Noir

Animovaný / Akční / Drama / Mysteriózní
Japonsko, 2001, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Scénář:

Rjóe Cukimura

Hóko Kuwašima, Kotono Micuiši, Tošihiko Seki, Aja Hisakawa, Hitoši Takagi, Taró Arakawa, Šinpači Cudži, Fumihiko Tačiki, Kumiko Higa, Hiroši Janaka (více)

Epizody(26)

Půvabnou Korsičanku Mireille Bouquet živí nikoli nezajímavé povolání: jejím denním chlebem je zabíjení lidí na zakázku a nutno podotknout, že ve svém oboru patří k těm nejlepším. Svoji zásadu pracovat vždy a za všech okolností sama je nucena porušit toho dne, kdy ji vyhledá mladičká Japonka Kirika Yumura a žádá po ní, aby jí pomohla poodhrnout roušku její tajemné minulosti: Kirika totiž trpí naprostou ztrátou paměti a jistá si je pouze a jedině svými obdivuhodnými schopnostmi zabijáka. Kirika a Mireille, jejichž osudy jsou jakýmsi záhadným způsobem značně propletené, se za kuriózních podmínek dohodnou na spolupráci a zakládají zabijácké duo „Noir“ – to ještě ale netuší, že toto jediné jméno je vtáhne do víru událostí vskutku monstrózních. Šestadvacetidílný japonský anime seriál se stal jedním z nejoceňovanějších děl tohoto žánru za rok 2001. (kiddo)

York

Nejlepsi anime serial, ktery jsem videl. Kdyz jsem byl u poslednich epizod, tak se mi o tom i zdalo a nebyl jsem sam ;-)) A jak uz tady nekdo napsal, hudba je tam naprosto uzasna, hlavne u uvodnich a zaverecnych titulku a pri prestrelkach. ()

Mantis

Původně jsem chtěl dát 5*, ale v jednom z posledních dílů jsem zaslechl kus chorálu (Pange lingua), který mi k následnému masakru nesedl. Nemám rád zneužívání liturgické hudby (pokud si toho všimnu), a tak jsem jednu hvězdu strhl. Škoda. ()

maty39

Všimli jste si někdy této poznámky na imdb.com u tohoto seriálu Trivia: Milos Havel is named after two Czech politicians of the series' time * Prime Minister Milos Zeman and President Václav Havel. ()

siRka

Poutavý příběh, propracované charaktery, tajemné postavy, depresivní atmosféra, spousty mrtvých ;) Jedno z nejlepších anime co lze zkouknout. ()

werewolf69

Soundtrack som mal napočuvaný skôr než som videl serial a soundtrack je pre mňa absolutne top, bohužial samotný seriál je veľké sklamanie a v podstate som ho len pretrpel. ()

Horak

Asi jsem se prilis zmlsal. Noir je muj 5.anime serial po Hellsing, Wolfs Rain, Haibane a Cowbojovi a i kdyz me castecne strhnul jako ty predchozi, tak hlavni hrdinky mne k srdci celkove prirostly asi nejmin. Jinak hudba je solidni, vyse zminovany "bojovy" song dokonce vynikajici. Rozhodne souhlasim, ze akcni sceny jsou vyborny a pribeh taktez spravne temny, ale ac nerad musim dat pod vlivem ostatniho "pouhe" 4+*. ()

