Epizody(6)

Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

moruna

Nedá se říct, že by mě teto seriál zklamal. Musím ocenit zajímavý nápad, poutavý děj, kvalitní herecké výkony, dobrou hudbu a zajímavou kameru. Ovšem některé věci prostě nedávaly smysl např. účinky drog byly přehnané, nereálné a zkrátka neuvěřitelné, myslím si, že kdyby vše bylo zasazené do fiktivního světa, fungovalo by to lépe. Hlavní moto drogy jsou zkratky, mi přijde výstižné a nápadité, ale v seriálu špatně uchopené. Většina postav se v seriálu staví k drogám až surově negativně, ale soudě dle účinků, které drogy na studenti měly (studenti si to hlavně užívali), to o drogách budilo zase opačný dojem. Po zhlédnutí seriálu jsem měla spíš chuť si drogy dát, než jim odolávat. ()

matous20063

Nevím co vám na tom vadí, je to napaditá střelená jízda. Je to prdel s nápadem u které se můžete bavit, to že to berete až moc vážně je spíš vaše chyba, asi chápu že v tom  vidíte mouchy ale mně se to celkem líbilo. 70% "mam v piči viš co" ()

Pompeius odpad!

Manýristická přihlouplá trapárna s nesmyslnou zápletkou, nevěrohodnými postavami, příšernou hudbou i kamerou. Především je to ale neskutečně nudné. Po DVANÁCTI minutách jsem kontroloval, kolik ještě zbývá do konce PRVNÍHO dílu, protože jsem měl pocit, že na to koukám už tři hodiny. Ubohé a prázdné stejně jako BANGER. ()

ssarka

prosím administrátory této stránky o větší soustředění...tohle NENÍ komedie...jinak k tomuto počinu...škoda super nápadu...první díl nechutně reálny...druhý díl pecka co měla grády a dost mě natěšila dál...no a od trojky to šlo do korpu....herecké výkony výborné,ale scénář prostě psal debil....první dva díly hustej Trainspotting, potom dva díly plné nechutných č...ků a poslední dva díly snad nestojí ani za jeden flusanec... to fakt ne !!!!! ()

janstrizek

Velke zklamani. Trailer bohuzel zajimavejsi nez cely serial, ktery sazi na explicitnost a erotiku, ale to je vsechno, co muze nabidnout. Podivana, na kterou ale zapomenete velmi rychle. Je to zkratkovite a problematika drog se zde vubec neobjevuje v plnem rozsahu. Tvurcum se ani nepodarilo nastinit dostatecne svet, ve kterem se "pribeh" odehrava, ani motivace postav a jejich vztahy. Vsechno to pusobi zkratkovite a neuveritelne, vzhledem k tematu drogove zavislosti je to obrovska skoda. Tady to vypada, ze je tema spise vyuzito pro exakticky zazitek. Krasna kamera, ale serial pusobi spis jako jeden dlouhy videoklip. Je to spis na oko. ()

FilmTo

Zkouknul jsem, místy jsem se pobavil, ale nedotklo se mě to. Bohužel toto je jeden ze slabších počinů A. Sedláka. ()

Hexx

Zatraceně nevšední seriál a na české poměry dvojnásob. A já na tom frčel jako na... sněhobílé cestičce na sáňkách! Petr Uhlík naprosto unikátní herecký výkon, prakticky táhne celý seriál jak po komediální stránce, tak po dějové. Ostatní ale také super a tak tu máme poměrně něco speciálního, co se urodí jednou za uherský salám. Ještě takové čtyři díly navrch a nějakou větší zápletku bych si představit dokázal, nu což, snění je zadarmo. ()

Filumena

Velmi zvláštní. Pro část populace která se bojí drog mrazivé, pro část populace děsná sranda a pro další shit. Mne velmi zaujala hudba Olivera Torra a Lenka Dusilová svým úsporným ale uvěřitelným hereckým výkonem. Humorné nadsázky i šokující ukázka kam může konzumace návykových látek dospět. Kéž by to alespoň někoho zabrzdilo před experimenty. ()

