Život s Felixem Ungarem (Jack Lemmon) není vůbec jednoduchý. Felix je totiž hyperalergický neurotický muž - vysavač, posedlý uklízením, oprašováním a čištěním všeho, co je po ruce. Není proto divu, že jeho žena jednoho dne ztratí nervy a Felixe vyhodí z domu. Zoufalý hrdina najde útočiště v prostorném bytě Oscara Madisona (Walter Matthau), svého stoicky klidného přítele z pokeru. Oscar je zapřísáhlý starý mládenec, takže si může dovolit bezstarostnou nepořádnost. Jenže ve Felixovi se zakrátko probudí jeho přirozenost a začne uklízet a moralizovat. (Oskar)

neo93

Parádní americká komedie v hlavních rolích s Jack Lemmon a Walter Matthau. Ti ukazují opravdu netradiční dvojci mužů. Felix (Lemmon) perfekcionista, který musí  mít vše podle svého a to především, co se týče úklidu a také vaření, které velmi rád provozuje. Jenže co osud nechtěl, jeho manželka i kvůli jeho chování ho zrovna vykopne z domu a on proto musí hledat nové útočiště. Nalezne ho v bytě svého rozvážného přítele Oscara (Matthau), který kromě pořádání pravidelných pokerových partiček, obrovský bytový prostor nijak jinak  nevyužívá a žije v něm úplně sám. Poté, co Oscar zachrání Felixovi v podstatě život, svolí k tomu, aby u něj Felix na nějakou dobu zůstal. To však ještě vůbec netuší, jakou pohromu si domů přivedl. Skvěle vypointované a vtipné situační scény dvojce rozdílných postav, které si "naprosto"  sedli, jsou na snímku naprosto to nejlepší. Vděčí za to přesně napsanému scénáři, který vychází z divadelní hry Neila Simona a samozřejmě z hereckého umění ústředních představitelů. ()

Dexx

O tom, jak se souziti dvou rozvedenych chlapu muze zmenit v dokonalou obdobu jejich manzelstvi. Lemmon a Matthau exceluji, divak umira smichy, a veta "Jdu to uklidit." dostava vrazedny rozmer. ()

karlee

Tak zahrané je to pěkně, ale bohužel jsem se prakticky nezasmál, asi hlavně kvůli dabingu, pod nímž jsem tušil celkem slušné hlášky v originále. ()

polonius

Nemůžu si pomoct, ale konverzační komedie Neila Simona mě neoslovují. Možná fungují lépe na divadle než ve filmu. ()

kyLuke

Absolutně dokonalá a vynikající americká komedie s úžasnými dvěma hlavními představiteli a neskutečně povedeným scénářem. Žádné výtky, tyhle filmy se prostě točily, aby se jim dávalo plné hodnocení! ()

carter...

65% Od dvojice Lemmon / Matthau čekám už tak nějak automaticky kvalitní snímky. U tohoto filmu mě však jejich aura, která doprovází jejich filmy, minula. Proto budu servírovat zejména negativa. Možná špatná konstelace hvězd, možná přehnané očekávání, možná chronicky čistotný puntičkář s flegmatikem v jednom apartmánu u plotny nebo u stolu bylo pro mě prostě málo. Na prknech divadla to možná fungovalo, ale na filmové plátno se přenesl pro mě tuhý škvár, který je sice chuťově dobrý, ale špatně stravitelný. Tedy herecké výkony jsou dobré, ale chybí silné groteskní scény, které by byly pro vás servírovány na zlatém podnose a které byste doslova hltaly, protože by se pro vás nesly další a další ,,delikatesní žranice". Potenciál pro ně určitě byl. Proč vidět: 1) Pokud se vám nedaří, Felix vám rád poklidí i navaří 2) Źít (nejen) v páru může být nestravitelné pro dotyčné , ale je zdrojem apetitu zábavy pro ostatní 3) Názorný příklad jak se stát nebo nestát osinou v zadku ()

PlayEasy

Zrovna za několik minut budeme slavit 1 rok od založení našeho profilu a vybrali jsme si vskutku dobře :) I když jsme popravdě čekali trošku víc, nebylo to ono asi kvůli neučasti Wildera, tak jsme se pobavili slovními přestřelkami. Nebyli jsme spokojeni proto, že velká část filmu byla něco mezi komedií a něco mezi dramatem, ale ani jedno ani druhé. Přidali jsme vzhledem k naším sympatiím k ústřední dvojici JL + WM. 75% ()

Habanera

Ani spolu, ani bez sebe. Velké přátelství dvou potřeštěných chlapů sdílejících jeden velký apartmán. Naprosto úžasná atmosféra a chemie mezi oběma protagonisty s plnými a vtipnými dialogy. ()

E.T.Martin

Kdo by to byl řekl, že jedny z nejvtipnějších manželských hádek uslyší v podání dvou mužů, kteří jsou nuceni po jistou dobu sdílet jeden byt. Jednomu utekla manželka už dávno, druhý dostal kopačky zcela čerstvě, a najednou se nemá kam vrtnout. A tak se nastěhuje k bordelářskému kamarádovi a začne jej terorizovat svou uklízecí mánií. Abych pravdu řekl, upřímně jsem Waltera Matthau obdivoval za to, že vydržel puntičkářské řádění Jacka Lemmona tak dlouho. Jinak klasická hollywoodská komedie z 60. let se skvěle napsanými a vtipnými dialogy, kterou od pěti hvězdiček dělí jen pár hluchých míst. ()

little tyger

Já prostě miluju komedie od Neila Simona. Skvěle se v nich hraje a dobře se na ně kouká. Navíc když do toho narvete alespoň průměrné herce, výsledek zaručen. Tady je to ovšem herecký koncert. A mimichodem- Felix je slabým, ale opravdu slabým odvarem mojí maminky ( ale neříkejte jí, že jsem ji práskla ;) ()

zigy

Tihle dva hoši mají o dost lepší komedie....je to zklamání, protože Lemmon jako chlápek s uklízecí mánií, to mohla být pecka...ale nebyla. Zajímavé DABINGOVÉ OBSAZENÍ: Petr Štěpánek jako Matthau, a Prager jako Lemmon. Zajímavá volba, ale pro mě zůstávají nejlepší Klapka a zejména Brabec. Chlapci se nám pořád hádají a hádají, pak se do toho začnou plést ženy, a najednou je konec a my zjistíme, že jsme se vlastně ani moc nezasmáli. ()