) vyvolá ještě více nenávisti. ()

Eva.Zumrova

V RECENZI BUDU MÍT NEJSPÍŠ LEHČÍ SPOILERY. Komiks neznám, ale film mě naprosto uchvátil <3 I to, co "nemá logiku" ji má, stačí se zamyslet nad vztahy postav a lze vidět, proč se tak chovali/rozhodli. Nimona má nejvíc prostoru, což je logické, protože představuje každého teenagera, který má pocit, že nikam nepatří ať už se tváří/obléká/přetvařuje jakkoliv. Boldheart symbolizuje další postavu, která se snaží zapadnout do skládačky jménem společnost i když nemá "správný tvar", ale snaží se do něj "vytvarovat" tvrdou prací. Ředitelka představuje celek puzzle, který byl stejný po staletí a odmítá změny v zaběhnutém řádu. Blondatý rytíř (jehož jméno jsem jaksi zapomněla ^_^;) zase symbolizuje perfektní dílek puzzle, který však neodmítá změny a chápe jejich potřebu i podstatu. Todd je naopak dílek, který poslouchá rozkazy a nesnaží se myslet mimo krabici (dokud nevidí skutečnost a fakta na vlastní oči). Touha a myšlenky na sebevraždu je palčivé a těžké téma, ale tenhle film se ho nebojí otevřeně probírat. Je to skutečně inspirující. A mnohdy přitom stačí se dotknout bolavého srdce a dát mu lásku/přátelství/pocit že patří a že mají právo žít a být sami sebou (Ta scéna ve finále je hodně srdcervoucí). Občas stačí myslet mimo krabici. Ředitelka má také pochopitelný motiv, i když to nijak neomlouvá její činy. Osobně v ní vidím "autismus", kde se snaží udržet svět kolem sebe v té podobě na jakou je zvyklá už od dětství a jakákoliv změna ji děsí a reaguje na ni agresivně. (Absolutně nemám nic proti autismům, jen my to přišlo jako další možný symbol ve filmu ;-) A může jít jen o symbol "tohle tu funguje tisíc let a tak to prostě budu, i kdyby to byla ta největší pitomost"). Suma sumárum, příběh i zápletka může být jednoduchá a "záporák" jasný od poloviny filmu, ale tady jde o postavy, jejich osobní příběhy a symboliku okolo. Kdokoliv dal 2 a méně hvězd, absolutně nepochopil myšlenku a snad ani nevidí dál než na renderovanou animaci (která je naprosto úžasná!). A nebo jim vadí těch ani ne 1 minuta Gay lásky či co -_- XD Hodnocení 10/10 ()

Akret120

Pohodový animák nemám čo vytknúť postavy su super- podané to je skvelé a ešte to ubehlo rýchlo takže taká jednohubka na poobedie ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)