Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

džanik

Spousta originálních záběrů, úhlů pohledu (úžasný přelet nad nejvyšším vdp. světa), celá řada divokých zvířat - jejich život - se zde představuje vůbec poprvé (rodinný život irbise..). V každém díle zcela netušená přírodní představení... Uvědomíte si, že naše planeta je naprostý zázrak stvoření. Díky Bohu. ()

JohnCZ

Planet Earth je brán jako klasika na poli vědecko-populárních dokumentů o přírodě. Rozhodně zaslouženě, protože obsahuje řadu unikátních záběrů, je skvěle hudebně podkreslený a doplněný o sympatický komentář Davida Attenborougha. Obsahově je to z principu jasná pětka a přesto, ze současného pohledu už tahle série za špičkou malinko zaostává a je potřeba hodnotit dokument jako celek. Zejména v počátečních dílech je znát využití starých, méně kvalitních záběrů točených na klasický film a i když jsem se díval na HDDVD, tedy pravděpodobně na nejlepší dostupnou verzi, působilo použití méně kvalitních zdrojů tu a tam trochu rušivě. Nejen co do kvality obrazu, ale i na fyzické práci s kamerou. Od Planet Earth navíc nelze čekat nějaké velké zázraky, co se informační roviny týče. Je to spíš "jen" sled různých záběrů, které samy o sobě na dechberoucí podívanou stačí a skvěle se u nich relaxuje, ale přeci jen, občas bych se rád dozvěděl i víc. Víc toho, co ještě neznám. A toho bylo v Planet Earth spíše pomálu. ()

Agatha

Tento fascinují a mimořádný dokumentární cyklus by měl povinně sledovat každý. Všichni by si pak možná s patřičně otevřenými ústy uvědomili, kdeže mají tu čest žít... Tohle člověk opravdu v televizi denně nevidí. Já jsem tedy na některými záběry žasl, jak tohle mohl někdo natočit. Ale jistě - nikdo jiný než David Attenborough se svým týmem. Všechna čest - tohle by nikdo jiný nesvedl! ()

Big Bear

---- "Všechno co skutečně potřebujeme, můžeme celkem levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Opravdu krásné věci se neprodávají vůbec. Kdykoliv můžeme hledět na východ a západ slunce, na oblaka plující po obloze, na květiny u cesty. Také do síně noci, osvětlené pravými hvězdami, se žádné vstupné neplatí." ------------ David Attenborough je pro mne ikona a frajer. Zázračná planeta je Rolls Roycem mezi přírodopisnými dokumenty. Tohle je na plnou palbu hvězd celému teamu z BBC!!! * * * * * ()

Carol Pifková

Zatiaľ mám za sebou iba prvé 4 epizódy ale je mi úplne jasné ako to po 11. epizóde ohodnotím. Tento seriál je nádherný • veľkolepý • ohromujúci • prekrásny • prenádherný • čarokrásny • divokrásny • pôvabný • roztomilý • ľúbezný • malebný • očarujúci • okúzľujúci • kúzelný • oslnivý • skvelý • úžasný • úchvatný • kvalitný • dokonalý • skvelý • perfektný • prvotriedny • elitný • výborný • vynikajúci • znamenitý • špičkový • pekný • krásny • fajný • súci • akurátny • vydarený • podarený • zdarný • dokonalý • skvelý • vynikajúci • prvotriedny • prospešný • osožný • bezva • bohovský atď atď.... už sa mi to ďalej nechcelo upravovať ale je k tomuto seriálu ešte veľmi veľa synoným. Aj som si občas poplačkala ako to ja zvyknem ak dáke rozkošné zvieratko zomrie, dokonca som uronila slzičku aj pri bocianovi a to vtákov ľutovať nezvyknem. Planet Earth diaries tiež potešili, zaujímavé a obdivujem tých ľudí, čo sa všade tade pchajú pomedzi úzke skaly pod vodou, vyčkávajú niekoľko týždňov na snežného leoparda, potápajú sa s piraňami a tak ďalej... kto to videl, vie.... Je to ťažká práca ale i krásna. A rozprávač mal úžasne magický hlas. Veľmi dobre sa počúval................ Doprčíc v tej 6 epizóde sa snáď všetko končilo smutne. Ale Planeth earth diaries s tým medveďom v okne mi vylepšilo náladu. Aspoň trošku. Hej, ale priznávam, že so seriálom som mala fakt problémy aby som nezaspala. Vždy po 25 minútach ma lámalo na spánok. A vo väčšine prípadov som aj zaspala. ()

• Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)
  • Zástupce druhu homo sapiens sapiens, nebo také jednoduše člověk, se poprvé objeví až v epizodě Jeskyně (2006). (vyfuk)
  • Filmaři navštívili celkem 62 zemí. (DaViD´82)

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)