Vraždy slavných: JFK

• Velká Británie Infamous Crime Scenes: JFK
všechny plakáty

Tato třídílná dokumentární série nás zavede zpět do historie a připomene nám šokující okamžiky, kdy se osobnosti veřejného života ocitly uprostřed skandálních vražd. Prezident John Fitzgerald Kennedy, známý jako JFK, byl zavražděn v Dallasu v Texasu během jízdy prezidentské kolony 22. listopadu 1963. John Winston Ono Lennon, anglický zpěvák a skladatel, byl zastřelen před vchodem do svého bydliště v New Yorku 8. prosince 1980. Na rozdíl od předchozích dvou příkladů, se poslední díl zabývá slavnou osobností, která byla obviněna z vraždy, a ne obětí. Orenthal James Simpson byl souzen a zproštěn obvinění z vražd jeho bývalé manželky Nicole Brown Simpson a jejího přítele Ronalda Goldmana. Oběti byly zabity před Brownovým bytovým domem v losangeleské čtvrti Brentwood 12. června 1994. Všechny tři tyto proslulé zločiny vyvolaly konspirační teorie, kontroverzi ohledně podezřelých pachatelů a rozruch ve světových médiích. (CS Mystery)

*CARNIFEX* odpad!

Vyslovene politicky orientované, čisto zamerané proti komunizmu a tejto "ideológii", čo mi na terajšiu aktuálnu situáciu okolo Ruska, prišlo vyslovene tendenčné, pričom Kennedyho vykresľuje ako agresívneho ANTI-komunistu, čo je absolútna lož. Už od úvodu podvedome a následných minútach aj vedomým spôsobom poukazuje na jedného jediného možného páchateľa, a teda Oswalda. Keby bol tento dokument tak o 20 rokov starší, že tvorcovia nemajú k dispozícii množstvo informácii, ktoré sú teraz dostupné a vytvárajú obrovské pochybnosti, tak to naozaj pochopím. Takto je to ale jeden z ďalších, totálne zbytočných dokumentov, ktoré šíria jednu a tú istú teóriu napriek tomu, že jej snáď už ani nikto neverí. Dokument má 50 minút a z toho sa 30 venuje čisto politike a nepodstatným sračkám, čiže názov, ktorý môže evokovať "vyšetrovanie" vraždy JFK, je dosť zavádzajúci. Informácie okolo Oswalda, sú už vyslovenou GRCANICOU kedy strieda jedna fabulácia druhú tak, aby to do seba zapadalo, pričom k pasáži ohľadom Jacka Rybyho, sa radšej ani nebudem vyjadrovať. V závere sa síce konštatuje neobjektivita Warrenovej komisie, no je narýchlo zhrnutá do 2 minút, širší priestor na rozbor nedostáva, pričom zároveň iné názory ako je ten oficiálny, ktorý zo správy zišiel, považuje za scestné a dalo by sa povedať, že ich hádam aj zosmiešňuje. Ak by niekto čakal, že sa aspoň okrajovo spomenie tá zrejme najpravdepodobnejšia varianta, a teda možného spáchania atentátu mafiou za asistencie vysoko postavených politikov (alebo v opačnom garde), tak úplne zabudnite. Fakt veľmi pekný dokument. ()