Radek.SCH

Zázrak se opět nekoná (ač by si asi Marius a ostatní otaku přáli něco jiného). Jednak nevím, proč je to anime, když by to ze sta procent mohlo stejně fungovat ve hrané podobě, a jednak to na kolena sráží naprosto zbytečná mystery zápletka, nesympatická blondýnka (proč se pořád tváří, jako by měla zácpu?) a neoriginální animace (o natahování stopáže se snad ani nemusím zmiňovat). Ale když se tvůrci rozhodnou dělat seriál o nájemných vrazích, neměla by tam téct krev? Nejsem žádné zvrhlé prase, ale nemohla by aspoň občas, trochu, decentně kapat?? Nebo to mi vážně chcete tvrdit, že když dvě holčiny postřílí dvacet chlapů (mimochodem opět velmi realistické), tak mrtvým komparzistům #01 až #18 na zádech zůstanou jen díry v oblečení, přičemž všich neanonymní záporáci musí mít vždycky nějakou závěrečnou hlášku, než se jim křečovitě stáhne obličej a oni se skácejí k zemi? Skutečně jsem zas až tak moc náročný? Nebo je tu tak vysoké hodnocení jenom proto, že to nevidělo zas až tak moc lidí, a ti co to viděli, tak jsou anime-fans? Obzvlášť mě pobavila Chladnokrevná liška. Připomněla mi film Muž z Acapulca. Tam byla jedna krysa a ta měla zuby napuštěné jedem (ten kdo viděl, určitě pochopí, co jsem tím myslel) >> co kdyby se poškrábala, sevřela pěst nebo něco podobného, když stačí pouhý dotyk? Uznávám: parádní OST (obzvlášť u jedné skladby vám začne běhat mráz po zádech, když ji uslyšíte. Proč? Protože se brzo začne střílet). Toť vše.- 50 % ()

umisk

Když to shrnu, nejvíc jsem si užila obrazy krajinek a hudbu. A asi budu krvelačnější, než jsem si byla dosud ochotná přiznat. Přece jenom, na minimálně 20 mrtvol na každý díl je loužička krve z nutnosti prostě málo. K tomu všemu ani příběh nijak nevyniká, nečekané zvraty se nekonaly. ()

papaguy

Je to něco mezi Jamesem Bondem, Kmotrem a Lolou běžící o život. A okořeněno mystickou legendou a uctíváním bossů po japonsku. Jenom šíleně rozvleklé (polovina dílů by seriálu prudce pomohla). Silnou stránkou Noir je atmosféra, grafika (u předělové grafiky je cítit inspirace neonovým vizuálem titulků z Dr. No) a soundtrack. Slabší pak animace. A roztahanost. ()

marusaj

Evropské pojetí anime nebo anime pojetí evropského (noir) filmu. Animovaní Leonové v sukních. Atmosférický zážitek, podepřený nádhernou muzikou. Bohužel - díky velké délce (26 dílů) seriál ztrácí tempo a napětí. Budete chtít vidět konec, ale budete na něj zbytečně dlouho čekat. ()

sunfreedom

Poprvé viděno cca 2002/2003. Podruhé letos. I druhý pokus jsem si náramně užil a je to pro mě Anime no.1. Už tak super děj (který se na někoho může táhnout, chápu) ještě dokresluje kulervoucí soundtrack, za který by se nemusel stydět žádný americký akčňák. ()

Petus

Noir mi svou atmosférou hodině připomínal Blood +. Vlastně ani přesně nevím proč, ale ten pocit dejavu byl až zarážející. Každopádně to nic nemění na skutečnosti, že Noir je skvělý, psychologicky propracovaný, temný akčňák s velmi nezvyklými hrdinkami a slušným příběhem, který dohromady opravdu funguje. ()

Hulkee

Asi nejlepší anime jaké jsem kdy viděl. Perfektní hudba a atmosféra, při níž jsem si mimovolně vzpomněl na Leona a jiné kriminální filmy a seriály. Seriál, který s absolutní elegancí protančil za mohutné salvy výstřelů na první místo v mojí top 10. Zasloužených 5/5 i za hudbu, kterou si budu ještě chvíli pouštět. ()

janovrom

Myslím, že za mě vše důležité řekl Novoten. Ještě si přidám srovnání s Madlaxem od stejných tvůrců, ze stejné série. Madlax má lepší hudbu, ale u Noiru zase lépe sedí a zlepšuje prožitek. Kupodivu i animace mi přijde lepší než u Madlaxu, i přes to, že je Noir o 3 roky starší. Další věc, co mohli vypustit, jsou flashbacky, co jsou v každém díle a zaměřují se buď na stejnou vzpomínku nebo rozhovor z minulé epizody. Děj jsem si dočetl a možná se k tomuto seriálu někdy vrátím. Hodnoceno po 18. díle: 70%. Ještě si trochu přisadím: u mnohých seriálů dokážu přesně říct, co se bude dále dít, ale stejně se nedočkavě těším. To se mi zatím ani u jednoho díla od Bee Train nestalo. ()