Damocles

Možná jsem svými hvězdičkami za divňáka, ale "divňákovej" je celý seriál, který mě tím ale paradoxně nadchnul. Vůbec jsem nevěděl, na co se to jdeme na ivysílání koukat, bylo to doporučení dcery a já jsem nejdřív myslel, že to bude nějaký tradiční formát, varující před užíváním drog (ještě díky podpoře policie či Asociace pojišťoven. Chvíli mi trvalo, že je to vlastně komediální formát. Celé pojetí je takové netflixové, nedivil bych se, kdyby se to objevilo na zahraničních streamech. Nevím proč jsem si u toho nejvíc vzpomněl na Misfits. Ale co mě fakt dostalo, byly herecké výkony celé té studentské skupiny. To je pro mě velmi příjemné překvapení a zpráva o nastupující generaci. K tomu výtečná kamera. Vysoké hodnocení tomu dávám proto, že mě tento seriál určený dozajista primárně pro mladší generaci hitnul v pomalu 52 letech a vyloženě přitáhl moji pozornost, rozesmál mě i donutil k přemýšlení a tohle já prostě od kinematografie chci. Topka jsou pro mě herecké výkony, docela mě pak překvapila Lenka Dusilová, musel jsem kouknout do titulků, než mi došlo, proč ji znám:) ()

Geometria

agitka hodná Rychých šípů, ovšem se zápletkou a postavami jak ze Čtyřístku. máme tu zápletkutvorné lektvary, Pinďu, Bobíka i 3 Fifinky - etnickou, sexy, a ta poslední je Fifi bez vlastností.................. občas z toho vykoukne kus příběhu, který dává smysl, aby se zase rychle zanořil zpátky to chaosu vizuálně chytlavé, ale obsahově prázdné orgie................ a událost na konci posledního dílu je úplně zbytečným klišé.... nelíbilo ()

Diaganá

Myslím, že tak do čtvrtého dílu je to pro příznivce drog. A pátý a šestý díl bude sympatičtější odpůrcům. Myslím, že autor nějaké ty drogy zkusil. Nemyslím si, ale že policie a ta pojišťovna, která film financuje, bude tomuto příběhu tleskat. Například hercovi s hendikepem, který je právě zapříčíněn nedostatkem sebevědomí, pomůže droga, která má opravdu vlastnost, že zvyšuje sebevědomí. Nezkusí to pak ti lidé s tímto problémem také? Popř. odbourání jiných zábran jinou drogou? V každém případě podle uznávaného odborného lékařského časopisu Lancet je nejškodlivější drogou: heroin, kokain, pátý je alkohol, devátý tabák a třetí od konce (18.) je extáze. Takže z toho je vidět, že povolené drogy (extáze) mohou být lepší variantou než povolený (protože má už tradici) alkohol. Drogy mohou být smrtící i léčící, ale nejlepší, když se člověk od nich obejde úplně..když je nepotřebuje. ()

johin

Sedlák si mě mega získává. Přináší zase něco nové na česká plátna a televize. Je to dobrý rebelant, dobře si se vším hraje. Od super neokoukaného obsazení, přes super barvy a fajn soundtracky. Líbí se mi, že to fakt není osvěta stylu "fuj drogy, koukněte jaké špíny z vás budou" ale takový scifi a zároveň deep a zároveň vtipný banger. ()

rudka

Za mňa určite 5*. Skvelý a originálny námet, "neokoukaní" herci, ktorý podali výborné výkony a ich pedagógovia z FMU z nich musia mať určite radosť. Samozrejme treba brať seriál s nadsázkou a nie úplne vážne, ale to bol asi cieľ, nie? Osobne som sa každým dielom bavil a nevedel sa dočkať ďalšieho. Výkonom ma, ako neherečka, prekvapila Lenka Dusilová. Nielenže je skvelá speváčka, hudobníčka, ale aj herectvo má evidentne v krvi. Bravooo! ()