Indie, do toho!

(festivalový název)
  • Indie Chak De! India (více)

V jeden okamžik byl Kabir Khan (Shahrukh Khan) národní hrdina a kapitán indického družstva pozemního hokeje, aby vzápětí nato obrátila nepovedená penalta a nespravedlivá aféra jeho kariéru naruby. Po sedmi letech ale dostává znovu "šanci", tentokrát aby dovedl dívčí hokejovou reprezentaci na světové finále v Austrálii. Ale ouha - každý hráč pochází z jiného indického svazového státu a jeho úkolem není naučit je hrát hokej, neb to už umějí - ale stát se jednotným družstvem a bojovat za jedinou věc - za Indii. (bolly.cz)

iiiva

Celý film jsem se výborně bavila. Problém je, že to bylo spíše směšností filmu než zábavnosti. Je zde neskutečný zástup klišé a scény přímo "na srdíčko" - což, uznávám, je pojem na zblití. Ale když si potřebujete odpočinou a nemyslet...k nezaplacení! ()

mi-ib

Já vím, je to pohádka. Ale člověk jednou za čas takovou nějakou pohádku v dnešní době potřebuje. Vždyť jsme na nich vyrostli. Film není rušen otravnými písničkami, jako jiné indické filmy, ani není přehnaně dlouhý jako jiné indické filmy. Navíc holčičí tým vyvolává sympatie - obsazení se povedlo. Příběh je silný a poutavý, někdy malinko naivní, ale ne v takové míře, aby mě to nerušilo. ()

M.Snehota

Další z indických filmů, který mě i přes tu strašně dlouhou stopáž bavil. Možná bych volil jiné herecké obsazení, ale nejspíš právě tím, že tam nebyly jen samé krásky, tak jsem se víc věnoval charakterové stránce hráček. Zápasy byly zpracovány příjemně a realisticky. Ještě teď mi zní v hlavě Chak de India po příletu do Austrálie. I když už na začátku bylo jasné jak film skončí tak za mě 85% ()

vandalka

Obecně mě na sportovní filmy moc neužije, ale Chak De! India se mi líbil moc. Dvě a půl hodiny indického filmu bez zpěvu a tanců, kdy se neustále něco dělo, postavy se skutečně vyvíjely a nikde ani ždibec romantiky (pokud vás neváže vřelý vztah ke sportu) či zbytečného emotivního protahování příběhu. No a navíc jsem si mohla užít Shahrukh Khana se strništěm :)) (teď už si to infantilní juchání můžu dovolit, ale je mi jasné, že před deseti lety bych se za to smrtelně styděla ;-) Takže SRK v roli opět jednou někoho normálního – tedy ne zastydlého puberťáka, jehož láska přetavila v muže – ale jako trenér týmu mladých holek ze všech koutů Indie, kterým i sama sportovní asociace všemožně hází klacky pod nohy a téměř nikdo (včetně jejich nejbližších) v ně nevěří. Je to skutečně příjemný a zároveň napínavý film (v některých momentech jsem doslova zadržovala dech a měla chuť ty holky nahlas povzbuzovat), který je dlouhý tak akorát a ani chvilku se nebudete nudit. No a pokud vás navíc zajímá pozemní hokej (jako že mě ale vůůbec ne), určitě si to užijete. Já si to užila i bez sportovní zapálenosti. Tohle dílko v mé filmotéce zůstane, jsem si jistá, že se na ně ještě někdy ráda podívám. ()

Don Kryspin

K tomuhle filmu jsem se dostal úplnou náhodou za dlouhého letu v letadle. Sám od sebe bych si ho určitě nikdy nepustil, ale takhle jsem ho shlédnul a vůbec jsem nelitoval. Příběh samotný je hodně triviální, hodně ohraný a hodně předvídatelný. Máte pocit, že něco podobného jste už minimálně 6x viděli někde jinde. Ale to, co mě na tom filmu nadchlo, je Indie. Zase další její tvář - jiná, než jsem znal. Není to sice hlavním tématem filmu, ale občas tu krásně vykukuje Indická mentalita, pestrost, barevnost... Moc se mi líbila ta pasáž na začátku, kdy se holky sjíždějí, představují, seznamují... Každá je odjinud, mluví jiným jazykem (a taky trochu anglicky), mají různý vzhled a různé zvyky, různé předsudky vůči jedna druhé... Indie není stát, Indie je obrovský světadíl. A mezi všemi těmi tréninky a góly je to v tomhle filmu docela hezky ukázané. ()

malamia

Ano, zas jeden povedený sportovní film od Indů. Jasný děj, zápletka minimální, pár klasických komplikací. Nudné? Ne, naopak indové umí točit zábavné filmy. Pár hereckých výkonů z hokejového družstva nebo špičkových, ale zas jsem ocenila neznámé tváře obyčejně vypadajících indek a také to, že s těma hokejkama vypadaly, že hokej umí. ()

Stupet

Nejsem fanynka sportu, takže se nedívám ani na sportovní filmy. Na tento jsem se podívala jen díky tomu, že tam hraje Shahrukh Khan, kterého miluji. A byla jsem mile překvapená, jak moc se mi může líbit film o sportu. Prostě další ze super snímků. Jak jinak, když tam hraje Shahrukh Khan :-) ()

KraLuban

Velmi příjemný nebollywoodský bollywood (udržel si hlavní pozitiva a nemá hlavní negativa). Pohodové sportovní téma, výborné výkony hlavních hrdinek a v hlavní roli božský Sharukh Khan...ten chlap to má prostě v sobě a dokáže zahrát všechno:)!! 80%. ()

coulismoulis

Nezvykle civilni film o spolecenskych predsudcich, nerovnosti a ostrakizaci a zaroven strhujici sportovni drama o druzstvu podcenovanych hokejistek, co to natrou celemu britskemu imperiu i prilehlym koloniim (je pro Anglii trochu smutne, ze uz ani neni enemy number one, ale dobre jim tak). SRK necekane umirnenym zpusobem hraje trenera, ktery zuroci vlastni konec kariery ve vitezstvi sveho noveho tymu. Dulezitejsi misto tu ale maji povetsinou nezname herecky, presvedcive ztvarnujici schopne a vynalezave sportovkyne, ktere pres znacne klacky pod nohama (a nemyslim hokejky;) dokazou to, co se na zacatku nepovedlo jejich muzskym protejskum, byt meli SRKa za kapitana. Je to svym podanim hodne neindicky film, ale s plne indickym duchem (a tentokrat v tom dobrem smyslu:) ()