Nimona

Rytíř chce po křivém obvinění prokázat svoji nevinu, a tak spojí síly s holkou, co umí měnit podobu. Ta je ale ve skutečnosti příšera, kterou má on za úkol zničit. (Netflix)

cernakus odpad!

Výborný a vtipný animák. Bohužel až příliš brutální buzipropaganda. Natolik, že je nebezpečná více než Hitlerův Mein Kampf. Takže proto odpad. ()

Scanerior

Nimona je nápaditý animák, který nemá nutně nejoriginálnější příběh nebo zápletku, ale podává to svým neotřelým způsobem, který na mě dokonale fungoval. Hlavní dvojice hrdinů je příjemná, příběh má smysl a vizuál je skvělý. Veškeré motivy i pozadí postav je pro potřeby děje rozumně vysvětleno a vzhledem k tomu, že film má bez titulek ani ne hodinu a půl, tak v této stopáži dokáže podat opravdu hodně. Ve finále film, který mě mile překvapil. ()

Sefik odpad!

Koukám, že se zde homofobové vyrojili jako houby po dešti... Bohužel však nelze létat v jiném roji, homovztahy nemají v dětských filmech co dělat! Ať jejich příznivci tančí na duhových pochodech, ať pyšně, hrdě a okázale nosí třeba paví péra v řitích, to je mi celkem jedno i když si o tom mohu myslet cokoli. Dívat se ale na udivený a nechápavý výraz své malé dcery, vychované v jediném životně funkčním modelu muž, žena, děti, jak se dva chlapi líbají, objímají a vodí za ruce, to mi jedno není a říkám tak to rozhodně NE! Netflix klesl na pomyslné dno, aby se zalíbil moderním trendům, protože dále: hlavní, hodný hrdina je cosi barvy neurčité, ale rozhodně ne bílé, zato zlá postava rozhodně bílá je. Když se malá mořská víla v jiném moderním pojetí pod hladinou zbarví do hněda, černá královna by asi zde nikoho překvapit neměla, protože se dere na povrch i jinde (viz. jistě kvalitní seriál Anne Boleyn s průměrným hodnocením 2,4%) , ale nemá tu co dělat (zřejmě si budeme muset zvyknout i na to, že sníh není bílý a padá rovnou posypaný popelem, ale třeba nová Sněhurka plánovaná pro rok 2025 nakonec nedopadne a vše zůstane, jak má být...). Jinak co se týče animace,  jak někteří píší parádní či zajímavá, tak je pouze nudná a tupá. ()

Jemes

proč nám takhle dobře nedokážou prodat takové postavy ve filmech a seriálech ? za mě hodně povedený animák ()

p.a.douch

Tak u mě to nezabralo. Animace mně připadala celkem podivná (i komiks se mi graficky dost nelíbil). Takže jednu hvězdu dám, ale vlastně nevím za co. Vyčítat tomuto animáku LGBT+ tématiku je blbost, protože film vychází z komiksové předlohy. Autor sám nemá gender celkem vyjasněn, takže se není čemu divit. No dětem bych tento film vysvětlovat nechtěl, klasický Netflix. Celkem se divím, že práva zakoupil 20th Century Fox Animation. ()

Predator77

55 procent, animace i když my moc neseděla tak se na to dívat dalo, tempo snímku je taky celkem rychlé ale s čím už mám problém tak je cpát za každou cenu homosexuály do animovaných snímku které jsou určené i pro děti a je hezké že netflix se snaží vyhovět všem ale né každý je na tohle zvědavý a já když si chci pustit nějaký film tak zrovna fakt nemám náladu koukat na páreček řitopichů, hlavní postavy my tak nevadily a mají mezi sebou i dobrou chemii ale bohužel jsem si k nim za celí film nedokázal vybudovat žádný vztah tak že tím pádem my pak bylo jedno co s nimi bude, tak že ve výsledku se na to dívat dalo ale po týdnu na to člověk zapomene tak že průměrný animák. ()

Murphynek

Při pohledu na animaci z prvních 5 minut jsem se ptal sám sebe, zda to není domácí úkol čtvrťáka oboru Grafického dizajnu zpracovaný v Blenderu, ale od první třetiny už to nabírá grády. Klasický příběh, kdy je hrdina na útěku za to, co neudělal a my jen sledujeme, jak se s tím popasuje a očistí. Škoda, že skutečný zloun byl jasný jak facka a prvek překvapení je nulový. Nimona, se kterou se hlavní hrdina setkává je dosti švihlá a někoho určitě bude štvát. Nicméně právě ona je celým tahounem filmu a její ztřeštěná osobnost je důvod pro moje hodnocení 4/5. Líbil se mi i samotný svět, který je těžkým sci-fi a zároveň se drží té středověké atmosféry. Taky se mi líbil artstyle který mi po pár minutách přirostl k srdci jednoduchostí a animace, která byla postupem filmu jen lepší. ()

Ovecka_Saki

Když jsem byla děcko tak jsme měli taky suprovou pohádku - Shreka! Dnešní mládež bude mít Nimonu. Obě pohádky se vymykají ze zajetých kolejí a je to dobře. Příště bych jen poradila všem homofobum, aby před filmem nejedli, pak nebudou mít potřebu vyvrhovat obsahy svých žaludků do komentářů ;) ()

kockodan

Z pohledu dětí to je naprosto úžasný úlet a dobrodružná jízda plná akce a zajímavých zvratů! Z pohledu dospělého jsem se ani já nenudil a film dokázal udržet mou pozornost po celých 85 minut! 85% P.S. Myslím, že má dobře rozehráno na sequel... ()