darthvader77

Láska může lidi zabít, ale nenávist je nikdy nemůže zachránit. Já můžu zabíjet,tak. Ale proč se tedy necítím smutná? Nádherné anime pro někoho vskutku může být problém pomalé tempo, já jsem si nestěžoval. Začnu negativy: někteří nepřátelé byli příšerně přehypování a jejich likvidace působila zklamaně, hlavní dějový zvrat je průhlednější než Tobito, ale chápu, že z hlediska příběhu to nešlo jinak. K pozitivům nepochybně patří epická hudba Yuki Kajiury a samozřejmě hlavní duo. Miluji prostě stará anime, protože podobně jako u starých filmů ta atmosféra už se napodobit nedá. Mirriel a "Kirika" mají skvělou dynamiku a pozorovat vývoj jejich vztahu se mi hodně líbilo. Potěšilo podobně jako u Monster československá postava Miloš Havel a též pěkná akce. Závěr se Soldats výborný jsem rád, že tohle nezůstalo viset ve větru a tak ačkoliv konec je otevřený, tak vše působí uzavřeně a divák nemá pocit nenaplněnosti. Epizoda s agentem KGB patří mezi moje neoblíbenější. ()

pursuer

Začátek seriálu si rozhodně diváky získat dokáže, nejen skvělou atmosférou a zajímavými otázkami, co se týče děje, ale i svojí dynamikou. Ovšem po prvních deseti dílech barva bledne a ke konci se člověk jen tluče do hlavy. Co mohlo využít opravdu gigantický potenciál se zabilo na zbytečnou pointu celého příběhu. Nuda, nuda, nuda. Pokud bych to měl srovnávat např. s mou oblíbenou Elfen Lied, myslím, že bych měl jasno. Animace je tradičně precizní a velmi líbivá, o hudbě bych se musel rozepsat na dlouho a jasně kladně (vždyť to ona mě k tomu seriálu přivedla :) ). Jen ten příběh. 68%, protože jsem viděl lepší. --EDIT: S odstupem času stále více uznávám, že je to skutečně dobrý seriál se skvělým ztvárněním emocí, perfektní výpravou a smysl dávajícím příběhem, který si zaslouží ocenění. Navíc si s přibývajícími díly udržel vážnost a kvalitu, kterou propaguje už od začátku. 81% ()

DMRaper

Dlho so zvazoval, ci dat 4* alebo 5*... Ale davam 4* pre absolutnu absenciu krvy. Ja pri takychto anime (kde vystupuju najomni vrahovia,samurajovia alebo kde sa proste vrazdi) cakam, ze budem vediet aspon kam dostal "dotycny" zasah. Nikdy som nevedel identifikovat, ci ho (pripadne ju) zabili strelou do brucha, hrude alebo hlavy alebo kam ho (ju) postrelili, lebo po chvili uz necitili zranenie. A to je pre mna dostatocny dovod, dat o jednu hviezdu menej, aj ked okrem tohoto "detailu" nema chybu... Nadherny pribeh, vyborna hudba a (co si ja na anime cenim asi najviac) uzatvoreny koniec, bez zbytocnych otaznikov... ()

MtS

Noir je dobré anime s kvalitní hudbou (byť značně repetativní) a dobře zvládnutými akčními pasážemi, které si může každý divák schopný odpoutat se od jakýchkoli předpokladů na uvěřitelnost soubojů plně vychutnat. Noir u mě ztrácí především kvůli stylu, kterým servíruje příběh, obzvláště v první půlce seriálu. Alespoň já jsem časem začal být značně otráven tím jedním, neustále se opakujícím flashbackem, který pokaždé odhalil pouze vteřinu navíc... ()