Zimní pohádka o splněném přání, oživlém sněhulákovi a také o tom, co je v životě opravdu důležité. Hlavní postavou rodinného příběhu je bluesový muzikant Jack Frost, který se probíjí tak akorát, aby dokázal uživit rodinu - manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Chlapec touží po tom, aby táta trávil méně času na cestách a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké nahrávací firmy. A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas. Místo toho hraje a snaží se získat smlouvu. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná, a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl, a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se domů. Bohužel tam nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce, Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku vztah se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva? (TV Nova)

Ondr@932

Taková průměrná americká vánoční pohádka, tak spíše pro 10ti leté děti. Ale budíž, dalo se na to dívat. 50% ()

kraval

Nedokážu úplně vysvětlit proč, ale jako dítěti se mi tahle vánoční blbost prostě líbila, pročež jí to poloviční hodnocení zkrátka dávám. ()

Likan7

Na vánoční čas je Jack Frost ideální. Jenže je to strašná lobotomie. Všechny postavy jsou naprosto dementi (možná až na Marka Addyho, který jen kouká a diví se, občas něco prohlásí a je ve všem nevinně, však chce jen sbalit mámu Charlieho). Příběh je samozřejmě naprosto průhledný a každý, kdo viděl 3 vánoční filmy dokáže přesně předpovědět, jak film skončí. Jenže já u filmů prostě nemam rád, když se cítim trapně, a tady jsem se trapně cítil. Ať už se jedná o hokej někde uprostřed rokliny s klacky, finální mávání na maminku nebo o komplikovaný vztah s tím masterem, co má 2 kilogramy gelu ve vlasech, a kterým jsem se ve 12 chtěl moc stát. PS - Michael Keaton je sice největší hvězda, ale v celým filmu je asi 3 minuty a tak Vám musí stačit maximálně jeho hlas, jenže dabing... :-) ()

Kritik.

Je dôležité si pri hodnotení uvedomiť hlavne dobu vzniku filmu, a tiež o akú produkciu s akou cieľovou skupinou ide; taktiež že je to vianočný píbeh, čiže emočné nastavenie hrá v hodnotení veľkú rolu :) Realisti a pragmatici príbeh nepochopia :) ()

Nix

Já prostě musím dát velký hodnocení. To je skvělá pohádka, je tam i hokej a tam kde je hokej, tam mne to prostě zaujme. A příběh je roztomilý, tohle na Vánoce je fajn. ()

ŠIM-ond

Byl by to nádherný film, kdyby byl založen na trošku jiném dojetí. To, že hlavní hrdina v půlce filmu umře není podle mě dobrý námět pro vánoční pohádku. Chtěl bych dát 2,5* ale protože to nejde, dám 3. Už kvůli tomu, že mě film rozbrečel... ta půlhvězdička navíc. ()

Miagy

Vianočný príbeh, mierne pritiahnutý za vlasy avšak s príjemnou vianočnou atmosférou, vynikajúcim slovenským dabingom a s niekoľkými super scénami...považujem ho za takmer povinný vianočný film. ()

Duke90

Spíš lehce podprůměrná rádoby vánoční komedie se scénářem bez scénáře, sympatickým Michaelem Keatonem, několika neherci, otravným nagelovaným floutkem a pro děti ucházejícím polo-animovaným sněhulákem v podání Keatona. Jindy než o Vánocích rozhodně nedoporučuji, abyste měli alespoň nějakou možnost si film patřičně "užít". ()

HEED

Moc pěkný film. Na začátku to vypadalo jako dost slušné rodinné drama s prvkama komedie a dařilo se to velmi výborně. Filmové efekty byly taky v pohodě, jen škoda těch nelogičností ve filmu jako je například tažení sněhuláka na sáních malým pudlem (rozuměno psem). Jinak celkově slušný vánoční doják který by stál za víc než pouhých padesát procent a proto já dávám 65%. ()

Renie42

Nemůžu říct, že by film byl exelentní, ale byl fajn, moc se mi líbil. Postava sněhuláka byla dobře udělaná, i pár slz ukáplo. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston