Nothing But the Night

• angličtina The Castle of the Living Dead (více)

corpsy

Príbeh je zmeskou...vlastne by to bol spoiler...niekoľkých známych námetov. Samozrejme, že film chce z toho vyťažiť maximum, ale ani duo Cushing - Lee, nevedia dať slabému prevedeniu grády. Je to nostalgické, ale málo pútavé. ()

darkrobyk

Klasická mysteriózní kriminálka, u níž je lépe toho moc nevědět. Na začátku jsou tři vraždy, co mají vypadat jako sebevraždy. Jde o správce fondu, kteří byli propojeni se sirotčincem. Následně dojde k nehodě autobusu vezoucího sirotky, při níž uhoří řidič. Záhadou je proč, když v autobuse požár nevypuknul. Klíčem ke všemu se zdá být jedna z dívek sirotčince, Mary Valleyová, která trpí nočními můrami, a tak se nakrátko dostane na kliniku, v níž pracuje doktor Ashley. Za ním přijde s prosbou o pomoc jeho přítel, plukovník Bingham. Ten věří, že zdánlivé sebevraždy má na svědomí jedna osoba a jsou nějak propojeny se sirotčincem. Navíc se objevuje skutečná matka Mary, která chce svou dceru zpět za každou cenu. Příběh se postupně překlápí v hororový thriller s vrcholnou scénou za pět hvězd. Výborná hudba vytváří temnou atmosféru, ovšem jinak se rozezvučí veselými trilkami, jako by šlo o díl Vražd v Midsomeru. Závěr mi z několika důvodů připomněl Proutěného muže, co vznikal ve stejném roce. Ocení zejména příznivci postarších britských filmů, za mě spokojenost. ()