Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

TeeAge

| Scenár: Ronald Bass, Michael Hertzberg | Hudba: Christopher Young | Produkcia: Sean Connery, Michael Hertzberg, Rhonda Tollefson | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Regency Enterprises | Rozpočet: 66 miliónov $ | Tržby: 212,404,396 $ | 70% Film s miestami poúsmevnými nelogickosťami v deji a technike, no s krásnou Catherine Zeta-Jones, na ktorú pohľad dáva zabudnúť nielen na chybičky, ale aj na ostatných zúčastnených ;) ()

suicide

Překvapivě dobrý film. Sean Connery jako vždy v roli dokonalého gantlemana (ostatně jakou jinou roli by mohl hrát) a Catherine Zeta-Jones v roli.. no krásky,, i když ne zrovna bondgirl. LAe z Conneryho mám takový dojem, že kdysi točil akční filmy, v nichž dělal akci sám, teď zestárnul, tak si našel lidi, co budou akční za něj a on se na ně bude dívat - a pokud jde o pěknou ženskou, jedině dobře, Ale já byl spokojený - a to i s koncem. ()

Dudek

No já nevím co napsat, přestože zdejší hodnocení je spíše odměřené, patří film Past mezi mé nejoblíbenější filmy. Sexy thriller o dvou zlodějích, kteří se neustále navzájem podrážejí, je skvělou kombinací romantiky, krimi a komedie, která selhává opravdu jen ve výjimečných momentech. Díky dvěma skvělým hercům v hlavních rolích fungují dokonce i ty nejděravější scény. ()

lamps

"Průměr", řekli byste laicky poté, co vám kamarád odvypráví děj a vylíčí vrcholné scény. Jó, to by tu ale nesměl být šarmatní zlodějíček Connery, co si na Silvestra dopřává miliardové lupy, nejkrásnější herečka všech dob Catherine Zeta-Jones, která se umí proplétat mezi neviditelnými lazery jako nikdo na světě, a hmatatelný náboj, který doprovází jejich společné scény a vytváří tak silnou intimní atmosféru, že příběhově hluchá místa se stávají stejně příjemnými jako celý zbytek snímku. A ten "romantický" akční závěr je opravdu velmi pěkně a efektně natočený... Takže s průměrem na mě nechoďte, minimálně kvůli té Catherine na to prostě nemohu přistoupit. :-) 80% ()

monolog

Standardní lupičské řemeslo, které nedokáže pozvednout ani neustále vystrčený zadeček Catherine Zeta. Ne že by to k tomu stačilo, ale snaha se cení. Průměrná akce, průměrní herci, nepříliš zajímavé loupeže a co víc, zdlouhavé. Filmová loupež musí mít grácii, nonšalantnost a charisma, musí být obrovská, svým provedením nepřekonatelná, scénáristicky propracovaná a obsazením nedostižná. Inu, obsazení by bylo, jenže to je tak všechno. Filmy o loupežích jsou především o přípravě a provedení oné loupeže a i to by tu bylo. Jenže to je všechno jaksi nedomrlý. Nic vás neposadí na zadek, tedy kromě lapsů typu příprava vloupání během dvou dnů nebo jistého prasklého ocelového lana, které samo o sobě muselo vážit přinejmenším desetkrát tolik, co zátěž navíc. Svým způsobem tenhle film nemá co nabídnout, protože na první pohled neproveditelná loupež tu už byla provedena dřív, líp a mockrát. ()

• Petronas Towers byl v době uvedení filmu se svou výškou 452 metrů skutečně nejvyšší budovou světa. V roce 2004 jej překonal Tchaj-pej 101 s výškou 509 metrů. Dnes je nejvyšší budovou světa mrakodrap Burj Khalifa v Dubaji, který dosahuje výšky 828 metrů. (imagoo)
  • Oproti plánu minuli producenti na film o dva milióny menej. Koproducentka Rhonda Tollefson to pripisuje hlavne šetrnosti svojho kolegu Seana Conneryho. Namiesto limuzíny s vodičom používal počas natáčania svoje vlastné auto a namiesto súkromných lietadiel využíval celý štáb komerčné linky. (m.a.t.o.)
  • Malajzia namietala proti zobrazovaniu ich krajiny ako zaostalej krajiny, kde bola chudobná štvrť v Malacca prekrytá nakloneným záberom Petronas Towers. V skutočnosti sa Malacca nenachádza ani v blízkosti Towers. (m.a.t.o.)