Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

67891234

WOW, tak monstrózní dojem jsem z toho opravdu nečekal. Právě jsem se dodíval na první díl tohoto seriálu a musím opravdu říci, že mě ohromil. Neuvěřitelné záběry vznikly po spolupráci Davida Attenborougha, kterého uznávám v tom, co dělá, a britské televize BBC. Prostě jsem to zapl, otevřel hubu a čuměl celých 50 minut na tu krásu. Ale jednu poznámku si neodpustím. Kolik toho asi museli asi počítačově upravovat? Ale i přes to mě to donutilo se zamyslet nad tím. Co jako lidstvo tu necháváme a doslova tím opovrhujeme. Příští díl si určitě pustím v HD a na velké televizi a ne na počítači, protože by to byla obrovská chyba. :D ()

Angel30

Úžasný dechberoucí dokument, miluju dokumenty a zvláště ty o přírodě a zvířatech. Mě tenhle dokument hlavně dojímal, protože je jen na nás lidech jak dlouho ještě tahle zdokumentovaná krása vydrží. ()

kirmakX6on

nejhorší je, že ani ona 48GB verze (kde každý díl má cca 4,5 GB) není dostatečující - na obrazu je tolik věcí a života k vidění, že aby byl ve všech záběrech ostrý, bez artefaktů a šumu, byla by zřejmě potřeba ona 84 GB verze... (samozřejmě, záleží na jakém monitoru se budete dívat..). V každém díle byly zhruba 1-3 jedinečné záběry, u nichž můžu říct, že jsem v žádném jiném dokumentu nic podobného neviděl (např. šimpanz pojídající jiného šimpanze, žralok bílý skákající při lovu lachtanů do výšky jak delfín atd.), ovšem i ten nejedinečný zbytek byl dostatečně úchvatný na to, abych si užíval každou vteřinu. Pět hvězdiček však dát nemohu, neboť dokument poskytuje jen základní informace a neposkytuje jich nijak moc, jde v něm především o obrazovou dokumentaci. Chápu ten úmysl nerozptylovat divákovu pozornost fakty, které by beztak brzy zapomněl, a spíš mu připravit záběry, které se mu vryjí do pamněti, ale mně toto prostě nevyhovuje -- je doba počítačů, takže když člověk nevstřebá vše napoprvé, může si film přehrát kolikrát chce. Větší informační hustota by proto podle mého názoru nemohla uškodit... Celkově 88%. ()

kubilov

Za vizuální stránku plný počet. K obsahu bych měl pár výtek, jenže někomu to zase může perfektně vyhovovat. Každý si tu najde to svoje, za čím do toho šel. Oblíbená epizoda: Sladkovodní svět. ()

subic

Nejlepší seriál? To asi ne... Seriál se snaží zmapovat snad celou planetu, přesněji celou živočišnou říši na planetě. Jenže seriál skáče od jednoho k druhému i v rámci jednoho dílu. U ničeho se moc dlouho nezastaví, informační hodnota je spíš jen obecná. Krom toho seriál celkem šetří na populárních zvířatech, jako jsou gepardi, tygři, gorily, orangutáni, žirafy a taky třeba hadi. Vedle toho zvířata z mořských hlubin jsou naprosto úchvatná. Přišlo mi, že některé záběry se v snad i v dalších dílech opakují. Děj se tak docela rychle okouká, přesněji jde vždy hlavně o to si vybrat partnera, rozmnožit se a nakrmit mláďata a pořád dokola. ()

Renie42

Úžasný seriál, kouká se na něj samo a vtáhne to do děje. David Attenborough dokáže tak krásně o přírodě povídat, že mu až tak trochu závidím, co za svůj život prožil, kde všude byl a co všechno na svých cestách potkal. ()

Mire

Fantastický dokument na ktorom je vidieť aká prekrásna je naša planéta, ktorú si tak usilovne ničíme. Za tie skvostné scenérie z hôr, púští, džunglí či z hlbín oceánu musím tvorcom vyseknúť obrovskú poklonu, pretože bežný smrteľník by ich nikdy v živote nemohol vidieť. Niekedy nechápem ako sa tvorcom podarilo natočiť také úchvatné zábery (čo je vlastne skoro celý dokument). Veľmi pekné sú aj ukážky života najrôznejších živočíchov a pri predátoroch aj lovu ich koristi. Celé to sprevádza nádherná hudba a komentár Vladimíra Fišera v českom dabingu. Najvydarenejšie časti boli pre mňa Hory, Sladkovodný svet, Púšte, Ľadové svety, Veľké planiny, Džungle či Lesy mierneho pásma. Nemôžem ešte nespomenúť jeden veľmi dojemný a smutný príbeh o ľadovom medveďovi, ktorý sa musel vyplaviť na číre more za potravou, pretože kvôli otepľovaniu nemal pevnú pôdu (ľad) pod nohami a keď sa po niekoľkých dňoch plávania dostal konečne na pevninu, vychudnutý, vyčerpaný a vyhladovaný na smrť sa zúfalo a neúspešne snažil uloviť mroža z veľkej smečky, čo sa mu nepodarilo a tak ostal odsúdený na smrť hladom :( U mňa jasných päť hviezdičiek, čo iné si ich zaslúži ak nie tento dokumentárny cyklus? ()

mrclTV

Asi nielen najkrajší prírodovedný dokument čo som kedy videl, ale aj najlepší. Čistá krása všade, kde sa pozrieš. Všetky časti sú výborné, ale ak mám niektorú vypichnúť, tak Kráľovstvo ľadu. Úžasné. Najvyšší čas si pozrieť novú sériu. ()

liquuid

Zkoumání přírody je to nejhezčí, co člověk může vidět. Nechápu, jak se tvůrcům podařily tak neskutečné záběry. Neumím si ani trochu představit, jak muselo být natáčení náročné a proto všechna čest a klobouček za tohle úchvatné dílo. Máme krásnou planetu, krásnou přírodu. ()

sinom

neskutocne. a to som si myslel, ze ma uz dokument o prirode nedokaze prekvapit...stale som musel neveriacky zasnut nad tym, ako sa nieco take da vobec natocit....top ()

Jallo

David Attenborough špičkovou formou podává širokým masám vše krásné co „nestíháme prožít“. Doporučuji do hodin přírodopisu, je to lepší než všechny osnovy…. ()

Insomniac

Hodnotím HD verziu a dal by som určite viac keby sa dalo. Je to naozaj úchvatná a neuveriteľná "podívaná". Všetko čo na chválu malo byť napísané, napísané už je, ja len toľko: V niektorých momentoch mi chýbalo pár sekúnd (minút) do dokončenia scény a to hlavne pri love. Akonáhle predátor svoju obeť chytil - strih. Prečo to už nedotiahli do konca? Veľmi mi to chýbalo napr. pri love levov na slonov kedy zábery skončili v najnevhodnejšej chvíli. Žeby kôli slabším povahám? ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)