foto

Barbora Milotová

  • nar. 1976
    Děčín, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka a fotografka Barbora Milotová vystudovala divadelní fakultu Janáčkovy akademie Múzických umění, obor činoherectví. Je členkou Divadla Facka a zároveň v Brně hraje v generačním divadle Feste pojmenovaném podle Shakespearova šaška z Večera tříkrálového. Ve sdružení Feste hraje v představení Osmdesát devět – Trenažér jedné revoluce, do něhož jsou zapojeni i diváci, a Bee Free, představení o odsunu brněnských Němců. Divadlo Facka vychází z prvků commedie del´arte, využívá cirkusových dovedností i pantomimy a mnohdy hraje i v plenéru. Barbora Milotová zde účinkuje v představení Oni – Touha překročit, Harlekýnova dobrodružství aj. Herečka působila několik let v brněnském divadle Polárka, které se věnuje především dětským divákům. Ve známém brněnském Divadle v 7 a půl hrála Paní Kristýnu Lindovou v Pitínského oceněné inscenaci Ibsenovy Nory, a také v Lolitě, v inscenacích 100 roků samoty a 1 minuta, Palach 69-06, Cabiriiny noci nebo také náročnou titulní roli prokurátorky haagského tribunálu, která obviňuje Slobodana Miloševiče z genocidy v Bosně – v inscenaci Carla del Ponte. V této roli se představila i v pražském Divadle v Celetné a její výkon sklidil uznání diváků i kritiky. Několik let pracuje pro Českou televizi jako externistka – namlouvá komentáře k pořadům Kultura.cz, Divadlo žije, Notes a jiné.

Natočila různá čtení na pokračování pro Český rozhlas Praha, Brno a Olomouc. Jako fotografka má za sebou několik samostatných výstav. B. Milotová má ráda přírodu a sport: cyklistiku, horolezectví a sjíždění řek.

Zdroj: Bionaut Films

Herecká filmografie

2015 Doktor Martin (TV seriál)
Reportérka (TV seriál)
2014 Clona (TV seriál)
2013 Bez hranic (TV seriál)
České století (TV seriál)
Škoda lásky (TV seriál)
2012 Polski film
2011 Čistá čtvrť
2010 Psaní Ježíškovi (divadelní záznam)
Zázraky života (TV seriál)
2009 Pouta
Vyprávěj (TV seriál)
2008 Expozitura (TV seriál)
2006 Palach 69 - 06 (divadelní záznam)
2005 Nora (divadelní záznam)
Restart

Dokumentární

2009 Film o filmu: Pouta (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace