vydumnica

Chantal im Märchenland. Tak už aj trilógia Fack ju Göhte dostala svoj Spin-off alebo presnejšie povedané toto je samostatný príbeh Chantal a jej kamarátky Zeynep, obľúbený učiteľ (Elyas M'Barek) tu má len cameo. Je to vlastne najvtipnejšia hláška filmu, keď Chantal povie: On ešte žije?😁 Vôbec síce nechápem, prečo je to o Chantal a nie o nejakej novej postave, pretože tento Spin-off je fantasy. Chantal sa ocitá vo svete za zrkadlom, kde spolu so Zeynep objavujú rozprávkový svet. Plná kinosála neprekvapila, tvorcovia sa môžu tešiť vysokej návštevnosti. Fanúšikovia trilógie si toto dobrodružstvo nenechajú ujsť. Chantal nie je typická princezná, je to jednoducho Chantal. Cigareta v ruke, non-stop na Instagrame, no skrátka princezná to nie je ani náhodou. Stretne sa s Aladinom, letí na drakovi, hnevá ju rovnoprávnosť a ako to už v dnešnej dobe chodí, k šťastiu princa nepotrebuje. Mne sa páčia rozprávky s happyendom, keď princ a princezná skončia spolu. Dá sa to pozerať, miestami to je vtipné, miestami trápne a ako inak nechýba politická korektnosť. Je to skôr taký úlet a s pôvodnou trilógiou to fakt nemá veľa spoločného. Lístok a drink som dostala zadarmo, takže čiastočne som si tento môj darček užila, no môj názor je, že film za návštevu kina nestojí, asi iba ak ste veľký fanúšik alebo máte radi akékoľvek komédie a nevadí vám, keď je scenár veľmi slabý. Ale zase úplne zlé to tiež nebolo, ale podpriemerné každopádne. Dodatok: Nevydarený casting víly sudičky, minimálne príšerná voľba jej šiat a parochne ale ako paródia na vílu by to uspelo. [Ladies Night, BonusTicket &🥂 Cineplex Mannheim, 27.03.2024]. 45%. ()