Film je pohádkovou komedií o workoholikovi Bernardovi (Paapa Essiedu). Když Bernard kvůli práci zmešká 12 dní před Vánoci narozeniny své dcery, jeho manželka se rozhodne, že je čas na zkušební odloučení. Aby toho nebylo málo, Bernardův tyranský šéf ho vyhodí. Sám sklíčený Bernard ve svém newyorském bytě oprašuje šperkovnici a neúmyslně propustí džinu Floru (Melissa McCarthy), která by mu mohla jako jediná před Vánoci pomoct získat zpět jeho rodinu. Jak brzy rozpozná, bude to práce na dlouhou trať. Během toho Flora a Bernard zjistí, že láska a nečekané přátelství mohou rozpoutat zvláštní sváteční kouzlo. (Jardismo)

Arsenal83

Nie je džin ako džin. Napríklad, keď kedysi pustili film s Džinom Hackmanom, to bola takmer záruka napínavej záležitosti. No ale keď sa džinom stale Melissa McCarthy, to už je napätie iné, napríklad z toho, či sa pod ňou nezrúti podlaha. Inak ale prerábka spred vyše 30 rokov celkom vyšla, prijateľné hodnotenie dávam ale možno len preto, že ako jeden z mála filmov s McCarthyovou zvládol jedno - neiritovať. ()

Fuzzytomato

Táto komédia je okrem iného aj milá, zábavná a dojemná. Človek si pri pozeraní oddýchne a uvidí aj nejaké známe tváre vo vedľajších úlohách. Keď si odmyslím divné špeciálne efekty v úvode, a pochmúrnu atmosféru, je to super zábava. ()

Aljak

Nečakal som od toho prakticky nič, no napokon to bolo pre mňa veľmi milé prekvapenie. Okrem očakávaného posolstva, okolo ktorého sa točil prakticky celý príbeh, to malo veľmi príjemný dôvtip a celkom ma to celé pobavilo. Dokonca aj postavy boli super, priania nápadité a adresné, hoci niektoré boli tak trochu zbytočné a aj sebecké. Ale z celkového pohľadu film splnil účel, pobavil, priniesol pekné posolstvo a kľudne si ho ešte niekedy pozriem. 4* ()