Antikas

Tohle bylo naprosté zjevení a jednoznačně nejlepší animák od Vlkochodců, když nepočítám Arcane a Invincible jakožto seriály. PS: Je strašně smutné vidět, jak vypatlaní dokážou někteří lidé být a jak výstižně je slova Nimony popisují: "Vyrůstají s tím, že když vrazí meč do srdce něčeho jiného, budou hrdinové. A já mám být příšera?" (viz recenze uživatelů Monyfik, cernakus, Budisovie, Arsenal83, Pepcik, Elerrina, DavidS., Krychlicka1, lusst). ()

Ymbecill

Představte si Disneyovskou pohádku - dosaďte si dobrosrdečného protagonistu, poutavou vedlejší postavu, zřejmého padoucha, jednoduchý děj… zkrátka všechno jako pro děti akorát SE NEJEDNÁ O STANDARDNÍ POHÁDKU PRO DĚTI. Premisou je snaha žít jako normální součást lidské společnosti napříč něčemu, co u mnohých budí odpor, nepřátelský přístup nebo strach (to znám :-). Např. protagonista Balistar celý život tvrdě trénuje, aby se mohl stát hrdinným rytířem, přestože není "urozeného" původu. Případně jistý diskriminovaný "nečlověk", co by se rád kamarádil s lidmi. Beru to, dokonce to považuji za ušlechtilé, jenomže TO je teprve špička ledovce. Film se totiž nepřímo pokouší vzbudit podobné pochopení i vůči homosexualitě. Hned v prvních minutách se dozvíte, že "Bal" je gay a se svou polovičkou svádí podobně milé scény jako to dělají zamilované dvojičky v klasických pohádkách. Sice tím normalizuje homosexualitu, ale jinak jsem zde nenarazil na žádné obscénnosti, ani krvavé scény (ano, sekají se ruce a vytahují šípy, jenomže čepele a hroty zůstávají čisté/krví nezbrocené). Dále můžete očekávat správně praštěný humor, hodnotnou hlavní myšlenku, solidní podívanou a slušné emoční vyvrcholení. Podtrženo sečteno: "Jsem upřímně rád, že se z toho nevyklubal nějaký neobhajitelný ofenzivní nesmysl... za mě spokojenost." 9/10 ()

Prokop_Buben

"Šemíka ne!" :D😃 Kdo by to byl řekl, že spojení fantasy a scifi bude fungovat. Hodně humoru pro dospělé. Kreativita tekla proudem. ()

Leftysk

„Nimona“ je sfilmovaná adaptácia knižnej predlohy. Knihu som nikdy nečítal a ani o nej nepočul, ale tento film bol celkom dojímavý. Áno sú tu LGBTQ postavy, ale koho to zaujíma,najmenšia starosť čo je v tomto filme. Síce som vedel, že kto je záporák od začiatku, ale príbeh mi to nekazilo. Celkom ma prekvapilo, že Netflix vie robiť dobré adaptácie, ale to zas nie je podstatné. Príbeh je trošku predpovedateľný, ale za to je vtipný, zaujímavý a pod. Celkovo tento film si zaslúži viac pozornosti, ako každý iný film, nie je to síce najlepší film minulého roka, ale zaslúžila si byť nominovaný na Oscar 2024, čiže veľký potlesk pre Netflix. Moje hodnotenie: 5/5 ()

Tadas

Rytíř Balister Temnotaj při slavnostním obřadu (né jeho vinnou) zabije královnu. Proto, aby obhájil svojí nevinu, spojí se s Nimonou, nebo spíš ona se spojí s ním, to ale Balister ještě neví co vlastně je Nimona zač. Ve filmu se spojili dva světy, moderní a středověk, celkem mi to připomíná shreka i formou humoru, který je dokonalý :D Na Nimonu jsem se hodně těšil, hlavně, když jsem se dozvěděl, že hlavní roli dabuje Chloë Moretz, ovšem nečekal jsem od toho nic extra a odhadoval jsem nějaký průměrný animák.. ouu... to jsem se ale šeredně zmýlil! 90% ()

Monyfik odpad!

Typický šitfliks, po 30 sekundách je to hned bukvičákovina, vypnuto. Nebudu opět dětem vysvětlovat, že tito hošani jednou budou romatická šťastná rodina a jednou, když se budou mít hodně rádi, se dočkají miminka. Jak je to možné pane učiteli... Který z nich to odrodí je to už fakt vysvětlovat nebudu... Až bude celý svět plný těchno milášků, tak lidstvo vyhyne, protože po tisíce let je k reprodukci potřeba samička a samec a vy místní gejové na tom nic nezměníte. Rowlingovou na vás!!! ()

Dusty56

Jeden ze zábavnějších animáků, baví hlavně postava Nimony měnící podoby. Dějem je originálně zpracovaná obrácená klasika - hrdinkou je monstrum a padouchem někdo s vizáží spíše princezny. Jen na "pohádku pro děti" se v něm, na můj vkus, vyskytuje moc kontroverzních témat. 70% ()

coulismoulis

Moc pekne udelany pribeh, ktery zaroven funguje jako jednoducha, ale ucinna a organicky podana queer metafora. Postavy jsou zabavne, animace pekne udelana a plna internich vtipu. Co vic si prat krome toho, aby existovalo cim dal tim vic podobnych filmu. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)